PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte"

 

Grupa muzyczna "Trzy Czwarte" to propozycja dla wszystkich tych, którym nieobca jest gra na instrumencie, bądź posiadają talent wokalny. Założycielem i opiekunem Grupy jest pan Sławomir Dwornik, który sam aktywnie bierze udział w występach poprzez grę na gitarze akustycznej. Od 2004 roku "Trzy Czwarte" nieprzerwanie gromadzi uzdolnionych muzycznie i wokalnie uczniów, aby rozwijać ich pasje oraz zaproponować im ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu. Członkowie Grupy uświetniają swoimi występami nie tylko ważniejsze wydarzenia w szkole, ale również organizują koncerty dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości, oraz biorą udział w różnego rodzaju przeglądach artystycznych.

By dołączyć do Grupy potrzebny jest oczywiście talent muzyczny, ale przede wszystkim samozaparcie, gotowość do podejmowania wyzwań, dobry humor i mnóstwo ciekawych pomysłów! Grupa daje możliwości rozwoju oraz pozwala zaistnieć na scenie. Brzmienie gitary akustycznej, gitary basowej, instrumentów perkusyjnych czy pianina, w połączeniu z ciekawym wokalem, dają wspaniałe efekty, doskonałą zabawę i pozytywne opinie słuchaczy obecnych na koncertach Grupy.


I POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

styczeń 2021

W styczniu 2021 odbyła się pierwsza edycja konkursu kolęd zorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Dziękuję wszystkim, którzy pomimo trwającej pandemii zdecydowali się wziąć w nim udział. Gratuluję Karinie Skwarczyńskiej z klasy 1h zdobycia I miejsca oraz Marii Tomiczek z klasy 2Hp za zdobycie wyróżnienia.

S;D


POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

listopad 2020

Znamy już wyniki IV konursu, który jak co roku odbywa się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Gratulujemy Adrianie Frysztackiej z klasy 2Jg, która utworem "Miasto" autorstwa Zofii Jaworowskiej i z muzyką Pawła Lucewicza wyśpiewała II miejsce. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną, zgłoszenia do, oraz same przesłuchania odbyły się online.

S;D


KONCERT 2020

Dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego koncertu. Szczególne podziękowania kieruję do wykonawców za poświęcony czas i liczne próby (indywidualne i zespołowe) które miały miejsce od września tego roku. Dziękuję za świetną atmosferę w czasie prób, mnóstwo wspaniałych pomysłów, które przyczyniły się do ubogacenia harmonii przygotowaanych utworów.

W koncercie zaśpiewali i zagrali: Monika Krajniewska (śpiew, skrzypce, instr. perkusyjne), Julia Tokarczyk (śpiew), Zuzanna Matlak (śpiew, instr. perkusyjne), Filip Komajda (śpiew, instr. perkusyjne), Wiktoria Malczyk (śpiew), Weronika Tatara (śpiew, instr. perkusyjne), Oliwia Wojtunik (śpiew), Joanna Mydlarz (śpiew), Karolina Drzała (śpiew), Michał Chrapczyński (cajon) i Marcin Majcherek (git. basowa).

Dodatkowo dziękuję Marcinowi za nieocenioną pomoc w zaaranżowaniu utworów.

opiekun GM "Trzy Czwarte"

Sławomir Dwornik S;D

Koncert Grupy Muzycznej "Trzy Czwarte" 2020
GM Trzy Czwarte
Chórki
Michał
Filip
Asia
Wiktoria
Karolina
Monia
Oliwia
Weronika
Zuza
Julia
 


JARMARK BOŻONARODZENIOWY

grudzień 2019

W niedzielę 16 grudnia uczennice klas pierwszych Adriana Frysztacka oraz Karolina Drzała uświetniły swoim śpiewem Jarmark Bożonarodzeniowy, który co roku odbywa się na rynku w Kętach. Dziękujemy za czas poświęcony na przygotowania i za występ.

S;D


WYSTĘP 3/4 NA GALI URZĘDU GMINY

wrzesień 2019

W miniony czwartek (12.09) w Domu Kultury w Kętach odbyła się gala Urzędu Gminy pn. „najlepszy naukowiec”, „najlepszy sportowiec” i „najlepszy społecznik”, na której zaprezentowała się nasza Grupa Muzyczna 3/4 w składzie: Oliwia Wojtunik (1hg), Wiktoria Malczyk (2h), Wiktoria Kozak i Ola Zawadzka (3j), które zaśpiewały do akompaniamentu opiekuna Grupy Muzycznej p. Sławomira Dwornika. Serdecznie dziękujemy za udany występ.

S;D


KONCERT

kwiecień 2019

25. kwietnia, jak co roku, Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" zaprosiła uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i przyjaciół na kolejny swój koncert. Dziękuję wszystkim występującym, zwłaszcza naszemu perkusiście Igorowi, który tym koncertem pożegnał się z grupą. Oprócz Igora na szkolnej scenie zaprezentowali się: Weronika Tatara (śpiew), Oliwia Wojtunik (śpiew), Wiktoria Malczyk (śpiew), Monika Krajniewska (śpiew, skrzypce, instr. klawiszowe i perkusyjne), Wiktoria Kozak (śpiew), Ola Zawadzka (śpiew), Filip Komajda (śpiew, harmonijka ustna) i Marcin Majcherek (gitara basowa, pianino). Koncert poprowadził i ubogacił akompaniamentem git. akustycznej opiekun grupy p. Sławomir Dwornik.

S;D

2019_04_Koncert Trzy Czwarte


 POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

kwiecień 2019

Dziękuję Monice i Filpowi za ubogacenie swoim występem zakończenia roku klas maturalnych.

S;D


"KREATYWNI" 2019

Kolejny Powiatowy Przegląd Artystyczny "Kreatywni" za nami. Dziękujemy wszyskim artystom, którzy 19 marca nie wstydzili się wystąpić przed jury oraz szkolną publicznością. Szczególne podziękowania i gratulacje ślemy w kierunku laureatów tegorocznej edycji "Kreatywnych": Moniki Krajniewskiej, Igora Godlewskiego oraz Jakuby Smazy. Gratulujemy również uczniom wyróżnionym: Wiktorii Malczyk, Aleksandrze Borowczyk oraz Filipowi Komajdzie.

S;D

2019_03_Kreatywni


VII KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY

marzec 2019

Serdecznie dziękujemy Monice Krajniewskiej, która swoim występem uświetniła VII Konkurs o Mieście i Gminie Kęty, który jak co roku odbył się w naszej szkole 4 marca 2019 r.

S;D


II POWIATOWY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

październik 2018

30 października nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który po raz drugi odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Dziękujemy Dominice Żmudce, Zuzannie Matlak, Monice Krajniewskiej oraz Filipowi Komajdzie za reprezentowanie "Dąbrowskiej". Gratulujemy Monice i Filipowi za zajęcie podium (II i III miejsce) i życzymy kolejnych sukcesów!

S;D


POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

kwiecień 2018

Dziękujemy Magdalenie Goc za uświetnienie swoim występem uroczystości zakończenia roku klas maturalnych.

S;D


DNI OTWARTE

kwiecień 2018

25. kwietnia, jak co roku nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla gminazjalistów. Dzień Otwarty rozpoczął się w Domu Kultury spektaklem grupy teatralnej pt. "Kipiel". Przed spektaklem grupa muzyczna "Trzy Czwarte" zagrała mini koncert. Występującym muzykom dziękujemy! 

S;D


 WIOSENNY KONCERT GRUPY MUZYCZNEJ "TRZY CZWARTE"

kwiecień 2018

13. kwietnia w naszej szkole odbył się wiosenny koncert grupy muzycznej "Trzy Czwarte". Oto krótka, filmowa relacja. 

 

 

  

Koncert Wiosenny "Trzy Czwarte"


 TALENTY MAŁOPOLSKI

kwiecień 2018

Gratulujemy Krzyśkowi Koczurowi, który swoim świetnym występem w Domu Kultury w Oświęcimiu 6. kwietnia 2018r. dostał się do finału XXXI Małopolskiego Festiwalu „Talenty Małopolski”. Trzymamy kciuki życząc kolejnych sukcesów! 


 KREATYWNI

marzec 2018

Dziękujemy członkom Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”, którzy 12. marca jak co roku wystąpili na powiatowym przeglądzie twórczości artystycznej KREATYWNI.
Wystąpili:
Kamila Gawęda (śpiew)
Martina Annoni (śpiew)
Emilia Łanoszka (śpiew)
Krzysztof Koczur (śpiew)
Natalia Wejnerd (gra na skrzypcach, śpiew)
Filip Wejnerd (gra na kontrabasie, śpiew)
Aleksandra Dąbrowska (gra na skrzypcach, śpiew)
Igor Godlewski (gra na perkusji)
Jakub Smaza (gra na gitarze elektrycznej)
Monika Krajniewska (śpiew)
Magdalena Goc (śpiew)
Filip Komajda (śpiew, gitara i harmonijka ustna)
Wyróżnionym i laureatom gratulujemy!

Kreatywni 2018


WYSTĘP EMILII ŁANOSZKI

marzec 2018

Dziękujemy Emilce Łanoszcze, która 9. marca 2018r. swoim występem uświetniła VI Konkurs o Gminie i Mieście Kęty, który jak co roku odbył się w naszej szkole. Emilii akompaniował Marcin Majcherek, któremu również dziękujemy!


WYSTĘPY GRUPY MUZYCZNEJ

marzec 2018

1. marca 2018r. w Domu Kultury w Kętach odbył się wykład poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Prezentację pracownika Instytutu Pamięci Narodowej poprzedził występ Dominiki Żmudki oraz Pauliny Jaszczurowskiej, które wykonały utwory „Ojczyzna”, „Miejcie Nadzieję” i „Biały Krzyż”. Dominice i Paulinie akompaniowali: p. Sławomir Dwornik (gitara) oraz Monika Krajniewska (skrzypce). Wieczorem uroczystą mszę świętą w intencji Żołnierzy Niezłomnych, która obyła się w Oświęcimiu w parafii św. Józefa na Zasolu uświetniła swoim śpiewem Zuzanna Matlak, której akompaniował na gitarze p. Sławomir Dwornik.
 


 


RECITAL GRUPY MUZYCZNEJ

styczeń 2018

22. stycznia 2018r. członkowie Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte” Emilia Łanoszka, Monika Krajniewska oraz Krzysztof Koczur uświetnili swoim występem uroczyste spotkanie p. Premier Beaty Szydło z mieszkańcami ziemi oświęcimskiej, które odbyło się w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Karpik” w Graboszycach. Naszym artystom akompaniował na pianinie Marcin Majcherek.


NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD W „DĄBROWSKIEJ”

styczeń 2018

„Nie było miejsca dla Ciebie, w Betlejem, w żadnej gospodzie…”, ale znalazło się w „Dąbrowskiej”, której uczniowie, jak co roku, uczcili pamiątkę narodzenia Jezusa, koncertem kolęd.
W piątkowe popołudnie, 12. stycznia 2018r., młodzi muzycy z Grupy „Trzy Czwarte” zaprosili do szkoły wszystkich, którzy lubią muzykę, na wspólne kolędowanie. Na koncert złożyły się: w pierwszej części piosenki świąteczne, natomiast w drugiej kolędy, zarówno w aranżacji tradycyjnej, jak i nowatorskiej, np. jazzowej. Frekwencja i atmosfera na koncercie zaskoczyła członków Grupy i opiekuna, anglistę Sławomira Dwornika. Wszyscy chętnie włączyli się w śpiewanie kolęd i oklaskiwanie umiejętności uczniów.
Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie klasy trzeciej: Paulina Jaszczurowska (wokal), Karolina Haczek (wokal), Emilia Łanoszka (wokal), Krzysztof Koczur (wokal, pianino), uczennice klas drugich: Dominika Żmudka (wokal), Magdalena Goc (wokal) oraz uczniowie klas pierwszych: Zuzanna Matlak (wokal), Monika Krajniewska (wokal, skrzypce), Filip Komajda (wokal, harmonijka ustna). Opiekuna Grupy, Sławomira Dwornika, grającego na gitarze akustycznej, wspierał nasz najbardziej aktywny absolwent – Marcin Majcherek, który akompaniował wokalistom na gitarze basowej i pianinie. Godziny prób i wysiłek włożony przez przygotowanie tego spektaklu muzycznego, (również przez ekipę techniczną), został doceniony przez publiczność i zachęcił młodzież do przygotowywania kolejnego koncertu, o którego terminie poinformujemy.

KONCERT KOLĘD, 12.01.2018


 JUBILEUSZ 740-LECIA KĘT

grudzień 2018

3. grudnia 2018 roku członkowie Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte” uświetnili swoim występem uroczystą galę, będącą zwieńczeniem obchodów jubileuszu 740-lecia Miasta Kęty. Dziękujemy Magdalenie Goc, Paulinie Jaszczurowskiej, Emilii Łanoszce, Krzysztofowi Koczurowi oraz Marcinowi Majcherkowi.

 


 IX KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ W MIEDŹNEJ

listopad 2018

16. listopada 2018 roku na sali widowiskowej Domu Kultury w Woli odbył się IX Konkurs Poezji Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowała Monika Krajniewska, która zdobyła I miejsce, oraz Krzysztof Koczur, który utworem „Chroń oczy” wyśpiewał GrandPrix. Krzysztofowi i Monice akompaniował na pianinie Marcin Majcherek. Gratulujemy sukcesu!


 PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - KONCERT LAUREATÓW

listopad 2018

9. listopada w Domu Kultury w Oświęcimiu odbył się Koncert Laureatów Przeglądu Pieśni Patriotycznej w którym wzięli udział członkowie Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”. Paulina Jaszczurowska (II miejsce), Dominika Żmudka (III miejsce) oraz Filip Komajda (wyróżnienie). Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


 WYSTĘP NA GALI WOLONTARIATU

grudzień 2017

4. grudnia 2017 roku na Sali kameralnej Domu Kultury w Kętach odbyła się Gala Wolontariatu, którą uświetniła swoim występem Grupa Muzyczna „Trzy Czwarte”. Do akompaniamentu gitary akustycznej p. Sławomira Dwornika zaśpiewali: Paulina Jaszczurowska, Dominika Żmudka, Magdalena Goc, Krzysztof Koczur oraz Monika Krajniewska.


TALENTY MAŁOPOLSKI 2017

Jesteśmy już po eliminacjach powiatowych tanecznych i wokalno-instrumentalnych do tegorocznych Talentów Małopolski. Wyróżnienie zdobyli: Karolina Jędrzejko (taniec współczesny) i Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte". Naszą szkołę w Dobczycach reprezentował będzie Marcin Majcherek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!KONCERT „TRZY CZWARTE”

luty 2017

Już wiemy co gra w sercu uczniów należących do Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”. Wyśpiewali to w koncercie, który odbył się w murach szkoły w piątek, 24. lutego 2017r. To już tradycja, że raz do roku, młodzi muzycy pod opieką anglisty i opiekuna Grupy w jednej osobie – Sławomira Dwornika – zapraszają nauczycieli, rodziców, przyjaciół szkoły, absolwentów oraz pracowników szkoły na ponadgodzinny koncert. Złożyły się na niego piosenki bardzo różne: zarówno standardy jazzowe, jak i znane utwory rokowe Manamu, Niemena, a nawet w zaskakującej aranżacji znany utwór Zenona Martyniuka. Wokalistkom: Paulinie Jaszczurowskiej, Magdalenie Goc, Annie Polańskiej, Zanecie Gawędzie, Emilii Łanoszce, Dominice Zmudce, Weronice Borysewicz i wokaliście Krzysztofowi Koczurowi, towarzyszyli muzycy: Igor Godlewski na perkusji, Marcin Majcherek na basie oraz Sławomir Dwornik na gitarze akustycznej.

Autorski koncert Grupy odbywa się raz w roku, ale młodzi muzycy występują z okazji uroczystości, imprez szkolnych i na zaproszenia władz powiatowych i Kuratorium Oświaty. Kolejny większy koncert w kwietniu, z okazji dnia otwartego szkoły – zapraszamy.


 KONCERT CHARYTATYWNY

czerwiec 2016

Droga Publiczności bardzo dziękujemy za czerwcowy wieczór (2016), za wszystkie słowa uznania i pochwały.
Trzeba jednak podkreślić, że to jednak Państwo zagraliście główną rolę. Dziękujemy Państwu za zrozumienie i wsparcie naszej inicjatywy pomocy. Dziękujemy również tym, którzy zakupili cegiełki i chociaż nie mogli przybyć na dzisiejszy spektakl i koncert trzymali za nas kciuki.

Grupa Teatralna "Minus Jeden" i Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte"


AWANS DO FINAŁU "TALENTÓW MAŁOPOLSKI"

Serdecznie gratulujemy Emilii Łanoszce oraz Marcinowi Majcherkowi i panu prof. Sławomirowi Dwornikowi awansu do etapu wojewódzkiego konkursu "TALENTY MAŁOPOLSKI" z piosenką "Tuńczyk" Doroty Miśkiewicz.


WYRÓŻNIENIE DLA GRUPY MUZYCZNEJ "TRZY CZWARTE"

styczeń 2016

15. stycznia 2016r. w OCK odbył się XI Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek, w którym wzięła udział nasza Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" prowadzona przez pana prof. Sławomira Dwornika. Uczniowie wywalczyli w swojej kategorii wyróżnienie (jedyna nagrodzona grupa w kat. zespoły). Serdecznie gratulujemy p. Profesorowi (wokal, gitara akustyczna) oraz Emilii Łanoszce (skrzypce), Klaudii Blasze (wokal), Karolinie Haczek (wokal), Żaneta Gawęda (wokal i instrumenty perkusyjne), Marcinowi Majcherkowi (gitara basowa) oraz Krzysztofowi Koczurowi (wokal).


 KONCERT KOLĘD

grudzień 2015

Dziękujemy Grupie Muzycznej Trzy Czwarte za zaproszenie do wspólnego kolędowania. W koncercie wystąpili: Aneta Błasiak (skrzypce), Klaudia Blacha, Żaneta Gawęda, Karolina Haczek, Krzysztof Koczur (wokale), Marcin Majcherek (gitara basowa, pianino). Grupę przygotował pan prof. Sławomir Dwornik (gitara akustyczna). Czekamy na kolejne Wasze występy.
Dziękujemy również Nauczycielom (p. B. Mizerze za rogaliki), Uczniom, a przede wszystkim Rodzicom za obecność... I OCZYWIŚCIE WOJTKOWI KUBLINOWI - od guziczków.


PSALITE DEO

październik 2015

W miniony weekend (17-19.10) odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo. Już trzeci raz z rzędu wśród laureatów przeglądu dekanalnego z nominacją do części międzynarodowej znalazł się Adam Płonka (nasz Absolwent) przygotowany przez pana prof. S. Dwornika. Adam zdobył wyróżnienie w kategorii soliści. W przeglądzie wziął udział również Marcin Majcherek.


PROMOCJA ALMANACHU

kwiecień 2015

29. kwietnia 2015r. odbyła się promocja nowego numeru Almanachu Kęckiego. W części artystycznej imprezy wystąpili p. prof. Sławomir Dwornik i Aneta Błasiak.


WIECZÓR KOLĘDOWY

styczeń 2015

W miniony piątek ,9. stycznia 2015 r., odbył się w naszej szkole wieczór kolędowy przygotowany przez Grupę Muzyczna „Trzy Czwarte”. Pracownicy, jak również przybyli goście, wśród, których nie zabrakło Rodziców i Absolwentów szkoły, mieli możliwość wspólnie z naszymi uczniami pośpiewać kolędy w przyjaznym, rodzinnym gronie oraz miłej i jeszcze świątecznej atmosferze. Chwile spędzone na wieczorku były przepełnione radością z Narodzenia Pana, ale także pełne przemyśleń, rozważań nad naszym życiem. Artyści nie zapomnieli również o tych, których nie ma wśród nas, dlatego utwór pt. ”Kolęda dla nieobecnych” zadedykowali naszej, zmarłej tuż przed świętami, koleżance Ewie… Na koncercie wystąpili uczennice klas pierwszych: Żaneta Gawęda (śpiew), Klaudia Blacha(śpiew), Aneta Błasiak (skrzypce) oraz uczniowie: Michał Dźwigoń (śpiew) i Adam Płonka(śpiew). Wśród wykonawców nie zabrakło oczywiście opiekuna grupy pana Sławomira Dwornika, który towarzyszył wokalistom na gitarze, a także zaprosił do wspólnego śpiewu córki: Asię, Dominikę i Ewelinkę, które dzielnie wspomagały naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom oraz Uczniom zaangażowanym w przygotowania koncertu, a także Gościom za liczne przybycie.

Aleksandra Jonkisz, 2h


KONCERT GRUPY MUZYCZNEJ "TRZY CZWARTE"

grudzień 2014

W piątek 5. grudnia 2014r. nasza Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" zaprosiła na koncert poezji śpiewanej. Wystąpili Klaudia Blacha, Żaneta Gawęda, Adam Płonka, Karolina Nycz oraz Aneta Błasiak (skrzypce). Na gitarze towarzyszył wykonawcom p. prof. Sławomir Dwornik, który zaśpiewał też trzy utwory, a na skrzypcach towarzyszyła mu Aneta. Obsługą techniczną koncertu zajął się Wojciech Kublin.


PIKNIK RODZINNY

czerwiec 2016

W minioną sobotę (14.06.2014) Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" wzięła udział w festynie "Radosne serce" zorganizowanym przez Parafię NSPJ w Kętach oraz Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 2. Pod opieką pana prof. S. Dwornika wystąpili Adam Płonka, Michał Karpiński oraz Michał Dźwigoń. Występ tańcem uświetniła również Asia Płonka. Nasi uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie Pani Dyrektor Marii Koperskiej.


GRUPA MUZYCZNA "TRZY CZWARTE" WYDAŁA PŁYTĘ Z KOLĘDAMI

grudzień 2015

Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" zrobiła nam miły prezent na Święta Bożego Narodzenia - wydała płytę z kolędami. Na krązku znalazły się 23 tradycyjne kompozycje bozonarodzeniowe w aranzacji p. Sławomira Dwornika. Kolędy zaśpiewali:

Paulina Handzlik - absolwentka

Natalia Michalak - absolwentka

Adam Płonka - 2hm

Agata Grzędowska - 1h

Marta Oczkowska - 2hm

Michał Dźwigoń - 1h

Marta Matejko - 3h

Płytę z kolędami można "zdobyć" w bibliotece szkolnej - naprawdę warto.


 

GRUPA MUZYCZNA "TRZY CZWARTE"