PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Wychowanie patriotyczne


100-lecie NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W tym roku w sposób nietypowy uczciliśmy święto odzyskania niepodległości. Zamiast tradycyjnej akademii była prelekcja historyczna Anieli Kos (1h) i Konrada Romańskiego (3h) przygotowana pod kier. p. J. Gugulskiego, połączona z koncertem wybitnych muzyków: Janusza Kohuta, kompozytora i pianisty, Urszuli Mizi, wiolonczelistki oraz Urszuli Bąk - sopranistki. Usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu pieśni, które pretendowały do roli polskiego hymnu narodowego i inne pieśni patriotyczne. Koncert zorganizowało Bielskie Towarzystwo Muzyczne. Po części koncertowej odbyła się projekcja filmu zrealizowanego techniką poklatkową przygotowany przez Oliwię Marzec, Zuzannę Srokę i Aleksandrę Rachmajdę na zajęciach filmowych p. prof. S. Gabrysia.

 

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2018


 ŚPIEWALIŚMY HYMN NARODOWY


9.11. wspólnie i uroczyscie zaśpiewaliśmy hymn narodowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. P. prof. S. Dwornik i p. prof. S. Gabryś przygotowali spotkanie techniczne a p. prof. B. Mizera wraz z klasami 2h i 3hm zrobili kotyliony dla całej szkoły!