PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

eTwining - Music Unites

     

    Czy muzyka może stać się platformą porozumienia? Na to oraz inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach realizując projekt MUSIC UNITES od marca do maja 2013r.

W ramach programu eTwinning, wraz z zaprzyjaźnioną szkołą z Aten, uczniowie z „Dąbrowskiej” realizowali projekt „Music Unites”. Jednym z pierwszych zadań było przygotowanie prezentacji własnej szkoły, miasta i państwa, tak by uczniowie mogli lepiej poznać swoich partnerów projektowych.

Podczas realizacji projektu, na specjalnie założonym blogu, uczniowie obu szkół wymieniali się informacjami na temat historii muzyki swych krajów oraz najnowszymi trendami w muzyce współczesnej. Uczniowie z „Dąbrowskiej” poznali tradycyjne instrumenty muzyczne Grecji, natomiast uczniowie greccy mogli poznać takich polskich kompozytorów jak Moniuszko czy Penderecki.

Prezentacje i informacje gromadzone na stronie kontaktowej dotyczyły również muzyki współczesnej, popularnych zespołach i wokalistach obu państw oraz ciekawostkach muzycznych jak zespół Pentatonix, czy ich polski odpowiednik Audiofeels.
W kwietniu, podczas wideokonferencji, uczniowie obu szkół mieli okazję porozmawiać ze sobą na żywo oraz konkurować ze sobą w quizie przygotowanym przez nauczycieli koordynujących projekt.
Zwieńczeniem projektu były płyty z nagranymi utworami, którymi wymieniły się partnerskie szkoły z Korydallos w Atenach i PZS Nr9 w Kętach.

 S. Gabryś