PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE ZA SEM. II 2016/2017
Lista osób, które otrzymały stypendium naukowe - sem. II rok szkolny 2016/2017
więcej »

WARSZTATY W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM
Ojcowski Park Narodowy był w tym roku miejscem zajęć terenowych dla uczniów klasy II JM z biologii i geografii. Najmniejszy park narodowy w Polsce, ale jakże fantastyczna przyroda. Ćwiczyliśmy pracę z mapą, podziwialiśmy fantastyczne formy krasowe, gatunki kserotermiczne w pełnej urodzie, a i nietoperze udało się zobaczyć! Do tego złapaliśmy trochę letniej opalenizny :)
więcej »

ZAJĘCIA 16.06.2017
Piątek jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, uczniów zapraszamy na zajęcia wychowawcze z następującymi nauczycielami...
więcej »

Zajęcia filmowe w TVP3 i kinie IMAX
Zajęcia filmowe w TVP3 i kinie IMAX
Kolejny ciekawy wyjazd w ramach zajęć filmowych. 6 czerwca 2017r. wybraliśmy się do TVP3 w Katowicach na warsztaty w siedzibie telewizji polskiej.
więcej »

I JESZCZE JEDNO ZAPROSZENIE...
Warsztaty artystyczne...
więcej »

ZAPROSZENIE DO WYJAZDU DO DACHAU
Przekazujemy Wam zaproszenie od pani Olgi Onyszkiewicz z MDSM, o którym mówiła Wam już p. prof. A. Babicz: "Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na oryginalne spędzenie wakacji, to przemyślcie niniejszą propozycję: Dwutygodniowy pobyt w Dachau. 28.07.2017 - 12.08.2017
więcej »

PRACA NAD PUBLIKACJĄ JUBILEUSZOWĄ W TOKU...
PRACA NAD PUBLIKACJĄ JUBILEUSZOWĄ W TOKU...
W związku z Jubileuszem naszej Szkoły przygotowywana jest publikacja opisująca historię powstania i działalności Seminarium Nauczycielskiego Liceum, Gimnazjum, Studium dla Wychowawczyń Przedszkoli oraz szkół wchodzących w skład "Dąbrowskiej" na przełomie wieków. Materiał opracowywany jest między innymi na protokołach Rady...
więcej »

KONKURS DLA AUTORÓW TEKSTÓW PIOSENEK
Zarząd Powiatu w Oświęcimiu ogłasza konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych prowadzanych przez Powiat Oświęcimski, którego celem jest wyłonienie uzdolnionej literacko młodzieży, zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywności twórczej i promocja twórczości młodych artystów.
więcej »

REMONT, REMONT...
REMONT, REMONT...
Od 15.05.2017, dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, trwa w naszej szkole generalny remont w budynku głównym. Jest to drugi etap remontu naszej szkoły - pierwszy, czyli termomodernizacja - zakończył się w grudniu 2016. Zakres prowadzonych prac jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno pomieszczenia...
więcej »

KONKURS WIEDZY O MARII DĄBROWSKIEJ
KONKURS WIEDZY O MARII DĄBROWSKIEJ
W związku z obchodzonym w tym roku 110- leciem Szkoły, biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie, który ma na celu popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości naszej szkolnej patronki- Marii Dąbrowskiej .
więcej »

AKCJA CHARYTATYWNA
Akcja „Głodnego nakarmić” Drogie Koleżanki i Koledzy! Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły! W dniach od 11 do 25 maja 2017 w naszej szkole przeprowadzona będzie akcja „Głodnego nakarmić”. Jej celem jest wsparcie osób potrzebujących. Do kosza wystawionego na 1. piętrze (obok sali informatycznej 20) będzie można wrzucać wszelkiego rodzaju: makarony, kasze, ryż, groch łuskany czy fasolę (ważne, aby produkty miały długi termin ważności).
więcej »

OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 Maja 1791 Sejm Wielki uchwalił Konstytucję, pierwszą w monarchiach europejskich, a drugą po republikańskiej konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Gdy Marszałek Sejmu Stanisław Małachowski ogłosił,że Konstytucja została uchwalona, nastąpił wielki entuzjazm i radość nie do opisania. Król Stanisław August Poniatowski złączony z narodem zaprzysiągł nową ustawę zasadniczą. Rzeczpospolita Obojga Narodów stała się monarchią konstytucja. Głównym strażnikiem bezpieczeństwa państwa polsko-litewskiego stały się Litery Prawa.
więcej »

Zajęcia w dniu 2.05.2017 r.
W związku z Świętem Flagi Narodowej w naszej szkole nie odbywają się w dniu 2 maja 2017 r. zajęcia dydaktyczne. Można jednak skorzystać z zajęć pozalekcyjnych, które nauczyciele oferują w tym dniu w następującej formie:
więcej »

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH
28.04.2017r. pożegnaliśmy się z uczniami klas trzecich. Wzruszająca dla wszystkich uroczystość odbyła się przez klasy drugie. Po wręczeniu nagród i świadectw z wyróżnieniem oraz podziękowań od Opiekunów grup, Absolwenci wspominali trzy lata spędzone w szkole oraz obejrzeli parodię...
więcej »

DZIEŃ OTWARTY
W środę - 26 kwietnia 2017r. odbył się Dzień Otwarty w "Dąbrowskiej". W murach szkoły gościliśmy Gimnazjalistów z klas trzecich wszystkich szkół gminnych i gmin ościennych. Młodzież mogła porozmawiać ze starszymi kolegami i nauczycielami, wziąć udział w lekcjach otwartych, w konkursach, zwiedzić szkołę. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie we wrześniu, a wcześniej przy okazji rekrutacji.
więcej »

ELIMINACJE DO "TALENTÓW MAŁOPOLSKI"
Jesteśmy już po eliminacjach powiatowych tanecznych i wokalno-instrumentalnych do tegorocznych Talentów Małopolski. Wyróżnienie zdobyli: Karolina Jędrzejko (taniec współczesny) i Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte". Naszą szkołę w Dobczycach reprezentował będzie Marcin Majcherek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
więcej »

SPOTKANIE Z BELGIEM
24 kwietnia br. klasa 1J wzięła udział w spotkaniu z Belgiem, panem Veiko Josephem, który opowiedział o różnicach kulturowych między Belgią a Polską. Uczniowie zadawali gościowi pytania w języku angielskim, które uprzednio przygotowali podczas zajęć.
więcej »

SUKCES W GRZE MIEJSKIEJ
22.04.2017R. Nasza drużyna zdobyła 2. miejsce w grze miejskiej, przegrywając tylko jednym punktem z Gimnazjum Nr 3. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie "Dąbrowskiej" Izie Kaczkowskiej, Zuzi Kocembie, Kacprowi Cinalowi i Pawłowi Fahradyanowi oraz p. Prof. Beacie Peszat-Jurze.
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI
W miniony piątek, 21.04.2017R., już po raz 20. odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci.Wspominaliśmy wraz z Gośćmi: Panem Jarosławem Jurzakiem, starostą oświęcimskim, władzami Gminy Kęty, ks. Proboszczem kan. Franciszkiem Knapikiem, Towarzystwem Miłośników Kęt, dyrektorami szkół i placówek z terenu Gminy, nauczycieli i absolwentów zamordowanych w Mauthausen–Gusen. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację tego dnia
więcej »

WIELKANOC 2017
Życzenia...
więcej »

WYMIANA Z HISZPANIĄ
Drodzy uczniowie! W związku z organizacją wymiany do Hiszpanii w roku szkolnym 2017/2018 prosimy wszystkich uczniów zainteresowanych o zgłoszenie chęci uczestnictwa do Pani Katarzyny Niemiec do dnia 25 kwietnia 2017 (wtorek).
więcej »

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY
Drodzy Gimnazjaliści! Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole, który odbędzie się 26 kwietnia 2017r. od 9.00. Będziecie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018, wziąć udział w lekcjach otwartych i innych ciekawych zajęciach, poznać szkołę, porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy odpowiedzą na Wasze pytania. Zapraszamy również do indywidualnych konsultacji z nauczycielami.
więcej »

NASI NA JARMARKU WIELKANOCNYM
W minioną niedzielę 9.04.2017r. na kęckim rynku odbył się charytatywny jarmark wielkanocny. Dziękujemy Emilce Łanoszce i Krzysztofowi Koczurowi, którzy reprezentowali naszą szkołę na scenie i podbili swoim wykonaniem m. in. piosenki "Ależ nie, ależ tak..." serca publiczności. W imprezie wzięły również udział: Martyna Smolarek, która działa w Fundacji "Kukuryku" oraz Magda Zając z ramienia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach. Zapraszamy do przeczytania relacji na stronie serwisu kety.pl, skąd również fot. naszych uczniów.
więcej »

RELACJA Z WYJAZDU NA TARGI TURYSTYCZNE DO KATOWIC
31 marca 2017, jak co roku, uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej biorący udział w zajęciach ekonomii w praktyce oraz inni interesujący się problematyką ekonomiczną, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBALNIE
więcej »

ZWROT KSIĄŻEK
Uwaga! W związku z zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas trzecich proszeni są o zwrot wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej do dnia 20 kwietnia 2017 r.
więcej »

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA Z MDSM W OŚWIĘCIMIU
W dniach 20 – 25 marca 2017r odbyła się kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej „Prawa człowieka wczoraj – prawa człowieka dzisiaj”. Organizatorami wymiany są: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Internationales Forum Bad Liebenzell. Nasza szkoła uczestniczy w niniejszej wymianie dzięki uprzejmości pani Olgi Onyszkiewicz, która kieruje Działem Edukacyjno-Programowym w MDSM w Oświęcimiu i co roku zaprasza nas do udziału w projekcie. W tegorocznym, dwuetapowym spotkaniu młodzieży udział biorą 4 uczennice naszej szkoły: Justyna Budzowska (1j), Weronika Olejarz (1j), Magdalena Wołoszyn (1j), Klaudia Oboza (2jm).
więcej »

KOLEJNY SUKCES AKTORSKI
Gratulacje dla Pawła Fahradyana, który w czwartek odebrał wyróżnienie w Festiwalu Młodego Aktora (kat. wywiedzione ze słowa), organizowanym przez Dom Kultury w Kętach.
więcej »

NIETYPOWA LEKCJA HISTORII DLA GIMNAZJALISTÓW
Przy wypełnionej po brzegi gimnazjalistami sali w kęckim domu kultury 28 marca 2017r. odbyła się nietypowa lekcja historii. Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach udowodnili swoim młodszym kolegom, że uczyć można się nie tylko bezpośrednio z książek i na tradycyjnych lekcjach, ale również przez teatr. Młodzi artyści z Grupy Teatralnej „Minus Jeden” oraz Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte” zaprezentowali spektakl na temat trudnych dróg do niepodległości.
więcej »

KREATYWNIE W NASZEJ SZKOLE
„Człowieka kreatywnego motywuje chęć osiągnięcia celów, a nie pokonania innych” ta myśl przyświecała uczestnikom II Powiatowego Konkursu „Kreatywni 2017”. Do przesłuchań w naszej szkole, 15 marca 2017r. przystąpiło 29 uczniów...
więcej »

ETAP SZKOLNY KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ
ETAP SZKOLNY KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ
W dniu 14 marca 2017 roku odbył się szkolny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tegorocznej edycji uczestnicy studiują Księgę Daniela i Apokalipsę Świętego Jana Apostoła. To trudne księgi...bo zawierają ogrom wiedzy merytorycznej, trudne nazwy i wiele bohaterów, których imiona nie należą do łatwo zapamiętywanych. W naszej szkole...
więcej »

FINAŁ V KONKURSU O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY
740-lecie uzyskania praw miejskich przez miasto Kęty, 40-lecie powstania Towarzystwa Miłośników Kęt, 40-lecie powstania Muzeum im. A. Kłosińskiego, 40-lecie Domu Kultury w Kętach, 35-lecie powstania MKS Tempo, 250-lecie kanonizacji św. Jana Kantego, a przede wszystkim 110-lecie istnienia Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Kętach – to imponujące jubileusze, o które pytani byli finaliści V Konkursu o Mieście i Gminie Kęty zorganizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach przy współpracy z Muzeum, Biblioteką i Towarzystwem Miłośników Kęt.
więcej »

OBSERWACJE ASTRONOMICZNE
8 marca 2017r. odbyły się obserwacje astronomiczne w naszej szkole. Po raz kolejny gościliśmy gimnazjalistów z ZSGnr1 w Kętach. Nasz teleskop Sky-Watcher Dobson umożliwił nam spojrzenie na naturalnego satelitę Ziemi po pierwszej kwadrze, czyli w fazie „Księżyca Garbatego”. Dzięki doskonałej przezroczystości atmosfery, tego wieczoru podziwialiśmy kratery księżycowe, szczególnie Kopernik oraz terminator, czyli granicę części oświetlonej i nieoświetlonej Księżyca.
więcej »

WSŁUCHAĆ SIĘ W GŁOS POWOŁANIA...
W dniu 6 marca 2017 roku gościem na lekcjach religii była Siostra Edyta ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Młodzież klas maturalnych natchniona śpiewem modlitwy do Ducha Świętego odpowiadała na proste pytanie: czym jest powołanie?
więcej »

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO W PWSZ W OŚWIĘCIMIU
We wtorek 28 lutego 2017r. cztery uczennice klasy 3j wzięły udział w Dniu Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Oświęcimiu. Uczestników spotkania przywitał rektor uczelni, pan Witold Stankowski. Następnie słowo powitalne wygłosił Konsul Generalny RFN ...
więcej »

JUŻ WIEMY CO IM W SERCU GRA...
Już wiemy co gra w sercu uczniów należących do Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”. Wyśpiewali to w koncercie, który odbył się w murach szkoły w piątek, 24 lutego 2017r.
więcej »

II MIEJSCE W LICEALIADZIE
Gratulacje dla naszych siatkarek za zajęcie II miejsca w Gminnej Licealiadzie!
więcej »

ZAPRASZAMY NA KONCERT GRUPY "TRZY CZWARTE"

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2017
Kolejna, siódma już edycja Europejskiego Dnia Języków za nami.
więcej »

FERYJNE WARSZTATY TEATRALNE
W drugim dniu ferii zimowych – 31 stycznia 2017r. – w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży z Grupy Teatralnej „Minus Jeden” oraz gimnazjalistów. Takie spotkania z zadaniami aktorskimi to już tradycja, ponieważ w „Dąbrowskiej” odbywają się od kilku lat właśnie w okresie feryjnym.
więcej »

SEMESTR W LICZBACH
Podsumowanie semestru I 2016/2017
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17