PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KREATYWNYCH
Przypominamy, że trwa nabór do powiatowego przeglądu artystycznego młodzieży, Kreatywni 2018”. Zgłoszenia przyjmuje pani pedagog Donata Wójcik-Bąbska. Dla laureatów przewidziane zostały nagrody m. in. w postaci wyjazdu na obóz artystyczny oraz nagrody rzeczowe i udział w kwietniowej gali podsumowującej projekt. Ponadto przewidziano nagrody dla laureatów przyznane przez Radę Pedagogiczną. Zapraszamy!
więcej »

Koncert kolęd Grupy "Trzy Czwarte" za nami...
W piątkowe popołudnie, 12 stycznia 2018r., młodzi muzycy z Grupy „Trzy Czwarte” zaprosili do szkoły wszystkich, którzy lubią muzykę, na wspólne kolędowanie.
więcej »

Do naszej szkoły "zawędruje filmoznawca" Filmoteki Szkolnej
Do naszej szkoły "zawędruje filmoznawca" Filmoteki Szkolnej
W ramach programu Filmoteka Szkolna, zainicjowanego przez Polski Instytutu Sztuki Filmowej, nasza szkoła weźmie udział w projekcie „Wędrujący Filmoznawca”.
więcej »

ZAPROSZENIE NA KONCERT
Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Grupy Muzycznej "Trzy Czwarte" już w piątek 12 stycznia 2018r.
więcej »

WYNIKI KONKURSU Z J. ANGIELSKIEGO
29 listopada 2017 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 17. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier” W kategorii klas II i III najlepsza okazała się uczennica klasy 3j Victoria Ogorzelec (5 miejsce w województwie) oraz Katarzyna Neczek z klasy 2j (8 miejsce). W kategorii klas I najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy 1f Wiktor Hinz (11 miejsce w województwie).
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
Wesołych Świąt...
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT życzy "Dąbrowska"!

PODZIĘKOWANIA OD RADY SZKOŁY
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele Serdecznie dziękujemy za wsparcie szkolnego kiermaszu świątecznego. Dziękujemy zarówno za przepyszne ciasta, piękne ozdoby, jak i zakupy na naszym stoisku...
więcej »

Jedziemy do Hiszpanii!
Jedziemy do Hiszpanii!
W naszej szkole rusza oficjalnie wymiana polsko-hiszpańska.
więcej »

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU NR 7
W dniu 6 grudnia 2017 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach realizacji projektu bibliotecznego pt. „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, odwiedzili pod opieką p. Anny Matyszkowicz Samorządową Placówkę Wychowania Przedszkolnego Nr 7 w Kętach. Celem wizyty było czytanie bajek dzieciom we wszystkich grupach wiekowych przez Mikołaja, Aniołki, Diabełka i Elfa.
więcej »

GALA WOLONTARIATU Z UDZIAŁEM NASZYCH MUZYKÓW
W poniedziałek, 4 grudnia, w przeddzień Światowego Dnia Wolontariusza, w Domu Kultury w Kętach odbyła się Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Fundację Kukuryku, która prowadzi w Kętach Centrum Wolontariatu. Uroczystość uświetniła swoim występem Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte".
więcej »

RECITAL GRUPY MUZYCZNEJ "TRZY CZWARTE" Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU JUBILEUSZOWEGO
Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" wystąpiła na gali z okazji zamknięcia roku jubileuszowego 740-lecia Miasta Kęty. Jak napisano na stronie portalu INFOKęty : "Brawurowy recital pełny niespodzianek poruszył wszystkich zgromadzonych, a młodzi artyści słusznie nagrodzeni zostali gromkimi brawami". Dziękujemy za reprezentowanie szkoły naszym muzykom na czele z opiekunem panem Sławomirem Dwornikiem i przyjacielem Grupy Marcinem Majcherkiem.
więcej »

WARSZTATY TEATRALNE W GROTESCE
Warsztaty... warsztaty... i po warsztatach. Dziękujemy wszystkim aktorom z Teatru Groteska za wspaniałe, intensywne i rozwijające trzy dni zajęć. Dziękujemy również Zarządowi Powiatu oraz władzom Gminy Kęty za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Wrażeniami będziemy żyć jeszcze długo, a wszystkimi ćwiczeniami i radami będziemy się dzielić z tymi, którzy w tym roku nie mogli z nami pojechać.
więcej »

SUKCES RECYTATORÓW I MUZYKÓW
Wczoraj (22.11.2017) w Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbył się konkurs recytatorski i piosenki aktorskiej oraz poezji śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowali muzycy oraz recytatorzy.
więcej »

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na wykonanie kartki świątecznej- Bożonarodzeniowej.
więcej »

NAGRODY W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ
16 października 2017r. w Gminnym Centrum Kultury w Miedźnej odbył się 26. Regionalny Turniej Recytatorski i Konkurs Poezji Śpiewanej. Nasi reprezentanci pod wodzą p. prof. Sławomira Dwornika i Marcina Majcherka zajęli najlepsze miejsca: Krzysztof Koczur - I nagroda oraz Grand Prix Turnieju; Monika Krajniewska - II nagroda.
więcej »

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
13 listopada odbyły się szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Spektakl pt. "Szabla" przygotowali uczniowie klasy 1h wraz z wychowawczynią p. prof. Aleksandrą Babicz.
więcej »

POWIATOWA GALA NIEPODLEGŁOŚCI
9 listopada 2017r. odbyła się uroczysta powiatowa Gala z okazji Święta Niepodległości. Wzięła w niej udział nasza młodzież nagrodzona w konkursie piosenki patriotycznej. Paulina Jaszczurowska i Dominika Żmudka wyśpiewały II i III m-ce. Ponadto Paulina wywalczyła IV miejsce w konkursie "Solidarni" GRATULUJEMY i zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia oraz wysłuchania między innymi naszych dziewczyn.
więcej »

KONCERT FINAŁOWY KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
9 listopada w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy Konkursu Pieśni Patriotycznej, w którym wezmą udział nasi uczniowie - laureaci konkursu powiatowego: Paulina Jaszczurowska - 2. miejsce Dominika Żmudka - 3. miejsce Filip Komajda - wyróżnienie Gratulujemy!!!
więcej »

INWENTARYZACJA W BIBLIOTECE
Uwaga Czytelnicy! W dniach od 13 listopada do ok. 15 grudnia 2017 r. biblioteka szkolna będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej »

FESTYN INTEGRACYJNY ZA NAMI
27 października 2017 odbył się w naszej szkole kolejny już festyn integracyjny dla klas pierwszych. To już taka nasza świecka tradycja, że w październiku klasy drugie witają młodszych kolegów specjalną imprezą integracyjną. Tegoroczni drugoklasiści przygotowali turniej pt. „Kocham Cię, Dąbrowsko”, podczas którego, na wzór popularnego programu, przeprowadzono wiele ciekawych konkurencji. Było tradycyjne już międzyklasowe przeciąganie liny, gorące krzesła, runda muzyczna, konkurencja ortograficzna oraz... kulinarna. Tak, pierwszaki miały za zadanie, niczym w „Master ...
więcej »

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to głównie nowości wydawnicze.
więcej »

SPOTKANIE Z AKTOREM ARTUREM CHAMSKIM
SPOTKANIE Z AKTOREM ARTUREM CHAMSKIM
W środowe popołudnie, 18 października 2017r., uczniowie Grupy Teatralnej i klas humanistyczno-tetaralnych dzięki uprzejmości pani Lucyny Dybał, spotkali się z Arturem Chamskim, aktorem warszawskich teatrów, m.in. znanego teatru muzycznego „Buffo”. Pan Artur jest również laureatem programu pt. „Jak oni śpiewają”, emitowanego w telewizji Polsat, oraz uczestnikiem kolejnego show tej stacji, „Twoja twarz brzmi znajomo”.
więcej »

WYMIANA BAD LIEBENZELL
W dniach od 18 do 25 września 2017 uczennice naszej szkoły wzięły udział w drugiej części wymiany polsko-niemieckiej, która odbyła się w Bad Liebenzell, w południowo-zachodnich Niemczech. Ten polsko-niemiecki projekt organizowany jest przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Forum Bad Liebenzell. Projekt otrzymuje dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.
więcej »

JUBILEUSZ - RELACJA
„Obchodzimy dziś jubileusz szkoły. Może nie jest to rocznica tak okrągła jak 100- czy 150-lecie, ale myślę, że w życiu tak jest – im dłużej ono trwa, tym wartościowszym wydaje się być każdy jego następny rok. W związku z tym cieszymy się bardzo, że zechcieliście Państwo razem z nami świętować 110. urodziny naszej placówki - Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach” – tymi słowami 6 października 2017r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach przywitała...
więcej »

HARMONOGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU 110-lecia ISTNIENIA SZKOŁY
Przedstawiamy szczegółowy harmonogram obchodów jubileuszu 110-lecia istnienia naszej szkoły, który świętujemy już jutro, 6. października 2017r.
więcej »

"Dąbrowska" po raz drugi w "The Voice of Poland" (relacja)
"Dąbrowska" po raz drugi w "The Voice of Poland" (relacja)
Zajęcia filmowe w „Dąbrowskiej” nie mogą odbywać się jedynie w murach szkoły, siedząc w szkolnej ławce. Z takiego założenia wyszliśmy organizując w tym roku kolejny wyjazd na nagranie programu telewizyjnego „The Voice of Poland”.
więcej »

ZAPROSZENIE DLA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY NA JUBILEUSZ
Drodzy Absolwenci, Przyjaciele szkoły i Rodzice, już niedługo będziemy świętować 110. rocznicę powstania naszej placówki. Serdecznie zapraszamy Państwa 6 października 2017r. o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji wszystkich pokoleń nauczycieli, uczniów i pracowników związanych z „Dąbrowską”, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Dyczkowski w kościele parafialnym w Rynku. Wieczorem, o godz. 17.00
więcej »

POCZĄTEK WYMIANY POLSKO-NIEMIECKIEJ Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW
Nasze uczennice z 2j i z 3j wyjeżdżają w ponedziałek 18 września do Bad Liebenzell w pd-zach. Niemczech na drugą część wymiany polsko-niemieckiej pod opieką pani Olgi Onyszkiewicz. Spotkanie młodych Polaków i Niemców poświęcone jest tematyce społeczno-historycznej i skupia się wokół tematu praw człowieka wczoraj i dziś.
więcej »

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017
Ogłaszamy wybory do Samorządu Szkolnego! Zgłoszenia wszystkich chętnych do kandydowania na nowego przewodniczącego SU przyjmują do piątku (15.09) pan prof. Piotr Matyjaszek lub obecna przewodnicząca Ewelina Ćwiertnia. Każdy kandydat ma czas do piątku (22.09) aby zorganizować swoją kampanię wyborczą (krótki filmik, plakaty). Wybory odbędą się 25.09 w poniedziałek.
więcej »

THE VOICE OF POLAND PO RAZ DRUGI
11 września 2017r. nasi uczniowie już po raz drugi, dzięki p. prof. S. Gabrysiowi, wzięli udział w nagraniu The Voice of Poland. Szersza relacja i fotoreportaż autorstwa uczniów z grupy filmowej już niebawem :) Czekamy!
więcej »

KONIEC REMONTU
Wczoraj zakończył się remont naszej szkoły. Władze Powiatu, m. in. w osobach Panów Starostów, odebrały prace i teraz czekamy już tylko na oficjalne oddanie budynku, czyli na dzień obchodów jubileuszu szkoły, 6 października.
więcej »

PRZYGOTOWANIA DO WYMIANY POLSKO-HISZPAŃSKIEJ
Zostało jeszcze kilka miejsc na wymianę polsko-hiszpańską. Przypominamy, że gościmy Hiszpanów u nas w październiku, a my jedziemy do nich na tydzień w marcu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani prof. Katarzyny Niemiec do piątku 8 września. Podstawowym językiem wymiany będzie język angielski.
więcej »

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Rozpoczęliśmy jubileuszowy rok szkolny 2017/2018. Witamy jeszcze raz szczególnie gorąco pierwszoklasistów, bo... są nowi i pewnie trochę zdezorientowani, drugoklasistów, bo... to teraz na nich spoczywa ciężar odpowiedzialności za szkołę, trzecioklasistów, którzy... rozpoczynają swój maraton do matury i są seniorami. Liczymy na aktywność i kreatywność wszystkich, zwłaszcza, że przed nami wytężona praca związana z jubileuszem. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom życzymy cierpliwości i zapału do pracy.
więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOL. 2017/2018
4 września 2017r. rozpoczynamy 110. jubileuszowy rok szkolny. Spotkanie wszystkich klas w sali gimnastycznej o godz. 12.00, a następnie zapraszamy uczniów z wychowawcami do sal.
więcej »

Nasz uczeń na warsztatach PoluZONE
Nasz uczeń na warsztatach PoluZONE
Warsztaty PoluZONE to ogólnopolskie warsztaty muzyczne organizowane przez FABRYKĘ TALENTÓW Centrum Edukacyjno-Artystyczne we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. To unikatowy projekt wokalno-instrumentalny realizowany przez zespół POLUZJANCI w składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński oraz Marcin Górny. Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2017 r. W tej edycji warsztatów wziął udział nasz uczeń, Marcin Majcherek.
więcej »

JUTRO SZKOŁA NIECZYNNA
W związku z remontem w dniu jutrzejszym, tj. 4 sierpnia 2017r. (piątęk), szkoła nieczynna. W pilnych sprawach kontakt z Dyrektorem pod nr tel. 515 116 909. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej »

Remont trwa...
Od 15 maja trwa w szkole generalny remont. A jak on wygląda? Namiastka tego co działo się w tym czasie w fotograficznym skrócie...
więcej »

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W NOWYM ROKU SZKOLNYM
Wykaz podręczników...
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w naszej szkole w piątek, 23 czerwca 2017r. o godz.11.00. Msza św. na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego odbędzie się w parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Rynku o godz. 8.00.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17