PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

ZAPROSZENIE DLA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY NA JUBILEUSZ
Drodzy Absolwenci, Przyjaciele szkoły i Rodzice, już niedługo będziemy świętować 110. rocznicę powstania naszej placówki. Serdecznie zapraszamy Państwa 6 października 2017r. o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji wszystkich pokoleń nauczycieli, uczniów i pracowników związanych z „Dąbrowską”, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Dyczkowski w kościele parafialnym w Rynku. Wieczorem, o godz. 17.00
więcej »

POCZĄTEK WYMIANY POLSKO-NIEMIECKIEJ Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW
Nasze uczennice z 2j i z 3j wyjeżdżają w ponedziałek 18 września do Bad Liebenzell w pd-zach. Niemczech na drugą część wymiany polsko-niemieckiej pod opieką pani Olgi Onyszkiewicz. Spotkanie młodych Polaków i Niemców poświęcone jest tematyce społeczno-historycznej i skupia się wokół tematu praw człowieka wczoraj i dziś.
więcej »

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017
Ogłaszamy wybory do Samorządu Szkolnego! Zgłoszenia wszystkich chętnych do kandydowania na nowego przewodniczącego SU przyjmują do piątku (15.09) pan prof. Piotr Matyjaszek lub obecna przewodnicząca Ewelina Ćwiertnia. Każdy kandydat ma czas do piątku (22.09) aby zorganizować swoją kampanię wyborczą (krótki filmik, plakaty). Wybory odbędą się 25.09 w poniedziałek.
więcej »

THE VOICE OF POLAND PO RAZ DRUGI
11 września 2017r. nasi uczniowie już po raz drugi, dzięki p. prof. S. Gabrysiowi, wzięli udział w nagraniu The Voice of Poland. Szersza relacja i fotoreportaż autorstwa uczniów z grupy filmowej już niebawem :) Czekamy!
więcej »

KONIEC REMONTU
Wczoraj zakończył się remont naszej szkoły. Władze Powiatu, m. in. w osobach Panów Starostów, odebrały prace i teraz czekamy już tylko na oficjalne oddanie budynku, czyli na dzień obchodów jubileuszu szkoły, 6 października.
więcej »

PRZYGOTOWANIA DO WYMIANY POLSKO-HISZPAŃSKIEJ
Zostało jeszcze kilka miejsc na wymianę polsko-hiszpańską. Przypominamy, że gościmy Hiszpanów u nas w październiku, a my jedziemy do nich na tydzień w marcu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani prof. Katarzyny Niemiec do piątku 8 września. Podstawowym językiem wymiany będzie język angielski.
więcej »

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Rozpoczęliśmy jubileuszowy rok szkolny 2017/2018. Witamy jeszcze raz szczególnie gorąco pierwszoklasistów, bo... są nowi i pewnie trochę zdezorientowani, drugoklasistów, bo... to teraz na nich spoczywa ciężar odpowiedzialności za szkołę, trzecioklasistów, którzy... rozpoczynają swój maraton do matury i są seniorami. Liczymy na aktywność i kreatywność wszystkich, zwłaszcza, że przed nami wytężona praca związana z jubileuszem. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom życzymy cierpliwości i zapału do pracy.
więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOL. 2017/2018
4 września 2017r. rozpoczynamy 110. jubileuszowy rok szkolny. Spotkanie wszystkich klas w sali gimnastycznej o godz. 12.00, a następnie zapraszamy uczniów z wychowawcami do sal.
więcej »

Nasz uczeń na warsztatach PoluZONE
Nasz uczeń na warsztatach PoluZONE
Warsztaty PoluZONE to ogólnopolskie warsztaty muzyczne organizowane przez FABRYKĘ TALENTÓW Centrum Edukacyjno-Artystyczne we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. To unikatowy projekt wokalno-instrumentalny realizowany przez zespół POLUZJANCI w składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński oraz Marcin Górny. Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2017 r. W tej edycji warsztatów wziął udział nasz uczeń, Marcin Majcherek.
więcej »

JUTRO SZKOŁA NIECZYNNA
W związku z remontem w dniu jutrzejszym, tj. 4 sierpnia 2017r. (piątęk), szkoła nieczynna. W pilnych sprawach kontakt z Dyrektorem pod nr tel. 515 116 909. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej »

Remont trwa...
Od 15 maja trwa w szkole generalny remont. A jak on wygląda? Namiastka tego co działo się w tym czasie w fotograficznym skrócie...
więcej »

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W NOWYM ROKU SZKOLNYM
Wykaz podręczników...
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w naszej szkole w piątek, 23 czerwca 2017r. o godz.11.00. Msza św. na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego odbędzie się w parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Rynku o godz. 8.00.
więcej »

STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE ZA SEM. II 2016/2017
Lista osób, które otrzymały stypendium naukowe - sem. II rok szkolny 2016/2017
więcej »

WARSZTATY W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM
Ojcowski Park Narodowy był w tym roku miejscem zajęć terenowych dla uczniów klasy II JM z biologii i geografii. Najmniejszy park narodowy w Polsce, ale jakże fantastyczna przyroda. Ćwiczyliśmy pracę z mapą, podziwialiśmy fantastyczne formy krasowe, gatunki kserotermiczne w pełnej urodzie, a i nietoperze udało się zobaczyć! Do tego złapaliśmy trochę letniej opalenizny :)
więcej »

ZAJĘCIA 16.06.2017
Piątek jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, uczniów zapraszamy na zajęcia wychowawcze z następującymi nauczycielami...
więcej »

Zajęcia filmowe w TVP3 i kinie IMAX
Zajęcia filmowe w TVP3 i kinie IMAX
Kolejny ciekawy wyjazd w ramach zajęć filmowych. 6 czerwca 2017r. wybraliśmy się do TVP3 w Katowicach na warsztaty w siedzibie telewizji polskiej.
więcej »

I JESZCZE JEDNO ZAPROSZENIE...
Warsztaty artystyczne...
więcej »

ZAPROSZENIE DO WYJAZDU DO DACHAU
Przekazujemy Wam zaproszenie od pani Olgi Onyszkiewicz z MDSM, o którym mówiła Wam już p. prof. A. Babicz: "Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na oryginalne spędzenie wakacji, to przemyślcie niniejszą propozycję: Dwutygodniowy pobyt w Dachau. 28.07.2017 - 12.08.2017
więcej »

PRACA NAD PUBLIKACJĄ JUBILEUSZOWĄ W TOKU...
PRACA NAD PUBLIKACJĄ JUBILEUSZOWĄ W TOKU...
W związku z Jubileuszem naszej Szkoły przygotowywana jest publikacja opisująca historię powstania i działalności Seminarium Nauczycielskiego Liceum, Gimnazjum, Studium dla Wychowawczyń Przedszkoli oraz szkół wchodzących w skład "Dąbrowskiej" na przełomie wieków. Materiał opracowywany jest między innymi na protokołach Rady...
więcej »

KONKURS DLA AUTORÓW TEKSTÓW PIOSENEK
Zarząd Powiatu w Oświęcimiu ogłasza konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych prowadzanych przez Powiat Oświęcimski, którego celem jest wyłonienie uzdolnionej literacko młodzieży, zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywności twórczej i promocja twórczości młodych artystów.
więcej »

REMONT, REMONT...
REMONT, REMONT...
Od 15.05.2017, dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, trwa w naszej szkole generalny remont w budynku głównym. Jest to drugi etap remontu naszej szkoły - pierwszy, czyli termomodernizacja - zakończył się w grudniu 2016. Zakres prowadzonych prac jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno pomieszczenia...
więcej »

KONKURS WIEDZY O MARII DĄBROWSKIEJ
KONKURS WIEDZY O MARII DĄBROWSKIEJ
W związku z obchodzonym w tym roku 110- leciem Szkoły, biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie, który ma na celu popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości naszej szkolnej patronki- Marii Dąbrowskiej .
więcej »

AKCJA CHARYTATYWNA
Akcja „Głodnego nakarmić” Drogie Koleżanki i Koledzy! Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły! W dniach od 11 do 25 maja 2017 w naszej szkole przeprowadzona będzie akcja „Głodnego nakarmić”. Jej celem jest wsparcie osób potrzebujących. Do kosza wystawionego na 1. piętrze (obok sali informatycznej 20) będzie można wrzucać wszelkiego rodzaju: makarony, kasze, ryż, groch łuskany czy fasolę (ważne, aby produkty miały długi termin ważności).
więcej »

OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 Maja 1791 Sejm Wielki uchwalił Konstytucję, pierwszą w monarchiach europejskich, a drugą po republikańskiej konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Gdy Marszałek Sejmu Stanisław Małachowski ogłosił,że Konstytucja została uchwalona, nastąpił wielki entuzjazm i radość nie do opisania. Król Stanisław August Poniatowski złączony z narodem zaprzysiągł nową ustawę zasadniczą. Rzeczpospolita Obojga Narodów stała się monarchią konstytucja. Głównym strażnikiem bezpieczeństwa państwa polsko-litewskiego stały się Litery Prawa.
więcej »

Zajęcia w dniu 2.05.2017 r.
W związku z Świętem Flagi Narodowej w naszej szkole nie odbywają się w dniu 2 maja 2017 r. zajęcia dydaktyczne. Można jednak skorzystać z zajęć pozalekcyjnych, które nauczyciele oferują w tym dniu w następującej formie:
więcej »

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH
28.04.2017r. pożegnaliśmy się z uczniami klas trzecich. Wzruszająca dla wszystkich uroczystość odbyła się przez klasy drugie. Po wręczeniu nagród i świadectw z wyróżnieniem oraz podziękowań od Opiekunów grup, Absolwenci wspominali trzy lata spędzone w szkole oraz obejrzeli parodię...
więcej »

DZIEŃ OTWARTY
W środę - 26 kwietnia 2017r. odbył się Dzień Otwarty w "Dąbrowskiej". W murach szkoły gościliśmy Gimnazjalistów z klas trzecich wszystkich szkół gminnych i gmin ościennych. Młodzież mogła porozmawiać ze starszymi kolegami i nauczycielami, wziąć udział w lekcjach otwartych, w konkursach, zwiedzić szkołę. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie we wrześniu, a wcześniej przy okazji rekrutacji.
więcej »

ELIMINACJE DO "TALENTÓW MAŁOPOLSKI"
Jesteśmy już po eliminacjach powiatowych tanecznych i wokalno-instrumentalnych do tegorocznych Talentów Małopolski. Wyróżnienie zdobyli: Karolina Jędrzejko (taniec współczesny) i Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte". Naszą szkołę w Dobczycach reprezentował będzie Marcin Majcherek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
więcej »

SPOTKANIE Z BELGIEM
24 kwietnia br. klasa 1J wzięła udział w spotkaniu z Belgiem, panem Veiko Josephem, który opowiedział o różnicach kulturowych między Belgią a Polską. Uczniowie zadawali gościowi pytania w języku angielskim, które uprzednio przygotowali podczas zajęć.
więcej »

SUKCES W GRZE MIEJSKIEJ
22.04.2017R. Nasza drużyna zdobyła 2. miejsce w grze miejskiej, przegrywając tylko jednym punktem z Gimnazjum Nr 3. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie "Dąbrowskiej" Izie Kaczkowskiej, Zuzi Kocembie, Kacprowi Cinalowi i Pawłowi Fahradyanowi oraz p. Prof. Beacie Peszat-Jurze.
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI
W miniony piątek, 21.04.2017R., już po raz 20. odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci.Wspominaliśmy wraz z Gośćmi: Panem Jarosławem Jurzakiem, starostą oświęcimskim, władzami Gminy Kęty, ks. Proboszczem kan. Franciszkiem Knapikiem, Towarzystwem Miłośników Kęt, dyrektorami szkół i placówek z terenu Gminy, nauczycieli i absolwentów zamordowanych w Mauthausen–Gusen. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację tego dnia
więcej »

WIELKANOC 2017
Życzenia...
więcej »

WYMIANA Z HISZPANIĄ
Drodzy uczniowie! W związku z organizacją wymiany do Hiszpanii w roku szkolnym 2017/2018 prosimy wszystkich uczniów zainteresowanych o zgłoszenie chęci uczestnictwa do Pani Katarzyny Niemiec do dnia 25 kwietnia 2017 (wtorek).
więcej »

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY
Drodzy Gimnazjaliści! Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole, który odbędzie się 26 kwietnia 2017r. od 9.00. Będziecie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018, wziąć udział w lekcjach otwartych i innych ciekawych zajęciach, poznać szkołę, porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy odpowiedzą na Wasze pytania. Zapraszamy również do indywidualnych konsultacji z nauczycielami.
więcej »

NASI NA JARMARKU WIELKANOCNYM
W minioną niedzielę 9.04.2017r. na kęckim rynku odbył się charytatywny jarmark wielkanocny. Dziękujemy Emilce Łanoszce i Krzysztofowi Koczurowi, którzy reprezentowali naszą szkołę na scenie i podbili swoim wykonaniem m. in. piosenki "Ależ nie, ależ tak..." serca publiczności. W imprezie wzięły również udział: Martyna Smolarek, która działa w Fundacji "Kukuryku" oraz Magda Zając z ramienia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach. Zapraszamy do przeczytania relacji na stronie serwisu kety.pl, skąd również fot. naszych uczniów.
więcej »

RELACJA Z WYJAZDU NA TARGI TURYSTYCZNE DO KATOWIC
31 marca 2017, jak co roku, uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej biorący udział w zajęciach ekonomii w praktyce oraz inni interesujący się problematyką ekonomiczną, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBALNIE
więcej »

ZWROT KSIĄŻEK
Uwaga! W związku z zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas trzecich proszeni są o zwrot wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej do dnia 20 kwietnia 2017 r.
więcej »

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA Z MDSM W OŚWIĘCIMIU
W dniach 20 – 25 marca 2017r odbyła się kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej „Prawa człowieka wczoraj – prawa człowieka dzisiaj”. Organizatorami wymiany są: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Internationales Forum Bad Liebenzell. Nasza szkoła uczestniczy w niniejszej wymianie dzięki uprzejmości pani Olgi Onyszkiewicz, która kieruje Działem Edukacyjno-Programowym w MDSM w Oświęcimiu i co roku zaprasza nas do udziału w projekcie. W tegorocznym, dwuetapowym spotkaniu młodzieży udział biorą 4 uczennice naszej szkoły: Justyna Budzowska (1j), Weronika Olejarz (1j), Magdalena Wołoszyn (1j), Klaudia Oboza (2jm).
więcej »

KOLEJNY SUKCES AKTORSKI
Gratulacje dla Pawła Fahradyana, który w czwartek odebrał wyróżnienie w Festiwalu Młodego Aktora (kat. wywiedzione ze słowa), organizowanym przez Dom Kultury w Kętach.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17