PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

NASI KONFERANSJERZY POPROWADZILI POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Podziękowania dla Martyny Hickiewicz i Michała Naglika za reprezentowanie naszej szkoły na powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej i poprowadzenie Uroczystości. Dziękujemy również Magdzie Wołoszyn, Martynie Smolarek i Kacprowi Cinalowi za pomoc organizacyjną podczas uroczystości. Dziękujemy Pracownikom Starostwa za współpracę przy tworzeniu scenariusza i współpracę w dniu imprezy.
więcej »

"MINUS JEDEN" NA "TYGLU TEATRALNYM" W OCK-U
W ubiegłą środę (12.10.) Grupa Teatralna "Minus Jeden" wzięła udział w Tyglu Teatralnym - przeglądzie odbywającym się w OCK-u. Młodzi artyści zaprezentowali cieszący się dużym zainteresowaniem spektakl pt. "Jeszcze jedno życie, Młody". Spektakl oraz fotorelację z tego wydarzenia zamieścił portal kulturalnypowiat.pl. Serdecznie dziękujemy za relację i pozdrawiamy, a Was zapraszamy do oglądania.
więcej »

DYŻURY W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2016
14. 10. 2016r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, odbywać się jednak będą zajęcia tematyczne wg następującego harmonogramu:
więcej »

DEN
W czwartek, 13 października 2016r., odbędą się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie schodzą do sali gimnastycznej z nauczycielami, z którymi kończą lekcję 3. o godz. 10.25. Przypominamy, że obowiązuje w tym dniu strój galowy.
więcej »

WYJAZD NA SPEKTAKL ANGLOJĘZYCZNY DO KRAKOWA
5 października 2016 siedemnaścioro uczniów naszej szkoły wyjechało do krakowskiego teatru Variete na anglojęzyczny spektakl p.t. "Oliver Twist" oparty na podstawie XIX-to wiecznej powieści Charles'a Dickens'a o tym samym tytule. Autorem scenariusza do spektaklu był Paul Stebbings. Jak co roku aktorzy z brytyjskiego teatru TNT Theatre Britain zachwycili młodzież swoimi znakomitymi umiejętnościami aktorskimi oraz wokalnymi. Dwugodzinny spektakl opowiadający historię osieroconego dziewięcioletniego chłopca minął zadziwiająco szybko, a owacjom na stojąco nie było końca...
więcej »

FESTYN - podsumowanie
Dzisiaj odbył się w festyn integracyjny klas pierwszych przygotowany przez drugoklasistów pod opieką Wychowawców. Zatem "Pierwszaki" możecie nazywać się oficjalnie "Dąbrowszczakami". Mamy nadzieję, że konkurencje nie były zbyt trudne i bawiliście się równie dobrze, jak my, oglądając Wasze zmagania. Podziękowania składamy:
więcej »

ORGANIZACJA PRACY 1 PAŹDZIERNIKA
W sobotę, 1 października 2016r., odpracowujemy 31 października (poniedziałek). W tym dniu wszystkie klasy uczestniczą w festynie integracyjnym, który przygotowują klasy II. Uczniowie kl. I i III spotykają się w sali gimnastycznej pod opieką Wychowawców o g . 10.00. Klasy drugie z Wychowawcami spotykają się o g. 9.00. Do zobaczenia!
więcej »

WYNIKI WYBORÓW DO SU
WYNIKI WYBORÓW DO SU
W piątek odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na drugą kadencję została wybrana Klaudia Blacha, której serdecznie gratulujemy!!! Podziękowania dla całej ekipy, która przygotowała i przeprowadziła głosowanie.
więcej »

DĄBROWSKA NA NAGRANIU "THE VOICE OF POLAND"
DĄBROWSKA NA NAGRANIU "THE VOICE OF POLAND"
Szkoła to nie tylko nauka w ławce przed tablicą. Całkiem niedawno mogli się o tym przekonać uczniowie „Dąbrowskiej”. 13 września 2016r. uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej wzięli udział w nagraniu programu „The Voice of Poland”, które odbyło się w ATM Studio w Warszawie przy ulicy Wał Miedzeszyński. Uczniowie zajęć filmowych wzięli udział w nagraniu trzeciego odcinka „Bitew”, który zostanie wyemitowany w TVP2 pod koniec października...
więcej »

INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW
UWAGA MATURZYŚCI! Przypominamy, że do 30 września 2016r. należy złożyć deklarację maturalną do sekretariatu szkoły. Jeśli chcecie dokonać JAKICHKOLWIEK zmian w deklaracji maturalnej możecie to zrobić do 7 lutego 2017r.. W celu dokonania zmiany należy udać się do sekretariatu (7.00-15.00) z kopią deklaracji i nanieść poprawki. Po tym terminie nie będzie możliwe dokonywanie żadnych zmian.
więcej »

WYNAJEM KAWIARENKI SZKOLNEJ
Dyrektor PZ Nr 9 poszukuje osoby do prowadzenia kawiarenki szkolnej na zasadzie najmu.
więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Drodzy Uczniowie, powoli zaczynamy kolejny rok szkolny :) Mimo, że pogoda bardziej wskazuje na środek wakacji, niż początek szkoły, trzeba wrócić do rzeczywistości. Zapraszamy Was na uroczyste rozpoczęcie roku, 109 roku w historii naszej szkoły, 1 września o g. 10.00 do sali gimnastycznej, a następnie na spotkania z wychowawcami w klasach. Do zobaczenia!
więcej »

EGZAMINY POPRAWKOWE W SIERPNIU
Uwaga! Egzaminy sierpniowe odbędą się w następujących terminach: - poprawkowy maturalny: 23 sierpnia (wtorek), g. 9.00 - prosimy Absolwentów o przyjście na g. 8.00, zabranie dowodów tożsamości ze zdjęciem, czarnych długopisów, kalkulatorów oraz naklejek z kodami. Prosimy o zebranie się w holu szkoły. - poprawkowy z matematyki: 26 sierpnia (piątek), g. 9.00. Prosimy o zebranie się w holu szkoły.
więcej »

OGŁOSZENIE O NABORZE
Informujemy, że trwa nabór do Liceum dla Dorosłych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do klasy z rozszerzonym językiem angielskim i geografią. Przypominamy, że jest to jedyna bezpłatna szkoła dla dorosłych w okolicy. W liceum dla młodzieży pozostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Zapraszamy do klas o profilu: matematyczno-biznesowym, językowo-filmowym i humanistyczno-teatralnym.
więcej »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Zakończyliśmy dzisiaj uroczyście kolejny rok pracy i nauki w naszej "Dąbrowskiej". Dziękujemy wszystkim za współpracę, za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery, która sprawia, że codziennie chce nam się ze sobą spotykać i tworzyć coś niezwykłego. Za trud Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, Pracownikom administracji i obsługi oraz wszystkim Przyjaciołom Szkoły serdecznie dziękujemy! Wszystkim życzymy udanych wakacji i spotkania się w poszerzonym o pierwszoklasistów gronie we wrześniu! Do zobaczenia!
więcej »

STYPENDIA NAUKOWE I SPORTOWE
Komisja stypendialna przyznała uczniom naszej szkoły stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do sekretariatu szkoły w celu odbioru pieniędzy :)
więcej »

OGNISKO DLA UCZESTNIKÓW WYJAZDÓW POWIATOWYCH
23 czerwca 2016r. późnym popołudniem, odbyło się w naszej szkole ognisko dla uczestników obozów na Mazurach (wolontariusze), nad morzem (naukowcy) i w Bieszczadach (artyści), w którym wzięli udział również opiekunowie grup wraz z głównym organizatorem i pomysłodawcą obozów panem Jarosławem Jurzakiem, wicestarostą oświęcimskim...
więcej »

WARSZTATY NASZYCH UCZNIÓW NAD MORZEM
Uczniowie klasy 2 J i 2 hm ponad tydzień spędzili nad morzem, w Słowińskim Parku Narodowym. Podstawowym celem wyjazdu były zajęcia terenowe z geografii. Podczas wędrówek dokonywaliśmy obserwacji, pomiarów i obliczeń...
więcej »

SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKO-UKRAŃSKIEJ
W dniach 17-20 czerwca Izabela Kaczkowska, Zuzanna Kocemba, Emilia Łanoszka, Paweł Fahraydan, Kacper Cienkosz, Krzysztof Koczur, Klaudia Oboza, Dawid Zawarus, Dominika Jonkisz wcielili się w rolę wolontariuszy, którzy zaopiekowali się w Oświęcimiu gośćmi z Niemiec i Ukrainy - młodzieżą, która przybyła do Polski i wzięła udział w różnych zajęciach, które miały jej przybliżyć nie tylko historię naszego kraju, ale i zapoznać z tym co interesuje współczesnych młodych Polaków.
więcej »

SUKCES IZY KACZKOWSKIEJ
Gratulacje dla Izabeli Kaczkowskiej za zajęcie II miejsca w "Ambrożjadzie" w kat. "Poezja" - konkursie dla młodych twórców organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętach :)
więcej »

JUBILEUSZ ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW
16 czerwca 2016R. odbyła się gala z okazji 15-lecia istnienia Świetlicy Środowiskowej w Kętach. Nasi młodzi artyści czuwali nad częścią artystyczną i wraz z Paniami Opiekunkami wychowanków Świetlicy wyreżyserowali spektakl-pantomimę pt. "Mały książę".
więcej »

GRUPA TEATRALNA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z POWIATOWEJ PORADNI PP
10 czerwca 2016r. nasza Grupa Teatralna wzięła udział w pikniku organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Młodzież przygotowała własne interpretacje wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów dziecięcych. W połączeniu z barwnymi strojami i instrumentami młodzi aktorzy prezentowali się imponująco i zachwycili dzieci. Dziękujemy Klaudii Fidyt, Wojtkowi Kublinowi, Patrycji Przybyle, Emilii Łanoszce, Martynie Hickiewicz, Darii Bogacz, Magdzie Zyzańskiej, Natalii Zacnej za wywołanie uśmiechu na buziach dzieciaków.
więcej »

POMAGAMY KOLEGOM Z PZ1
Uczniowie liceum im. ks. St. Konarskiego we współpracy z nauczycielami szkoły napisali wniosek i biorą udział w walce o głosy w I edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego.
więcej »

WARSZTATY TELEWIZYJNE W TVP KATOWICE
WARSZTATY TELEWIZYJNE W TVP KATOWICE
3 czerwca 2016r. w ramach zajęć filmowych uczniowie wyjechali na warsztaty do Telewizji Katowice.
więcej »

KONCERT CHARYTATYWNY JUŻ ZA NAMI...
Droga Publiczności bardzo dziękujemy za dzisiejszy wieczór, za wszystkie słowa uznania i pochwały. Trzeba jednak podkreślić, że to jednak Państwo zagraliście główną rolę. Dziękujemy Państwu za zrozumienie i wsparcie naszej inicjatywy pomocy. Dziękujemy również tym, którzy zakupili cegiełki i chociaż nie mogli przybyć na dzisiejszy spektakl i koncert trzymali za nas kciuki.
więcej »

KONCERT CHARYTATYWNY UCZNIÓW "DĄBROWSKIEJ"
Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach zaprasza 3 czerwca 2016r. na g. 18.00 do Domu Kultury w Kętach na imprezę charytatywną, w ramach której będzie miał miejsce spektakl Grupy Teatralnej „Minus Jeden” oraz koncert Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”.
więcej »

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje Uczniom naszej szkoły za zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Kętach. Za zebrane pieniądze zakupione zostały słodycze, które przedstawiciele SKW i Grupy Teatralnej "Minus Jeden" wręczyli 01.06.2016r. dzieciom.
więcej »

ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE W DNIU 27.05.2016R.
W piątek, 27 maja 2016r. odbywają się w naszej szkole zajęcia wychowawcze w poniższego planu.
więcej »

WYJAZD KREATYWNYCH W BIESZCZADY
W dniach 18-25 maja 2016r. odbył się wyjazd młodzieży szkół powiatu oświęcimskiego na warsztaty artystyczne w Bieszczady w nagrodę za osiągnięcia w konkursie "Kreatywni 2016". Artystów naszej szkoły reprezentowali Emilia Łanoszka, Marcin Majcherek oraz Michał Dźwigoń.
więcej »

SUKCESY RECYTATORÓW W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM
Daria Bogacz zajęła III miejsce, a Paweł Fahradyan zdobył wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję w kat. "recytacja". Gratulacje również dla Krzysztofa Koczura i Michała Karpińskiego za udany występ w przesłuchaniach w kategorii "poezja śpiewana". Jesteśmy z Was dumni!
więcej »

SUKCES KLAUDII BLACHY
Mistrzostwo Województwa w rzucie oszczepem, V-ce Mistrzostwo w pchnięciu kulą, kwalifikacja na Mistrzostwa Polski Juniorów w Suwałkach - oto niedzielne osiągnięcia Klaudii!!! Gratulujemy i jesteśmy dumni Pani Prezes :)
więcej »

TALENTY MAŁOPOLSKI - SUKCES TANECZNY KAROLINY, UDANY WYSTĘP MUZYKOW
Gratulujemy naszym młodym artystom występów w tegorocznej edycji "Talentów Małopolski". Muzycy zdobyli kolejne doświadczenia, a KAROLINA JĘDRZEJKO WYWALCZYŁA WYRÓŻNIENIE w kategorii taniec. Sukces Karoliny jest tym większy, że konkurencja była ogromna - na scenie zaprezentowało się 101 wykonawców. Gratulujemy wszystkim występującym :-)
więcej »

KOLEJNY SUKCES ARTYSTÓW
10 maja 2016r. odbyły się eliminacje powiatu oświęcimskiego do konkursu "Amor sprawił..." Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się: w kat. recytacja - Daria Bogacz i Paweł Fahradyan, w kat. poezja śpiewana - Krzysztof Koczur. Gratulujemy i trzymamy kciuki 21.06.
więcej »

SUKCES MARCINA MAJCHERKA
Gratulacje dla Marcina Majcherka za zdobycie Złotego Klucza Wiolinowego w VIII Konkursie instrumentalnym "O ZŁOTY KLUCZ WIOLINOWY" organizowanym przez Dom Kultury. Marcin zagrał utwory na fortepianie i gitarze basowej.
więcej »

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH
29 kwietnia pożegnaliśmy się z klasami trzecimi. Młodsi koledzy przygotowali dla nich specjalny program artystyczny i upominki, które mają przypominać abiturientom o latach spędzonych w murach "Dąbrowskiej"...
więcej »

ZAJĘCIA 2 MAJA 2016
2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jednak zapraszamy Uczniów na zajęcia wychowawcze wg poniższego harmonogramu:
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI
Po raz 19. w naszej szkole 28 kwietnia 2016r. odbył się "Dzień Pamięci" - uroczystość co roku przygotowywana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kęt. Poświęcona jest ona wspomnieniu nauczyciel, którzy 23 kwietnia 1940 roku z sali gimnastycznej naszej szkoły zostali wywiezieni do obozu w Mathausen-Gusen.
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS III
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH odbędzie się w piątek - 29. 04. 2016r. o godz. 10.00.
więcej »

ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY 27 KWIETNIA
ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY 27 KWIETNIA 2016R. O G. 10.00. W ramach Dnia Otwartego o g. 10.00 zapraszamy do Domu Kultury w Kętach na spektakl Grupy Teatralnej "Minus Jeden", a następnie do odwiedzenia budynku szkoły i udział w zajęciach otwartych z różnych przedmiotów oraz do rozmów z uczniami i nauczycielami szkoły (9.00-15.00).
więcej »

KOLEJNY SUKCES KAROLINY JĘDRZEJKO
Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu Karolinie Jędrzejko, która zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w V Festiwalu Młodego Aktora, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach. Karolinę i innych uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Jadwiga Grygierczyk (znana naszym uczniom z doskonałej roli Rzeckiego w spektaklu pt. "Lalka", który mieliśmy okazję oglądać w ramach tegorocznej realizacji projektu teatralnego w Teatrze bielskim), pan Wojciech Czarnota – aktor Teatru Groteska w Krakowie, oraz pan Tomasz Sylwestrzak - aktor Teatru Banialuka.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... 15 | 16 | 17