PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

« powrót do listy

VIII Konkurs o Mieście i Gminie Kęty za nami...

 4 marca 2020 r. w murach naszej szkoły odbył się VIII Konkurs o Mieście i Gminie Kęty -  "Miejsce, w którym żyję..." , pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.


W tegorocznej rywalizacji wzięło udział osiem szkół podstawowych, które zmierzyły się w dwóch kategoriach. W jury zasiedli: panie: Beata Chmielowska, sekretarz Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Agata Mądro-Szyszka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach i pani Grażyna Mojżesz-Wlazły, dyrektor PZ Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach oraz panowie Rafał Ficoń, zastępca Burmistrza Gminy Kęty, Tomasz Bielecki, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Kętach, Łukasz Gieruszczak, dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach, Tadeusz Dryja, prezes Towarzystwa Miłośników Kęt.

W konkursie wiedzy po zaciętej walce zwyciężyły uczennice ZSP w Nowej Wsi, przygotowane przez Pana Wiesława Wawaka.
W drugiej konkurencji zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji na wcześniej wybrany temat. W tej kategorii rywalizację brawurowo zwyciężyła drużyna ZSP w Witkowicach, przygotowana przez Panią dyrektor Bożenę Kubisiak i pana Michała Wiśniowskiego.
Jesteśmy pod wrażeniem doskonałego przygotowania wszystkich zespołów. Do ostatnich chwil ważyły się wyniki rywalizacji. Cieszy fakt, że młodzież świetnie się bawiła.

Czas umilała uczestnikom i widzom nasza szkolna Grupa Muzyczna „Trzy Czwarte”, a doskonały pokaz stroju Laszki zaprezentowała pani Alicja Skrudlik-Pilch z Muzeum A. Kłosińskiego w Kętach. Kęckie muzemu, Towarzystwo Miłośników Kęt oraz Gminna Biblioteka Publiczna są od początku współorganizatorami Konkursu

Do zobaczenia za rok!!!

Relacja z konkursu na stronie kety.pl

VIII KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY, 4. 03. 2020

« powrót do listy