PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

OGŁOSZENIE O NABORZE
Informujemy, że trwa nabór do Liceum dla Dorosłych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do klasy z rozszerzonym językiem angielskim i geografią. Przypominamy, że jest to jedyna bezpłatna szkoła dla dorosłych w okolicy. W liceum dla młodzieży pozostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Zapraszamy do klas o profilu: matematyczno-biznesowym, językowo-filmowym i humanistyczno-teatralnym.
więcej »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Zakończyliśmy dzisiaj uroczyście kolejny rok pracy i nauki w naszej "Dąbrowskiej". Dziękujemy wszystkim za współpracę, za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery, która sprawia, że codziennie chce nam się ze sobą spotykać i tworzyć coś niezwykłego. Za trud Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, Pracownikom administracji i obsługi oraz wszystkim Przyjaciołom Szkoły serdecznie dziękujemy! Wszystkim życzymy udanych wakacji i spotkania się w poszerzonym o pierwszoklasistów gronie we wrześniu! Do zobaczenia!
więcej »

STYPENDIA NAUKOWE I SPORTOWE
Komisja stypendialna przyznała uczniom naszej szkoły stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do sekretariatu szkoły w celu odbioru pieniędzy :)
więcej »

OGNISKO DLA UCZESTNIKÓW WYJAZDÓW POWIATOWYCH
23 czerwca 2016r. późnym popołudniem, odbyło się w naszej szkole ognisko dla uczestników obozów na Mazurach (wolontariusze), nad morzem (naukowcy) i w Bieszczadach (artyści), w którym wzięli udział również opiekunowie grup wraz z głównym organizatorem i pomysłodawcą obozów panem Jarosławem Jurzakiem, wicestarostą oświęcimskim...
więcej »

WARSZTATY NASZYCH UCZNIÓW NAD MORZEM
Uczniowie klasy 2 J i 2 hm ponad tydzień spędzili nad morzem, w Słowińskim Parku Narodowym. Podstawowym celem wyjazdu były zajęcia terenowe z geografii. Podczas wędrówek dokonywaliśmy obserwacji, pomiarów i obliczeń...
więcej »

SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKO-UKRAŃSKIEJ
W dniach 17-20 czerwca Izabela Kaczkowska, Zuzanna Kocemba, Emilia Łanoszka, Paweł Fahraydan, Kacper Cienkosz, Krzysztof Koczur, Klaudia Oboza, Dawid Zawarus, Dominika Jonkisz wcielili się w rolę wolontariuszy, którzy zaopiekowali się w Oświęcimiu gośćmi z Niemiec i Ukrainy - młodzieżą, która przybyła do Polski i wzięła udział w różnych zajęciach, które miały jej przybliżyć nie tylko historię naszego kraju, ale i zapoznać z tym co interesuje współczesnych młodych Polaków.
więcej »

SUKCES IZY KACZKOWSKIEJ
Gratulacje dla Izabeli Kaczkowskiej za zajęcie II miejsca w "Ambrożjadzie" w kat. "Poezja" - konkursie dla młodych twórców organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętach :)
więcej »

JUBILEUSZ ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW
16 czerwca 2016R. odbyła się gala z okazji 15-lecia istnienia Świetlicy Środowiskowej w Kętach. Nasi młodzi artyści czuwali nad częścią artystyczną i wraz z Paniami Opiekunkami wychowanków Świetlicy wyreżyserowali spektakl-pantomimę pt. "Mały książę".
więcej »

GRUPA TEATRALNA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z POWIATOWEJ PORADNI PP
10 czerwca 2016r. nasza Grupa Teatralna wzięła udział w pikniku organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Młodzież przygotowała własne interpretacje wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów dziecięcych. W połączeniu z barwnymi strojami i instrumentami młodzi aktorzy prezentowali się imponująco i zachwycili dzieci. Dziękujemy Klaudii Fidyt, Wojtkowi Kublinowi, Patrycji Przybyle, Emilii Łanoszce, Martynie Hickiewicz, Darii Bogacz, Magdzie Zyzańskiej, Natalii Zacnej za wywołanie uśmiechu na buziach dzieciaków.
więcej »

POMAGAMY KOLEGOM Z PZ1
Uczniowie liceum im. ks. St. Konarskiego we współpracy z nauczycielami szkoły napisali wniosek i biorą udział w walce o głosy w I edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego.
więcej »

WARSZTATY TELEWIZYJNE W TVP KATOWICE
WARSZTATY TELEWIZYJNE W TVP KATOWICE
3 czerwca 2016r. w ramach zajęć filmowych uczniowie wyjechali na warsztaty do Telewizji Katowice.
więcej »

KONCERT CHARYTATYWNY JUŻ ZA NAMI...
Droga Publiczności bardzo dziękujemy za dzisiejszy wieczór, za wszystkie słowa uznania i pochwały. Trzeba jednak podkreślić, że to jednak Państwo zagraliście główną rolę. Dziękujemy Państwu za zrozumienie i wsparcie naszej inicjatywy pomocy. Dziękujemy również tym, którzy zakupili cegiełki i chociaż nie mogli przybyć na dzisiejszy spektakl i koncert trzymali za nas kciuki.
więcej »

KONCERT CHARYTATYWNY UCZNIÓW "DĄBROWSKIEJ"
Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach zaprasza 3 czerwca 2016r. na g. 18.00 do Domu Kultury w Kętach na imprezę charytatywną, w ramach której będzie miał miejsce spektakl Grupy Teatralnej „Minus Jeden” oraz koncert Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”.
więcej »

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje Uczniom naszej szkoły za zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Kętach. Za zebrane pieniądze zakupione zostały słodycze, które przedstawiciele SKW i Grupy Teatralnej "Minus Jeden" wręczyli 01.06.2016r. dzieciom.
więcej »

ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE W DNIU 27.05.2016R.
W piątek, 27 maja 2016r. odbywają się w naszej szkole zajęcia wychowawcze w poniższego planu.
więcej »

WYJAZD KREATYWNYCH W BIESZCZADY
W dniach 18-25 maja 2016r. odbył się wyjazd młodzieży szkół powiatu oświęcimskiego na warsztaty artystyczne w Bieszczady w nagrodę za osiągnięcia w konkursie "Kreatywni 2016". Artystów naszej szkoły reprezentowali Emilia Łanoszka, Marcin Majcherek oraz Michał Dźwigoń.
więcej »

SUKCESY RECYTATORÓW W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM
Daria Bogacz zajęła III miejsce, a Paweł Fahradyan zdobył wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję w kat. "recytacja". Gratulacje również dla Krzysztofa Koczura i Michała Karpińskiego za udany występ w przesłuchaniach w kategorii "poezja śpiewana". Jesteśmy z Was dumni!
więcej »

SUKCES KLAUDII BLACHY
Mistrzostwo Województwa w rzucie oszczepem, V-ce Mistrzostwo w pchnięciu kulą, kwalifikacja na Mistrzostwa Polski Juniorów w Suwałkach - oto niedzielne osiągnięcia Klaudii!!! Gratulujemy i jesteśmy dumni Pani Prezes :)
więcej »

TALENTY MAŁOPOLSKI - SUKCES TANECZNY KAROLINY, UDANY WYSTĘP MUZYKOW
Gratulujemy naszym młodym artystom występów w tegorocznej edycji "Talentów Małopolski". Muzycy zdobyli kolejne doświadczenia, a KAROLINA JĘDRZEJKO WYWALCZYŁA WYRÓŻNIENIE w kategorii taniec. Sukces Karoliny jest tym większy, że konkurencja była ogromna - na scenie zaprezentowało się 101 wykonawców. Gratulujemy wszystkim występującym :-)
więcej »

KOLEJNY SUKCES ARTYSTÓW
10 maja 2016r. odbyły się eliminacje powiatu oświęcimskiego do konkursu "Amor sprawił..." Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się: w kat. recytacja - Daria Bogacz i Paweł Fahradyan, w kat. poezja śpiewana - Krzysztof Koczur. Gratulujemy i trzymamy kciuki 21.06.
więcej »

SUKCES MARCINA MAJCHERKA
Gratulacje dla Marcina Majcherka za zdobycie Złotego Klucza Wiolinowego w VIII Konkursie instrumentalnym "O ZŁOTY KLUCZ WIOLINOWY" organizowanym przez Dom Kultury. Marcin zagrał utwory na fortepianie i gitarze basowej.
więcej »

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH
29 kwietnia pożegnaliśmy się z klasami trzecimi. Młodsi koledzy przygotowali dla nich specjalny program artystyczny i upominki, które mają przypominać abiturientom o latach spędzonych w murach "Dąbrowskiej"...
więcej »

ZAJĘCIA 2 MAJA 2016
2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jednak zapraszamy Uczniów na zajęcia wychowawcze wg poniższego harmonogramu:
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI
Po raz 19. w naszej szkole 28 kwietnia 2016r. odbył się "Dzień Pamięci" - uroczystość co roku przygotowywana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kęt. Poświęcona jest ona wspomnieniu nauczyciel, którzy 23 kwietnia 1940 roku z sali gimnastycznej naszej szkoły zostali wywiezieni do obozu w Mathausen-Gusen.
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS III
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH odbędzie się w piątek - 29. 04. 2016r. o godz. 10.00.
więcej »

ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY 27 KWIETNIA
ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY 27 KWIETNIA 2016R. O G. 10.00. W ramach Dnia Otwartego o g. 10.00 zapraszamy do Domu Kultury w Kętach na spektakl Grupy Teatralnej "Minus Jeden", a następnie do odwiedzenia budynku szkoły i udział w zajęciach otwartych z różnych przedmiotów oraz do rozmów z uczniami i nauczycielami szkoły (9.00-15.00).
więcej »

KOLEJNY SUKCES KAROLINY JĘDRZEJKO
Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu Karolinie Jędrzejko, która zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w V Festiwalu Młodego Aktora, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach. Karolinę i innych uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Jadwiga Grygierczyk (znana naszym uczniom z doskonałej roli Rzeckiego w spektaklu pt. "Lalka", który mieliśmy okazję oglądać w ramach tegorocznej realizacji projektu teatralnego w Teatrze bielskim), pan Wojciech Czarnota – aktor Teatru Groteska w Krakowie, oraz pan Tomasz Sylwestrzak - aktor Teatru Banialuka.
więcej »

SUKCES TANECZNY KAROLINY JĘDRZEJKO
Gratulujemy serdecznie Karolinie Jędrzejko wywalczenia awansu do przeglądu wojewódzkiego konkursu Talenty Małopolski w kategorii taniec. Karolina pojedzie do Dobczyc, by tam razem z Emilią Łanoszką, Marcinem Majcherkiem i panem Sławomirem Dwornikiem reprezentować naszą szkołę. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
więcej »

ZAPROSZENIE NA TARGI EDUKACYJNE
Zaproszenie na Powiatowe Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów...
więcej »

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Życzenia wielkanocne...
więcej »

WARSZTATY DLA CZŁONKÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
23 marca br. reprezentanci naszego Samorządu Uczniowskiego - Klaudia Blacha, Wojciech Kublin, Magdalena Surówka oraz Dominika Jonkisz wraz z opiekunem p. prof. Piotrem Matyjaszkiem wzięli udział w warsztatach pn. "Samorząd uczniowski pracuje zespołowo'" organizowanych przez MCDN w Oświęcimiu. Warsztaty opierały się głównie na zaznajomieniu się uczniów z zasadami budowania efektywnego zespołu, tworzeniu pozytywnych relacji opartych na współpracy, planowaniu pracy zespołu oraz ocenie jego efektów.
więcej »

AWANS NASZYCH MUZYKÓW DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO "TALENTÓW MAŁOPOLSKI"
Serdecznie gratulujemy Emilii Łanoszce oraz Marcinowi Majcherkowi i panu prof. Sławomirowi Dwornikowi awansu do etapu wojewódzkiego konkursu "TALENTY MAŁOPOLSKI" z piosenką "Tuńczyk" Doroty Miśkiewicz.
więcej »

WYJAZD NA TARGI TURYSTYCZNE DO KATOWIC
W dniu 18.03.2016 uczniowie klas drugich biorący udział w zajęciach z „ekonomii w praktyce” wyjechali na Międzynarodowe Targi Turystyczne „Globalnie” do Katowic (nowe Międzynarodowe Centrum Kongresowe). W targach wzięło udział kilkuset wystawców z kraju i zagranicy reprezentujących m.in.:
więcej »

GRANT NA WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA NASZEJ SZKOŁY
GRANT NA WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA NASZEJ SZKOŁY
W czerwcu tego roku uczniowie klas II z rozszerzonym programem geografii wyjadą na 7-dniowe warsztaty naukowe do Słowińskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu jest realizacja zajęć terenowych z geografii. Część zajęć będzie prowadzona przez pracowników naukowych SPN. Realizacja tego projektu będzie możliwa dzięki dużemu wsparciu finansowemu Wydziału Ochrony Środowiska Powiatu Oświęcimskiego w ramach profilaktyki zdrowotnej młodzieży z powiatu oświęcimskiego, poprzez edukację ekologiczną.
więcej »

SPEKTAKL PREMIEROWY "MINUS JEDEN"
17 marca w Domu Kultury w Kętach odbyła się premiera spektaklu pt. "Jeszcze jedno życie, Młody" w wykonaniu uczniów Grupy Teatralnej "Minus Jeden" z naszej szkoły...
więcej »

ZAPROSZENIE NA NOWY SPEKTAKL GRUPY TEATRALNEJ "MINUS JEDEN"
Nie jest zbyt trudno być młodym, prawda? Budzik, toaleta, śniadanie, szkoła, obiad, nauka, kolacja, toaleta, sen… Kolejna noc… kolejny dzień… I tak aż do weekendu, kiedy nareszcie można się spokojnie wyspać. Wszystko na pozór łatwe, spokojne, poukładane. I wreszcie w człowieku coś zaczyna pękać. Nie radzi sobie z otaczającą go, przytłaczającą coraz mocniej rzeczywistością. Szuka różnych dróg ucieczki od rutyny codziennego dnia … A w co najlepiej uciec Młodemu – głównemu bohaterowi najnowszego spektaklu Grupy Teatralnej „Minus Jeden” z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach? Oczywiście! W lenistwo – to jego najlepsza broń! Zwyczajnie nie chce mu się wstać, załatwiać kolejnych spraw...
więcej »

WYRÓŻNIENIE NA 61. OKR
4 marca 2016r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Oświęcimiu. Paweł Fahradyan (1h) "wyrecytował" wyróżnienie w kat. "recytacja", natomiast Adam Płonka (nasz absolwent) w kat. "wywiedzione ze słowa" zakwalifikował się do etapu rejonowego. Obu Panom serdecznie gratulujemy.
więcej »

SUKCES RECYTATORSKI PAWŁA FAHRADIANA
4 marca 2016r. w OCK- u odbyły się eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Oświęcimiu. Paweł Fahradyan (1h) "wyrecytował" wyróżnienie w kat. "recytacja", natomiast Adam Płonka (nasz absolwent) w kat. "wywiedzione ze słowa" zakwalifikował się do etapu rejonowego. Obu Panom serdecznie gratulujemy.
więcej »

IV KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY ZA NAMI...
Już po raz czwarty w Powiatowym Zespole Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach 3 marca 2016 r. odbył się finał Konkurs o Mieście i Gminie Kęty. Impreza ta, której patronuje Burmistrz Gminy Kęty, jest szansą dla młodzieży gimnazjalnej na zaprezentowanie swojej znajomości naszej małej ojczyzny. Konkurs wiedzy miał charakter dwuetapowy. Część pierwszą stanowiły eliminacje szkolne, które wyłoniły trzyosobowe zespoły. Następnie uczniowie wzięli udział w części drugiej konkursu, czyli w zmaganiach finałowych w PZ Nr 9. Gimnazjaliści walczyli również w drugiej kategorii – prezentacjach multimedialnych, plastycznych lub teatralnych dot. kultury, historii, atrakcji turystycznych, itp. miasta i gminy Kęty...
więcej »

KREATYWNA DĄBROWSKA 2016
Ruszył powiatowy przegląd talentów artystycznych młodzieży „Kreatywni 2016”. 22 lutego w naszej szkole odbyły się pierwsze przesłuchania, w których wzięło udział w trzech kategoriach wizualnej, scenicznej i literackiej łącznie 24 artystów (w sumie 48 prac i występów scenicznych). Przegląd miał formę otwartego koncertu, na który zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele „Dąbrowskiej” oraz bliscy występujących. Piosenkom, monologom i wierszom przysłuchiwało się jury w składzie...
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... 15 | 16 | 17