PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

POWIATOWY PRZEGLĄD TALENTÓW "KREATYWNI 2018"
12 marca odbył się w naszej szkole powiatowy przegląd pn. "Kreatywni 2018". Swoim talentem zechciało się podzielić aż 38 uczniów. Koordynatorem konkursu była pani pedagog Donata Wójcik-Bąbska, która czuwała nad całością z ramienia szkoły i włożyła niemało trudu w przygotowanie wystawy, dekoracji i konferansjerki. Na widowni zasiedli: wicestarosta Jarosław Jurzak, nauczyciele i uczniowie.
więcej »

IV KONKURS WIEDZY O KĘTACH ZAKOŃCZONY
W piątek, 9 marca, odbył się międzyszkolny etap VI Konkursu o Mieście i Gminie Kęty. Po raz kolejny uczniowie gimnazjów zmagali się w konkursie wiedzowym oraz prezentacji.
więcej »

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z P. ANDRZEJEM SOWĄ
2 marca 2018, po raz kolejny, odwiedził nas pan Andrzej Sowa, terapeuta, zajmujący się głównie uzależnieniami od różnych środków psychoaktywnych.
więcej »

OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Domu Kultury w Kętach odbyła się prelekcja pracownika IPN-u, skierowana do młodzieży kęckich szkół średnich, zorganizowana przez Powiat Oświęcimski. Głos zabrał wicestarosta powiatu, pan Jarosław Jurzak, a spotkanie piosenką patriotyczną uświetniły...
więcej »

VIII Europejski Dzień Języków
VIII Europejski Dzień Języków
W tym roku zaprosiliśmy naszych uczniów na ósmą już edycję międzyklasowego turnieju językowego organizowanego przez nauczycieli uczących języków obcych. Turniej ten organizujemy w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.
więcej »

FERIE NA SPORTOWO
W naszej szkole w czasie ferii zimowych odbywać się będą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów wszystkich klas. Harmonogram zajęć poniżej... Zapraszamy!
więcej »

ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Dyżury nauczycieli w okresie ferii zimowych:
więcej »

WYJAZD KLAS PIERWSZYCH DO PLANETARIUM
W środę, 7 lutego 2018r., uczniowie klasy I J i I H wyruszyli do Chorzowa na praktyczne zajęcia z fizyki i geografii: - "Fascynujący kosmos", - "Badanie klimatu i jego zmian", - "Niespokojna planeta".
więcej »

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE W SEM. I
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy otrzymali stypendia za wyniki w nauce w sem. I roku szkol. 2017/2018. Stypendia można odbierać od dzisiaj (29.01) w sekretariacie szkoły.
więcej »

SPOTKANIE Z PANIĄ PREMIER BEATĄ SZYDŁO
W poniedziałek, 22 stycznia, uczniowie naszej szkoły: Emilia Łanoszka, Monika Krajniewska oraz Krzysztof Koczur, uświetnili swoim występem spotkanie p. Premier Beaty Szydło z mieszkańcami ziemi oświęcimskiej, które odbyło się w Graboszycach. Artystom towarzyszył na pianinie Marcin Majcherek, nasz zeszłoroczny absolwent. Gratulujemy udanego występu!
więcej »

GRUPA BIZNESOWA W AKCJI
Od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018r. nasza młodzież z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskim konkursie zarządzania firmą "Ja, Titan". Rozgrywki polegają na prowadzeniu wirtualnej firmy i podejmowaniu decyzji gospodarczych (produkcja, cena, marketnig, inwestycje, itd.), które mają doprowadzić do osiągnięcia jak największego zysku. Życzymy powodzenia!
więcej »

OLIMPIADA HISTORYCZNA
W dniach od 13 stycznia do 26 stycznia w Krakowie odbywa się etap wojewódzki Olimpiady Historycznej. Olimpiada organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN. W tym roku na etapie wojewódzkim uczestniczą uczennice naszej Szkoły: Paulina Jaszczurowska, Ola Madyda i Dominika Żmudka. Część pisemna odbyła się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego. Nasze uczennice wybrały tematy z epoki nowożytnej i XX wieku. Trzymając kciuki, oczekujemy na wyniki...
więcej »

PODZIĘKOWANIE ZA ARTYSTYCZNY WOŚP
Dziękujemy Emilce Łanoszce za reprezentowanie szkoły i Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte” w koncercie w ramach WOŚP-u, który odbył się 14 stycznia 2018r. w Domu Kultury w Kętach. Emilii akompaniowała na gitarze Małgorzata Banach, której również dziękujemy...
więcej »

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KREATYWNYCH
Przypominamy, że trwa nabór do powiatowego przeglądu artystycznego młodzieży, Kreatywni 2018”. Zgłoszenia przyjmuje pani pedagog Donata Wójcik-Bąbska. Dla laureatów przewidziane zostały nagrody m. in. w postaci wyjazdu na obóz artystyczny oraz nagrody rzeczowe i udział w kwietniowej gali podsumowującej projekt. Ponadto przewidziano nagrody dla laureatów przyznane przez Radę Pedagogiczną. Zapraszamy!
więcej »

Koncert kolęd Grupy "Trzy Czwarte" za nami...
W piątkowe popołudnie, 12 stycznia 2018r., młodzi muzycy z Grupy „Trzy Czwarte” zaprosili do szkoły wszystkich, którzy lubią muzykę, na wspólne kolędowanie.
więcej »

Do naszej szkoły "zawędruje filmoznawca" Filmoteki Szkolnej
Do naszej szkoły "zawędruje filmoznawca" Filmoteki Szkolnej
W ramach programu Filmoteka Szkolna, zainicjowanego przez Polski Instytutu Sztuki Filmowej, nasza szkoła weźmie udział w projekcie „Wędrujący Filmoznawca”.
więcej »

ZAPROSZENIE NA KONCERT
Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Grupy Muzycznej "Trzy Czwarte" już w piątek 12 stycznia 2018r.
więcej »

WYNIKI KONKURSU Z J. ANGIELSKIEGO
29 listopada 2017 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 17. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier” W kategorii klas II i III najlepsza okazała się uczennica klasy 3j Victoria Ogorzelec (5 miejsce w województwie) oraz Katarzyna Neczek z klasy 2j (8 miejsce). W kategorii klas I najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy 1f Wiktor Hinz (11 miejsce w województwie).
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
Wesołych Świąt...
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT życzy "Dąbrowska"!

PODZIĘKOWANIA OD RADY SZKOŁY
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele Serdecznie dziękujemy za wsparcie szkolnego kiermaszu świątecznego. Dziękujemy zarówno za przepyszne ciasta, piękne ozdoby, jak i zakupy na naszym stoisku...
więcej »

Jedziemy do Hiszpanii!
Jedziemy do Hiszpanii!
W naszej szkole rusza oficjalnie wymiana polsko-hiszpańska.
więcej »

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU NR 7
W dniu 6 grudnia 2017 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach realizacji projektu bibliotecznego pt. „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, odwiedzili pod opieką p. Anny Matyszkowicz Samorządową Placówkę Wychowania Przedszkolnego Nr 7 w Kętach. Celem wizyty było czytanie bajek dzieciom we wszystkich grupach wiekowych przez Mikołaja, Aniołki, Diabełka i Elfa.
więcej »

GALA WOLONTARIATU Z UDZIAŁEM NASZYCH MUZYKÓW
W poniedziałek, 4 grudnia, w przeddzień Światowego Dnia Wolontariusza, w Domu Kultury w Kętach odbyła się Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Fundację Kukuryku, która prowadzi w Kętach Centrum Wolontariatu. Uroczystość uświetniła swoim występem Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte".
więcej »

RECITAL GRUPY MUZYCZNEJ "TRZY CZWARTE" Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU JUBILEUSZOWEGO
Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" wystąpiła na gali z okazji zamknięcia roku jubileuszowego 740-lecia Miasta Kęty. Jak napisano na stronie portalu INFOKęty : "Brawurowy recital pełny niespodzianek poruszył wszystkich zgromadzonych, a młodzi artyści słusznie nagrodzeni zostali gromkimi brawami". Dziękujemy za reprezentowanie szkoły naszym muzykom na czele z opiekunem panem Sławomirem Dwornikiem i przyjacielem Grupy Marcinem Majcherkiem.
więcej »

WARSZTATY TEATRALNE W GROTESCE
Warsztaty... warsztaty... i po warsztatach. Dziękujemy wszystkim aktorom z Teatru Groteska za wspaniałe, intensywne i rozwijające trzy dni zajęć. Dziękujemy również Zarządowi Powiatu oraz władzom Gminy Kęty za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Wrażeniami będziemy żyć jeszcze długo, a wszystkimi ćwiczeniami i radami będziemy się dzielić z tymi, którzy w tym roku nie mogli z nami pojechać.
więcej »

SUKCES RECYTATORÓW I MUZYKÓW
Wczoraj (22.11.2017) w Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbył się konkurs recytatorski i piosenki aktorskiej oraz poezji śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowali muzycy oraz recytatorzy.
więcej »

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na wykonanie kartki świątecznej- Bożonarodzeniowej.
więcej »

NAGRODY W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ
16 października 2017r. w Gminnym Centrum Kultury w Miedźnej odbył się 26. Regionalny Turniej Recytatorski i Konkurs Poezji Śpiewanej. Nasi reprezentanci pod wodzą p. prof. Sławomira Dwornika i Marcina Majcherka zajęli najlepsze miejsca: Krzysztof Koczur - I nagroda oraz Grand Prix Turnieju; Monika Krajniewska - II nagroda.
więcej »

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
13 listopada odbyły się szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Spektakl pt. "Szabla" przygotowali uczniowie klasy 1h wraz z wychowawczynią p. prof. Aleksandrą Babicz.
więcej »

POWIATOWA GALA NIEPODLEGŁOŚCI
9 listopada 2017r. odbyła się uroczysta powiatowa Gala z okazji Święta Niepodległości. Wzięła w niej udział nasza młodzież nagrodzona w konkursie piosenki patriotycznej. Paulina Jaszczurowska i Dominika Żmudka wyśpiewały II i III m-ce. Ponadto Paulina wywalczyła IV miejsce w konkursie "Solidarni" GRATULUJEMY i zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia oraz wysłuchania między innymi naszych dziewczyn.
więcej »

KONCERT FINAŁOWY KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
9 listopada w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy Konkursu Pieśni Patriotycznej, w którym wezmą udział nasi uczniowie - laureaci konkursu powiatowego: Paulina Jaszczurowska - 2. miejsce Dominika Żmudka - 3. miejsce Filip Komajda - wyróżnienie Gratulujemy!!!
więcej »

INWENTARYZACJA W BIBLIOTECE
Uwaga Czytelnicy! W dniach od 13 listopada do ok. 15 grudnia 2017 r. biblioteka szkolna będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej »

FESTYN INTEGRACYJNY ZA NAMI
27 października 2017 odbył się w naszej szkole kolejny już festyn integracyjny dla klas pierwszych. To już taka nasza świecka tradycja, że w październiku klasy drugie witają młodszych kolegów specjalną imprezą integracyjną. Tegoroczni drugoklasiści przygotowali turniej pt. „Kocham Cię, Dąbrowsko”, podczas którego, na wzór popularnego programu, przeprowadzono wiele ciekawych konkurencji. Było tradycyjne już międzyklasowe przeciąganie liny, gorące krzesła, runda muzyczna, konkurencja ortograficzna oraz... kulinarna. Tak, pierwszaki miały za zadanie, niczym w „Master ...
więcej »

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to głównie nowości wydawnicze.
więcej »

SPOTKANIE Z AKTOREM ARTUREM CHAMSKIM
SPOTKANIE Z AKTOREM ARTUREM CHAMSKIM
W środowe popołudnie, 18 października 2017r., uczniowie Grupy Teatralnej i klas humanistyczno-tetaralnych dzięki uprzejmości pani Lucyny Dybał, spotkali się z Arturem Chamskim, aktorem warszawskich teatrów, m.in. znanego teatru muzycznego „Buffo”. Pan Artur jest również laureatem programu pt. „Jak oni śpiewają”, emitowanego w telewizji Polsat, oraz uczestnikiem kolejnego show tej stacji, „Twoja twarz brzmi znajomo”.
więcej »

WYMIANA BAD LIEBENZELL
W dniach od 18 do 25 września 2017 uczennice naszej szkoły wzięły udział w drugiej części wymiany polsko-niemieckiej, która odbyła się w Bad Liebenzell, w południowo-zachodnich Niemczech. Ten polsko-niemiecki projekt organizowany jest przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Forum Bad Liebenzell. Projekt otrzymuje dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.
więcej »

JUBILEUSZ - RELACJA
„Obchodzimy dziś jubileusz szkoły. Może nie jest to rocznica tak okrągła jak 100- czy 150-lecie, ale myślę, że w życiu tak jest – im dłużej ono trwa, tym wartościowszym wydaje się być każdy jego następny rok. W związku z tym cieszymy się bardzo, że zechcieliście Państwo razem z nami świętować 110. urodziny naszej placówki - Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach” – tymi słowami 6 października 2017r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach przywitała...
więcej »

HARMONOGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU 110-lecia ISTNIENIA SZKOŁY
Przedstawiamy szczegółowy harmonogram obchodów jubileuszu 110-lecia istnienia naszej szkoły, który świętujemy już jutro, 6. października 2017r.
więcej »

"Dąbrowska" po raz drugi w "The Voice of Poland" (relacja)
"Dąbrowska" po raz drugi w "The Voice of Poland" (relacja)
Zajęcia filmowe w „Dąbrowskiej” nie mogą odbywać się jedynie w murach szkoły, siedząc w szkolnej ławce. Z takiego założenia wyszliśmy organizując w tym roku kolejny wyjazd na nagranie programu telewizyjnego „The Voice of Poland”.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17