PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

« powrót do listy

DZIEŃ PAMIĘCI

Po raz 19. w naszej szkole 28 kwietnia 2016r. odbył się "Dzień Pamięci" - uroczystość co roku przygotowywana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kęt. Poświęcona jest ona wspomnieniu nauczyciel, którzy 23 kwietnia 1940 roku z sali gimnastycznej naszej szkoły zostali wywiezieni do obozu w Mathausen-Gusen.

W obchodach tej tragicznej rocznicy wzięli udział pan Jarosław Jurzak – wicestarosta oświęcimski, pan Krzysztof Klęczar - burmistrz Gminy Kęty oraz jego zastępca - Rafał Ficoń, ks. kan. Franciszek Knapik oraz dyrektorzy i przedstawiciele instytucji i placówek współpracujących ze szkołą. Goście, po złożeniu kwiatów i modlitwie pod tablicą pamięci umieszczoną w holu szkoły, obejrzeli spektakl przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pani Izabeli Paszko pt.: „Uwaga: Człowiek”. W drugiej części uroczystości goście i uczniowie wysłuchali prelekcji pani Anny Chowaniak z Towarzystwa Miłośników Kęt poświęconej Stanisławowi Urbańczykowi i Antoniemu Procnerowi - nauczycielom, których nazwiska widnieją na tablicy pamięci w holu szkoły.

« powrót do listy