PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

NIETYPOWA LEKCJA HISTORII DLA GIMNAZJALISTÓW
Przy wypełnionej po brzegi gimnazjalistami sali w kęckim domu kultury 28 marca 2017r. odbyła się nietypowa lekcja historii. Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach udowodnili swoim młodszym kolegom, że uczyć można się nie tylko bezpośrednio z książek i na tradycyjnych lekcjach, ale również przez teatr. Młodzi artyści z Grupy Teatralnej „Minus Jeden” oraz Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte” zaprezentowali spektakl na temat trudnych dróg do niepodległości.
więcej »

KREATYWNIE W NASZEJ SZKOLE
„Człowieka kreatywnego motywuje chęć osiągnięcia celów, a nie pokonania innych” ta myśl przyświecała uczestnikom II Powiatowego Konkursu „Kreatywni 2017”. Do przesłuchań w naszej szkole, 15 marca 2017r. przystąpiło 29 uczniów...
więcej »

ETAP SZKOLNY KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ
ETAP SZKOLNY KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ
W dniu 14 marca 2017 roku odbył się szkolny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tegorocznej edycji uczestnicy studiują Księgę Daniela i Apokalipsę Świętego Jana Apostoła. To trudne księgi...bo zawierają ogrom wiedzy merytorycznej, trudne nazwy i wiele bohaterów, których imiona nie należą do łatwo zapamiętywanych. W naszej szkole...
więcej »

FINAŁ V KONKURSU O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY
740-lecie uzyskania praw miejskich przez miasto Kęty, 40-lecie powstania Towarzystwa Miłośników Kęt, 40-lecie powstania Muzeum im. A. Kłosińskiego, 40-lecie Domu Kultury w Kętach, 35-lecie powstania MKS Tempo, 250-lecie kanonizacji św. Jana Kantego, a przede wszystkim 110-lecie istnienia Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Kętach – to imponujące jubileusze, o które pytani byli finaliści V Konkursu o Mieście i Gminie Kęty zorganizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach przy współpracy z Muzeum, Biblioteką i Towarzystwem Miłośników Kęt.
więcej »

OBSERWACJE ASTRONOMICZNE
8 marca 2017r. odbyły się obserwacje astronomiczne w naszej szkole. Po raz kolejny gościliśmy gimnazjalistów z ZSGnr1 w Kętach. Nasz teleskop Sky-Watcher Dobson umożliwił nam spojrzenie na naturalnego satelitę Ziemi po pierwszej kwadrze, czyli w fazie „Księżyca Garbatego”. Dzięki doskonałej przezroczystości atmosfery, tego wieczoru podziwialiśmy kratery księżycowe, szczególnie Kopernik oraz terminator, czyli granicę części oświetlonej i nieoświetlonej Księżyca.
więcej »

WSŁUCHAĆ SIĘ W GŁOS POWOŁANIA...
W dniu 6 marca 2017 roku gościem na lekcjach religii była Siostra Edyta ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Młodzież klas maturalnych natchniona śpiewem modlitwy do Ducha Świętego odpowiadała na proste pytanie: czym jest powołanie?
więcej »

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO W PWSZ W OŚWIĘCIMIU
We wtorek 28 lutego 2017r. cztery uczennice klasy 3j wzięły udział w Dniu Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Oświęcimiu. Uczestników spotkania przywitał rektor uczelni, pan Witold Stankowski. Następnie słowo powitalne wygłosił Konsul Generalny RFN ...
więcej »

JUŻ WIEMY CO IM W SERCU GRA...
Już wiemy co gra w sercu uczniów należących do Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”. Wyśpiewali to w koncercie, który odbył się w murach szkoły w piątek, 24 lutego 2017r.
więcej »

II MIEJSCE W LICEALIADZIE
Gratulacje dla naszych siatkarek za zajęcie II miejsca w Gminnej Licealiadzie!
więcej »

ZAPRASZAMY NA KONCERT GRUPY "TRZY CZWARTE"

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2017
Kolejna, siódma już edycja Europejskiego Dnia Języków za nami.
więcej »

FERYJNE WARSZTATY TEATRALNE
W drugim dniu ferii zimowych – 31 stycznia 2017r. – w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży z Grupy Teatralnej „Minus Jeden” oraz gimnazjalistów. Takie spotkania z zadaniami aktorskimi to już tradycja, ponieważ w „Dąbrowskiej” odbywają się od kilku lat właśnie w okresie feryjnym.
więcej »

SEMESTR W LICZBACH
Podsumowanie semestru I 2016/2017
więcej »

ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Od 30 stycznia 2017 r. rozpoczynamy ferie zimowe, jednak uczniów, którzy chcą spędzić czas w szkole zapraszamy na następujące zajęcia:
więcej »

STYPENDIUM RADY MINISTRÓW DLA DARII I WYSTĘP "MINUS JEDEN"
nia 2017 roku w andrychowskim Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego. Organizatorem uroczystości była Delegatura Kuratorium Oświaty w Wadowicach. W pierwszej części spotkania najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych odebrali dyplomy i gratulacje od przedstawiciela Małopolskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowała DARIA SYGA, która w minionym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią w szkole. Gratulujemy!!!
więcej »

STYPENDIA ZA SEM. I 2016/2017
W minioną środę Komisja Stypendialna przyznała stypendia za wyniki w nauce po podsumowaniu wyników klasyfikacji za 1. sem. bieżącego roku szkolnego. Stypendia otrzymali:
więcej »

Kolejna edycja spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej.
W marcu 2017r rusza tegoroczna edycja wymiany polsko-niemieckiej, którą nasza szkoła organizuje we współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Pierwsza część projektu, spotkanie w MDSM w Oświęcimiu, zaplanowane jest w terminie 20-25 marca 2017r. Druga część projektu odbędzie się w Bad Liebenzell (Badenia Wirtembergia) od 20-24 września 2017r (wyjazd z Kęt/Katowic 19.09.2017r, powrót 25.09.2017r)...
więcej »

III NOC FILMOWA W DĄBROWSKIEJ
Po raz trzeci w sali gimnastycznej PZ Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach odbył się maraton filmowy nazwany przez Samorząd Uczniowski „Nocą filmową”. Były ciekawe i różnorodne filmy, między nimi czas na wspólną zabawę przy muzyce oraz posiłek. Maraton po raz pierwszy poprzedził wieczór gier planszowych i już wiadomo, że taka forma wspólnej integracji wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez uczniów „Dąbrowskiej”.
więcej »

NAGRODY W KONKURSIE BIBLIOTECZNYM
5 stycznia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się losowanie nagród w konkursie bibliotecznym pod nazwą „Cud Bożego Narodzenia – polskie i obce zwyczaje świąteczne”. W wyniku losowania 3 uczennice: 1. Paulina Jaszczurowska 2. Izabela Kaczkowska 3. Sylwia Kudłacik otrzymały myszki komputerowe. Patrycja Przybyła otrzymała słodką nagrodę pocieszenia. Gratulujemy! Nagrody ufundowała pani Renata Płonka właścicielka „ ABC- Biuro” w Kętach.
więcej »

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
W grudniu 2016 r. do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to pozycje z literatury młodzieżowej: Stephen King: Dziewczyna, która kochała Toma…” Stephen King: Koniec warty”. Olga Rudnicka: „Fartowny pech”. Olga Rudnicka: „Granat poproszę”...
więcej »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO
W dniu 5 stycznia 2017 r. (czwartek) o godz. 10:30 w bibliotece szkolnej odbędzie się losowanie 3 zwycięzców konkursu bibliotecznego pod nazwą „Cud Bożego Narodzenia- polskie i obce zwyczaje świąteczne”. Osoby, które złożyły wypełnione karty, proszone są o zgłoszenie się do biblioteki.
więcej »

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Spokojnych Świąt...
więcej »

PODZIĘKOWANIA ZA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Kiermasz świateczny już za nami. Dzięki Wam udało się pozyskać kwotę 500zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy przygotowali ciasta, ozdoby świąteczne oraz Rodzicom dokonującym zakupów na naszym stoisku. Trzeba dodać, że wszystko było wysokiej jakości. Fantastycznie spisały się dziewczyny obsługujące...
więcej »

PRZED NAMI JUBILEUSZOWY - PIĄTY - KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY
Gimnazjalistów i ich Opiekunów zapraszamy do zpoznania się z regulaminem tegorocznej edycji "Konkursu o Mieście i Gminie Kęty". Rok 2017 będzie szczególny z kilku powodów. Po pierwsze nasze miasto obchodzi 740. rocznicę nadania praw miejskich, po drugie: nasza szkoła ma już okrągłe 110. lat, a ponadto Towarzystwo Miłośników Kęt obchodzi jubileusz 40-lecia powstania. Z tej potrójnej okazji warto szczegółowo zgłębić informacje dotyczące naszej lokalnej ojczyzny - zapraszamy do udziału.
więcej »

ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA W SZPITALU
ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA W SZPITALU AKCJA PISANIA "KARTEK WSPARCIA" powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból i niepewność – wszystko to towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlenia, wyjeżdżają do domu, a kolejne przyjeżdżają na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie ich podczas leczenia...
więcej »

KONKURS W BOŻONARODZENIOWY W BIBLIOTECE
Uwaga Konkurs! Biblioteka szkolna organizuje konkurs zatytułowany: „Cud Bożego Narodzenia - historia i polskie oraz obce zwyczaje świąteczne”. Karty konkursowe można pobrać w bibliotece. Odpowiedzi na pytania znajdziesz w bibliotecznych zbiorach. Szukaj w księgozbiorze podręcznym, materiałach zebranych w teczkach tematycznych i Internecie. Bibliotekarz służy pomocą. Wypełnione karty konkursowe należy składać w bibliotece do 20 grudnia 2016r.
więcej »

SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY
30 listopada 2016r. odbyło się podsumowanie konkursu literackiego "Ćwiczenia z wyobraźni" organizowanego przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Nasze uczennice zajęły II miejsce w kategorii poezja: Anna Polańska oraz III miejsce w kat. poezja Katarzyna Neczek, a także zdobyły wyróżnienie w kat. proza: Paulina Ciężka i Julia Grabska. Dziewczyny gratulujemy!!
więcej »

Mannequin challenge "Dąbrowska"
Tak nam to wyszło :) Podziękowania dla Wojtka K. za filmowanie i montaż oraz dla całej ekipy... Nie ma to jak spontaniczne, szybkie akcje - tylko u nas :)
więcej »

Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
W czwartek 24 listopada 2016r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja europejskiego konkursu dla młodych tłumaczy Juvenes Translatores.
więcej »

DYŻUR PSYCHOLOGA W NASZEJ SZKOLE
Od dnia 14.11.2016r. można skorzystać w szkole z pomocy psychologa. Wszystkie osoby, zarówno uczniowie, jak i rodzice, mogą umówić się na spotkanie. z Panią Katarzyną Kołodziejczyk, tel. kont. 505 326 897 Dyżur w szkole: czwartek: 8.00- 15.30 sobota: 8.00 – 13.00 (sala 52 budynek „dawnego przedszkola” ul. Kościuszki 31, wejście od ulicy).
więcej »

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na wykonanie kartki świątecznej- Bożonarodzeniowej. Kartki należy wykonać w formie elektronicznej i przesłać na adres sekretariat@dabrowska.info do 2 grudnia 2016 r. Mile widziane elementy charakterystyczne dla naszej szkoły. Na zwycięzców czekają nagrody. Szczegółowych informacji udziela pani mgr Anna Matyszkowicz
więcej »

OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
17. listopada odbył się I etap ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest organizowana przez Filmotekę Narodową.
więcej »

WARSZTATY KLASY FILMOWEJ
WARSZTATY KLASY FILMOWEJ
Plan totalny czy amerykański? Za pomocą jakiego planu filmowego najlepiej przekażemy emocje bohatera filmu? Na czym polega mieszanie konwencji w filmach Quentina Tarantino? Co to jest “master shot”? Nad takimi i innymi pytaniami zastanawiali się uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach uczęszczający na zajęcia filmowe i biorący udział w warsztatach filmowych.
więcej »

NIEPODLEGŁA W POWIECIE
8 listopada 2016r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe obchody Święta Niepodległości. Część artystyczną uświetniła nasza Grupa Teatralna "Minus Jeden" spektaklem pt. "Niepodległa". Grupie towarzyszyła młodzież z MDK-u, która wyk. pieśni patriotyczne. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili...
więcej »

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
W październiku 2016 r. do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to m.in. lektury szkolne oraz pozycje z literatury młodzieżowej: „Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie jak żyć”.
więcej »

Słodkie wypożyczanie
W dniu 25.10.2016 r. w naszej bibliotece odbyło się „Słodkie wypożyczanie” zorganizowane z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy wypożyczyli tego dnia książkę – zostali poczęstowani słodkim upominkiem. Frekwencja wypożyczeń tego dnia była imponująca!!!
więcej »

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
W dniach 26 - 28 października 2016r. klasy drugie uczestniczyły w wycieczce przedmiotowo-rekreacyjnej do Wrocławia. Program wizyty w mieście ogłoszonym Europejską Stolicą Kultury 2016 był bardzo napięty...
więcej »

Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
Konkurs tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES
Coroczny konkurs Juvenes Translatores, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, to ukłon w stronę wszystkich tych, których pasją jest nauka języków obcych.
więcej »

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
25 października 2016 r. obchodzimy IMIENINY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.
więcej »

Życzenia z okazji DEN
Życzenia z okazji DEN

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 15 | 16 | 17