PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Od 30 stycznia 2017 r. rozpoczynamy ferie zimowe, jednak uczniów, którzy chcą spędzić czas w szkole zapraszamy na następujące zajęcia:
więcej »

STYPENDIUM RADY MINISTRÓW DLA DARII I WYSTĘP "MINUS JEDEN"
nia 2017 roku w andrychowskim Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego. Organizatorem uroczystości była Delegatura Kuratorium Oświaty w Wadowicach. W pierwszej części spotkania najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych odebrali dyplomy i gratulacje od przedstawiciela Małopolskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowała DARIA SYGA, która w minionym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią w szkole. Gratulujemy!!!
więcej »

STYPENDIA ZA SEM. I 2016/2017
W minioną środę Komisja Stypendialna przyznała stypendia za wyniki w nauce po podsumowaniu wyników klasyfikacji za 1. sem. bieżącego roku szkolnego. Stypendia otrzymali:
więcej »

Kolejna edycja spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej.
W marcu 2017r rusza tegoroczna edycja wymiany polsko-niemieckiej, którą nasza szkoła organizuje we współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Pierwsza część projektu, spotkanie w MDSM w Oświęcimiu, zaplanowane jest w terminie 20-25 marca 2017r. Druga część projektu odbędzie się w Bad Liebenzell (Badenia Wirtembergia) od 20-24 września 2017r (wyjazd z Kęt/Katowic 19.09.2017r, powrót 25.09.2017r)...
więcej »

III NOC FILMOWA W DĄBROWSKIEJ
Po raz trzeci w sali gimnastycznej PZ Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach odbył się maraton filmowy nazwany przez Samorząd Uczniowski „Nocą filmową”. Były ciekawe i różnorodne filmy, między nimi czas na wspólną zabawę przy muzyce oraz posiłek. Maraton po raz pierwszy poprzedził wieczór gier planszowych i już wiadomo, że taka forma wspólnej integracji wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez uczniów „Dąbrowskiej”.
więcej »

NAGRODY W KONKURSIE BIBLIOTECZNYM
5 stycznia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się losowanie nagród w konkursie bibliotecznym pod nazwą „Cud Bożego Narodzenia – polskie i obce zwyczaje świąteczne”. W wyniku losowania 3 uczennice: 1. Paulina Jaszczurowska 2. Izabela Kaczkowska 3. Sylwia Kudłacik otrzymały myszki komputerowe. Patrycja Przybyła otrzymała słodką nagrodę pocieszenia. Gratulujemy! Nagrody ufundowała pani Renata Płonka właścicielka „ ABC- Biuro” w Kętach.
więcej »

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
W grudniu 2016 r. do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to pozycje z literatury młodzieżowej: Stephen King: Dziewczyna, która kochała Toma…” Stephen King: Koniec warty”. Olga Rudnicka: „Fartowny pech”. Olga Rudnicka: „Granat poproszę”...
więcej »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO
W dniu 5 stycznia 2017 r. (czwartek) o godz. 10:30 w bibliotece szkolnej odbędzie się losowanie 3 zwycięzców konkursu bibliotecznego pod nazwą „Cud Bożego Narodzenia- polskie i obce zwyczaje świąteczne”. Osoby, które złożyły wypełnione karty, proszone są o zgłoszenie się do biblioteki.
więcej »

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Spokojnych Świąt...
więcej »

PODZIĘKOWANIA ZA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Kiermasz świateczny już za nami. Dzięki Wam udało się pozyskać kwotę 500zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy przygotowali ciasta, ozdoby świąteczne oraz Rodzicom dokonującym zakupów na naszym stoisku. Trzeba dodać, że wszystko było wysokiej jakości. Fantastycznie spisały się dziewczyny obsługujące...
więcej »

PRZED NAMI JUBILEUSZOWY - PIĄTY - KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY
Gimnazjalistów i ich Opiekunów zapraszamy do zpoznania się z regulaminem tegorocznej edycji "Konkursu o Mieście i Gminie Kęty". Rok 2017 będzie szczególny z kilku powodów. Po pierwsze nasze miasto obchodzi 740. rocznicę nadania praw miejskich, po drugie: nasza szkoła ma już okrągłe 110. lat, a ponadto Towarzystwo Miłośników Kęt obchodzi jubileusz 40-lecia powstania. Z tej potrójnej okazji warto szczegółowo zgłębić informacje dotyczące naszej lokalnej ojczyzny - zapraszamy do udziału.
więcej »

ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA W SZPITALU
ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA W SZPITALU AKCJA PISANIA "KARTEK WSPARCIA" powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból i niepewność – wszystko to towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlenia, wyjeżdżają do domu, a kolejne przyjeżdżają na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie ich podczas leczenia...
więcej »

KONKURS W BOŻONARODZENIOWY W BIBLIOTECE
Uwaga Konkurs! Biblioteka szkolna organizuje konkurs zatytułowany: „Cud Bożego Narodzenia - historia i polskie oraz obce zwyczaje świąteczne”. Karty konkursowe można pobrać w bibliotece. Odpowiedzi na pytania znajdziesz w bibliotecznych zbiorach. Szukaj w księgozbiorze podręcznym, materiałach zebranych w teczkach tematycznych i Internecie. Bibliotekarz służy pomocą. Wypełnione karty konkursowe należy składać w bibliotece do 20 grudnia 2016r.
więcej »

SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY
30 listopada 2016r. odbyło się podsumowanie konkursu literackiego "Ćwiczenia z wyobraźni" organizowanego przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Nasze uczennice zajęły II miejsce w kategorii poezja: Anna Polańska oraz III miejsce w kat. poezja Katarzyna Neczek, a także zdobyły wyróżnienie w kat. proza: Paulina Ciężka i Julia Grabska. Dziewczyny gratulujemy!!
więcej »

Mannequin challenge "Dąbrowska"
Tak nam to wyszło :) Podziękowania dla Wojtka K. za filmowanie i montaż oraz dla całej ekipy... Nie ma to jak spontaniczne, szybkie akcje - tylko u nas :)
więcej »

Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
W czwartek 24 listopada 2016r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja europejskiego konkursu dla młodych tłumaczy Juvenes Translatores.
więcej »

DYŻUR PSYCHOLOGA W NASZEJ SZKOLE
Od dnia 14.11.2016r. można skorzystać w szkole z pomocy psychologa. Wszystkie osoby, zarówno uczniowie, jak i rodzice, mogą umówić się na spotkanie. z Panią Katarzyną Kołodziejczyk, tel. kont. 505 326 897 Dyżur w szkole: czwartek: 8.00- 15.30 sobota: 8.00 – 13.00 (sala 52 budynek „dawnego przedszkola” ul. Kościuszki 31, wejście od ulicy).
więcej »

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na wykonanie kartki świątecznej- Bożonarodzeniowej. Kartki należy wykonać w formie elektronicznej i przesłać na adres sekretariat@dabrowska.info do 2 grudnia 2016 r. Mile widziane elementy charakterystyczne dla naszej szkoły. Na zwycięzców czekają nagrody. Szczegółowych informacji udziela pani mgr Anna Matyszkowicz
więcej »

OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
17. listopada odbył się I etap ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest organizowana przez Filmotekę Narodową.
więcej »

WARSZTATY KLASY FILMOWEJ
WARSZTATY KLASY FILMOWEJ
Plan totalny czy amerykański? Za pomocą jakiego planu filmowego najlepiej przekażemy emocje bohatera filmu? Na czym polega mieszanie konwencji w filmach Quentina Tarantino? Co to jest “master shot”? Nad takimi i innymi pytaniami zastanawiali się uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach uczęszczający na zajęcia filmowe i biorący udział w warsztatach filmowych.
więcej »

NIEPODLEGŁA W POWIECIE
8 listopada 2016r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe obchody Święta Niepodległości. Część artystyczną uświetniła nasza Grupa Teatralna "Minus Jeden" spektaklem pt. "Niepodległa". Grupie towarzyszyła młodzież z MDK-u, która wyk. pieśni patriotyczne. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili...
więcej »

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
W październiku 2016 r. do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to m.in. lektury szkolne oraz pozycje z literatury młodzieżowej: „Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie jak żyć”.
więcej »

Słodkie wypożyczanie
W dniu 25.10.2016 r. w naszej bibliotece odbyło się „Słodkie wypożyczanie” zorganizowane z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy wypożyczyli tego dnia książkę – zostali poczęstowani słodkim upominkiem. Frekwencja wypożyczeń tego dnia była imponująca!!!
więcej »

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
W dniach 26 - 28 października 2016r. klasy drugie uczestniczyły w wycieczce przedmiotowo-rekreacyjnej do Wrocławia. Program wizyty w mieście ogłoszonym Europejską Stolicą Kultury 2016 był bardzo napięty...
więcej »

Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
Coroczny konkurs Juvenes Translatores, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, to ukłon w stronę wszystkich tych, których pasją jest nauka języków obcych.
więcej »

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
25 października 2016 r. obchodzimy IMIENINY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.
więcej »

Życzenia z okazji DEN
Życzenia z okazji DEN

NASI KONFERANSJERZY POPROWADZILI POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Podziękowania dla Martyny Hickiewicz i Michała Naglika za reprezentowanie naszej szkoły na powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej i poprowadzenie Uroczystości. Dziękujemy również Magdzie Wołoszyn, Martynie Smolarek i Kacprowi Cinalowi za pomoc organizacyjną podczas uroczystości. Dziękujemy Pracownikom Starostwa za współpracę przy tworzeniu scenariusza i współpracę w dniu imprezy.
więcej »

"MINUS JEDEN" NA "TYGLU TEATRALNYM" W OCK-U
W ubiegłą środę (12.10.) Grupa Teatralna "Minus Jeden" wzięła udział w Tyglu Teatralnym - przeglądzie odbywającym się w OCK-u. Młodzi artyści zaprezentowali cieszący się dużym zainteresowaniem spektakl pt. "Jeszcze jedno życie, Młody". Spektakl oraz fotorelację z tego wydarzenia zamieścił portal kulturalnypowiat.pl. Serdecznie dziękujemy za relację i pozdrawiamy, a Was zapraszamy do oglądania.
więcej »

DYŻURY W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2016
14. 10. 2016r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, odbywać się jednak będą zajęcia tematyczne wg następującego harmonogramu:
więcej »

DEN
W czwartek, 13 października 2016r., odbędą się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie schodzą do sali gimnastycznej z nauczycielami, z którymi kończą lekcję 3. o godz. 10.25. Przypominamy, że obowiązuje w tym dniu strój galowy.
więcej »

WYJAZD NA SPEKTAKL ANGLOJĘZYCZNY DO KRAKOWA
5 października 2016 siedemnaścioro uczniów naszej szkoły wyjechało do krakowskiego teatru Variete na anglojęzyczny spektakl p.t. "Oliver Twist" oparty na podstawie XIX-to wiecznej powieści Charles'a Dickens'a o tym samym tytule. Autorem scenariusza do spektaklu był Paul Stebbings. Jak co roku aktorzy z brytyjskiego teatru TNT Theatre Britain zachwycili młodzież swoimi znakomitymi umiejętnościami aktorskimi oraz wokalnymi. Dwugodzinny spektakl opowiadający historię osieroconego dziewięcioletniego chłopca minął zadziwiająco szybko, a owacjom na stojąco nie było końca...
więcej »

FESTYN - podsumowanie
Dzisiaj odbył się w festyn integracyjny klas pierwszych przygotowany przez drugoklasistów pod opieką Wychowawców. Zatem "Pierwszaki" możecie nazywać się oficjalnie "Dąbrowszczakami". Mamy nadzieję, że konkurencje nie były zbyt trudne i bawiliście się równie dobrze, jak my, oglądając Wasze zmagania. Podziękowania składamy:
więcej »

ORGANIZACJA PRACY 1 PAŹDZIERNIKA
W sobotę, 1 października 2016r., odpracowujemy 31 października (poniedziałek). W tym dniu wszystkie klasy uczestniczą w festynie integracyjnym, który przygotowują klasy II. Uczniowie kl. I i III spotykają się w sali gimnastycznej pod opieką Wychowawców o g . 10.00. Klasy drugie z Wychowawcami spotykają się o g. 9.00. Do zobaczenia!
więcej »

WYNIKI WYBORÓW DO SU
WYNIKI WYBORÓW DO SU
W piątek odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na drugą kadencję została wybrana Klaudia Blacha, której serdecznie gratulujemy!!! Podziękowania dla całej ekipy, która przygotowała i przeprowadziła głosowanie.
więcej »

DĄBROWSKA NA NAGRANIU "THE VOICE OF POLAND"
DĄBROWSKA NA NAGRANIU "THE VOICE OF POLAND"
Szkoła to nie tylko nauka w ławce przed tablicą. Całkiem niedawno mogli się o tym przekonać uczniowie „Dąbrowskiej”. 13 września 2016r. uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej wzięli udział w nagraniu programu „The Voice of Poland”, które odbyło się w ATM Studio w Warszawie przy ulicy Wał Miedzeszyński. Uczniowie zajęć filmowych wzięli udział w nagraniu trzeciego odcinka „Bitew”, który zostanie wyemitowany w TVP2 pod koniec października...
więcej »

INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW
UWAGA MATURZYŚCI! Przypominamy, że do 30 września 2016r. należy złożyć deklarację maturalną do sekretariatu szkoły. Jeśli chcecie dokonać JAKICHKOLWIEK zmian w deklaracji maturalnej możecie to zrobić do 7 lutego 2017r.. W celu dokonania zmiany należy udać się do sekretariatu (7.00-15.00) z kopią deklaracji i nanieść poprawki. Po tym terminie nie będzie możliwe dokonywanie żadnych zmian.
więcej »

WYNAJEM KAWIARENKI SZKOLNEJ
Dyrektor PZ Nr 9 poszukuje osoby do prowadzenia kawiarenki szkolnej na zasadzie najmu.
więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Drodzy Uczniowie, powoli zaczynamy kolejny rok szkolny :) Mimo, że pogoda bardziej wskazuje na środek wakacji, niż początek szkoły, trzeba wrócić do rzeczywistości. Zapraszamy Was na uroczyste rozpoczęcie roku, 109 roku w historii naszej szkoły, 1 września o g. 10.00 do sali gimnastycznej, a następnie na spotkania z wychowawcami w klasach. Do zobaczenia!
więcej »

EGZAMINY POPRAWKOWE W SIERPNIU
Uwaga! Egzaminy sierpniowe odbędą się w następujących terminach: - poprawkowy maturalny: 23 sierpnia (wtorek), g. 9.00 - prosimy Absolwentów o przyjście na g. 8.00, zabranie dowodów tożsamości ze zdjęciem, czarnych długopisów, kalkulatorów oraz naklejek z kodami. Prosimy o zebranie się w holu szkoły. - poprawkowy z matematyki: 26 sierpnia (piątek), g. 9.00. Prosimy o zebranie się w holu szkoły.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 15 | 16 | 17