PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Szkoły wyższe

 W listopadzie 2012r. Dyrektor Szkoły - Grazyna Mojżesz-Wlazły podspisała umowy patronackie z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej oraz Wyższą Szkołą Bankowości i Prawa w Bielsku-Białej

Efektem współpracy z WSTiE i jest udział nauczycieli naszej szkoły w konferenjach tematycznych oraz udział naszych uczniów w wykładach, z którymi do "Dąbrowskiej" przyjezdżają wykładowcy tej uczelni. Ponadto nasi uczniowie biorą udział w konkursach inforatycznych i fotograficznych. Jeden z takich konkursów wygrala uczennica klasy trzeciej - Paulina Legut. W nagrodę wyjechała wraz z grupą studentów do Brukseli, gdzie m. in. zwiedzała budynek Parlamentu Europejskiego.

 

Współpraca z WSFiP w Bielsku-Białej zaowocowała m. in. zorganizowaniem przez naszą szkołę pod patronatem Uczelni wieczoru naukowego dla uczniów naszej szkoły i zainteresowanych gimnazjalistów. Poza możliwością wykonania pod kierunkiem nauczycieli doświadczeń z fizyki, biologii, chemii, rozwiązywania zadań matematycznych i spoglądania przez teleskop w niebo, zainteresowani mogli wziąć udział w programowaniu robotów pod kierukiem dr. Edwarda Krawczyńskiego. Ponadto nasi uczniowie kilkaktornie uczestniczyli w wykładach akademickich, prowadzonych zarówno na Uczelni, jak i w naszej placówce, głównie z zakresu prawa. Dzięki współpracy z WSFiP absolwenci Dąbrowskiej mogą studiować na preferencyjnych warunkach w WSFiP.

 

Dzięki wsparciu Gminy Kęty oraz Starostwa Powiatowego w Oświęcimu uczniowie naszej szkoły od trzech lat mogą korzystać z profesjonalnych warsztatów teatralnych w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W zajęciach prowadzonych przez wybitnych specjalistów - m. in. p. prof. M. Rasiewicz, p. prof. E. Kornecką, p. prof. M. Jakowczuk, p. prof. A. Schimscheiner - uczestniczy głównie młodzież klasy pierwszej i drugiej humanistyczno-teatralnej oraz członkowie Grupy Teatralnej "Minus Jeden".