PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

« powrót do listy

SPOTKANIE on-line Z TEATREM "WIERSZALIN"

 17 czerwca 2020r. uczniowie „Dąbrowskiej” mieli okazję wziąć udział w wirtualnym projekcie „Objazd Mickiewiczowski - wzorem „Reduty”- Teatr Wierszalin w sieci” przygotowanym przez zespół Teatru „Wierszalin” z Supraśla. W klimat Mickiewiczowskiego dzieła: „Dziadów cz. III”, wprowadził wszystkich Piotr Tomaszuk, reżyser spektaklu „Dziady. Noc II” i animator spotkania. W formie multimedialnej prezentacji, za pomocą zagranych „na żywo” scen ze spektaklu przez Monikę Kwiatkowską i Mateusza Stasiulewicza oraz z towarzyszeniem muzyki zagranej przez Jakuba Łukaszewicza, aktorzy Dariusz Matysek i Rafał Gąsowski, odpowiadali na pytania młodzieży, zdradzając tajniki pracy aktora. Umiejętne połączenie fragmentów spektaklu i opowieści o okolicznościach powstania „Dziadów” pozwoliło uczestnikom na lepsze zrozumienie tego przełomowego w dziejach teatru dramatu.
Niezwykła atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom i już z utęsknieniem czekamy na spektakl i warsztaty, które miejmy nadzieję, odbędą się na przełomie września i października w Kętach.
Dziękujemy Fundacja Gotowi do działania za pomoc w dołączeniu naszej szkoły do projektu.
Więcej o projekcie przeczytacie tutaj: https://wierszalin.pl/objazd/

« powrót do listy