PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

« powrót do listy

MOŻEMY BYĆ Z SIEBIE DUMNI, MAMY CERTYFIKAT!!!!

 

MOŻEMY BYĆ Z SIEBIE DUMNI, MAMY CERTYFIKAT!!!!

     

          W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 1 Hp, wspomagani przez jedną uczennicę z klasy 2 F, uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Demokracji”, kierowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Akademię Ekonomiczno – Humanistyczną w Warszawie.
      Celem programu było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz społeczności i samorządności lokalnej. Nasze działania zawarliśmy w obszernym planie, który pod koniec września 2019 r., przesłaliśmy do CEO w Warszawie. Plan uzyskał akceptację Komisji Programowej. Podczas programu mieliśmy także możliwość odbycia ośmiu szkoleń prowadzonych przez Akademię Ekonomiczno – Humanistyczną w Warszawie. Szkolenia dla południa Polski odbywały się w Krakowie. Każde nasze działanie było opisywane na platformie i akceptowane przez tutora z CEO, który w lutym 2020 r., odwiedził nas w murach "Dąbrowskiej". Nasze działania w obrębie aktywności społecznej i obywatelskiej uznane zostały jako „dobre praktyki”, za co zostaliśmy wyróżnieni na Gali kończącej program w czerwcu 2020 r. Nasz program, jak i działania, będą służyć jako wzór dla kolejnych edycji.
        Sam program dał nam możliwość uczenia się współpracy w grupie oraz skutecznego planowania i realizowania swoich działań w obrębie różnych aktywności społecznych i obywatelskich. Program pozwolił także rozwinąć umiejętności liderskiej, a także skorzystać z narzędzi i szkoleń, jak skutecznie komunikować się z innymi tak, aby te osoby chciały słuchać i współpracować. Znacząco poszerzył wiedzę młodego człowieka w kwestiach aktywności społecznej, obywatelskiej i dbania o swoje najbliższe otoczenie – teraz i w przyszłości.
       Jesteśmy dumni, że pomimo pandemii, jako jedna z nielicznych szkół w Polsce, udało nam się zrealizować wszystkie dziesięć punktów programu, za co zostaliśmy wyróżnieni w CEO.

Mamy się z czego cieszyć, jesteśmy drugą szkołą w powiecie, która może pochwalić się certyfikatem „Szkoły Demokracji”.

 

Gratuluję.
Krzysztof Dusik
szkolny opiekun programu

« powrót do listy