PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Wolontariat

 

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

 

 

 

_______________________________________________________

 

ROK SZKOLNY 2020 / 2021

______________________________________________________

 

WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK

We wrześniu i październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy, koców i środków czystości dla schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu.

 

 

______________________________________________________

 

ROK SZKOLNY 2019 / 2020

______________________________________________________

GRUDZIEŃ

GÓRA GROSZA

Jak co roku w szkole została zorganizowana akcja ,,Góra Grosza''. Przez cały grudzień uczniowie wszystkich klas wrzucali ,,miedzaki'' do dużego słoika, który znajdował się w korytarzu na pierwszym piętrze. 

Celem akcji jest:
- pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym,
- tworzenie programów umożliwiających dzieciom powrót do domu bądź budowanie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego,
- tworzenie warunków pozwalających dzieciom spokojnie dorastać.


 

GRUDZIEŃ

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA RODZIN UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW 

W dniach 9-13 grudnia 2019 r. Wolontariat i Samorząd Uczniowski zorganizowali świąteczną zbiórkę produktów spożywczych, kosmetyków i środków czystości dla rodzin uczniów i absolwentów naszej szkoły. Uczniowie wszystkich klas przez ponad tydzień zbierali artykuły do ogromnych pudeł, które ostatecznie zostały wypełnione po brzegi, zapakowane i dostarczone do domów potrzebujących uczniów i absolwentów. Dziękujemy wszystkim klasom za sprawną organizację i ogromne wparcie naszej szkolnej akcji przedświątecznej!

 


 

PAŹDZIERNIK / LISTOPAD

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

W październiku i listopadzie w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy, koców i środków czystości dla schroniska dla zwierząt  w Oświęcimiu.

 

________________________________________________________ 

ROK SZKOLNY 2018 / 2019

_______________________________________________________

LISTOPAD 

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA DLA NATALII ROMANIAK

15 listopada mogę dostać szansę, na którą czekałam całe życie. Tylko tego pragnę – zapomnieć o bólu, z którym żyję… Czasu jest tak mało, a kwota do uzbierania ogromna. Tylko z Twoją pomocą może mi się udać…

Mam na imię Natalia, chodzę do drugiej klasy technikum. Mam za sobą 19 operacji i poruszam się tylko o kulach. Urodziłam się z niedorozwojem kości udowej i zanikiem stawu biodrowego. Moja prawa noga była wtedy krótsza od drugiej o 10 centymetrów. Przez lata byłam źle leczona… Przez to różnica między jedną a drugą nogą wynosi teraz aż 18 centymetrów!

 

 

______________________________________________________

 

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

_______________________________________________________

 


30.05.2018

DZIEŃ SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 


 

MARZEC 2018

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Po co jest „Szlachetna paczka” i jak na nas oddziałuje? Przekonało się o tym miliony Polaków, a nawet piłkarze Realu Madryt! Przeczytaj jak to przedsięwzięcie przebiegało u nas w szkole!
„Szlachetna Paczka” to popularna w całej Polsce organizacja, która nie tylko zbiera jałmużnę, którą oddaje biednym, jest to też stowarzyszenie, która pomaga ubogim stanąć na własne nogi i nauczyć ich jak radzić sobie w życiu. „Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego” – czytamy na stronie fundacji. Z własnego doświadczenia wiem, że ma to o wiele szersze znaczenie niż mogłoby się początkowy wydawać, ponieważ odnosi się także do tych, co niosą pomoc. Ukazują wtedy oni swoją wrażliwość na cierpienie i ubóstwo bliźnich i mogą poczuć się spełnieni i dumni z samych siebie.
Tuż przed świętami Wielkanocnymi u nas w „Dąbrowskiej” cała szkoła zebrała długoterminowe produkty żywnościowe, ale również środki czystości i inne artykuły. Każda klasa miała za zadanie przynieść własne pudełko do którego uczniowie przynosili makarony, kasze, ryż i inne produkty. Niektóre klasy zorganizowały to na zasadzie zbiórki pieniędzy, za które osoba do tego wyznaczona kupiła odpowiednie zaopatrzenie.
W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną wszystkie zebrane przez naszych uczniów sprawunki zostały podzielone i przekazane do rodzin potrzebujących wsparcia.
Była to jednak tylko indywidualna akcja nasze szkoły, ponieważ „Szlachetna Paczka” działa czynnie przez cały rok w całej Polsce, a na jej stronie internetowej można przekazać pieniądze i dowiedzieć się więcej o schemacie ich działania. Warto włączać się czynnie w pomoc ubogim, gdyż nigdy nie wiemy, czy to czasem my lub nasi bliscy nie będziemy potrzebować wsparcia w przyszłości.

Klaudia Węgrzyn
 

 


 

 11.12.2017

MALTAŃSKI WOLONTARIAT MŁODZIEŻOWY

_________________________________________________

06.12.2017

 

 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU NR 7 W KĘTACH

 

W dniu 6 grudnia 2017 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach realizacji projektu bibliotecznego pt. „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, odwiedzili pod opieką p. Anny Matyszkowicz Samorządową Placówkę Wychowania Przedszkolnego Nr 7 w Kętach. Celem wizyty było czytanie bajek dzieciom we wszystkich grupach wiekowych przez Mikołaja, Aniołki, Diabełka i Elfa. Oprócz