PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Zakończenie jubileuszowego roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się o godz. 10.30.w sali gimnastycznej. Msza św. w parafii Św. Małgorzaty i Katarzyny o godz. 8.00.
więcej »

Animacje i gry językowe w Instytucie Goethego na krakowskim Rynku.
W piątek 15 czerwca 2018r. grupa 10 uczniów z klas drugich naszej szkoły wzięła udział w animacjach i grach językowych organizowanych przez lektorów języka niemieckiego w Instytucie Goethego w centrum Krakowa. W ramach przedpołudnia z językiem niemieckim nasi uczniowie połączyli naukę tego języka z dobrą zabawą.
więcej »

REWIZYTA HISZPANÓW
Czas szybko biegnie. Jeszcze trzy miesiące temu spacerowaliśmy uliczkami przepięknego, hiszpańskiego miasteczka Marchena, a już dzisiaj mieliśmy przyjemność powitać naszych hiszpańskich przyjaciół na lotnisku w Krakowie. 13.06.2018 r. rozpoczyna się bowiem druga część wymiany polsko-hiszpańskiej w „Dąbrowskiej”.
więcej »

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników na rok szkol. 2018/2019
więcej »

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI ZUS-u
W dniach 25 i 28 maja 2018r. odbyły się dwa spotkania ze specjalistami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
więcej »

Warsztaty przyrodnicze nad morzem już za nami!
Po raz kolejny uczniowie Dąbrowskiej odbywali zajęcia terenowe w Słowińskim Parku Narodowym. W tym roku pogoda dopisała wyśmienicie. Spędziliśmy czas pracowicie, ale mogliśmy w pełni delektować się unikatowym krajobrazem wydm, mierzei, borów bażynowych i torfowisk. Nie udało się zobaczyć orła bielika czy foki ale za to much były tysiące!!!
więcej »

VOICE OF POLAND - jedziemy!
VOICE OF POLAND  - jedziemy!
Co można robić 1 września? Można uroczyście rozpocząć rok szkolny. Można również jechać na nagranie kolejnej edycji Voice of Poland.
więcej »

Inscenizacja Kopciuszka
30 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły, odpowiadając na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Kopernik”, wzięli udział w Dniu Sportu dla Osób Niepełnosprawnych, który po raz pierwszy odbył się w PZ Nr 10 w Kętach.
więcej »

ZAJĘCIA W DNIU 1 CZERWCA 2018R.
W dniu 1 czerwca zapraszamy na zajecia dydaktyczno-wychowawcze wg następującego harmonogramu:
więcej »

ZA NAMI SPEKTAKL CHARYTATYWNY
W czwartek 17 maja 2018 r. w Domu Kultury w Kętach Grupa Teatralna wystawiła spektakl „Kipiel”. Tym razem było to przedstawienie dla wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć kilku przewlekle chorych uczniów naszej szkoły. Dzięki wspólnemu działaniu całej społeczności „Dąbrowskiej”: rodziców, uczniów i nauczycieli udało się wyzwolić ogrom pozytywnej energii u bardzo, bardzo wielu osób, którzy wyrazili swoją solidarność i podziw dla młodych ludzi z „Dąbrowskiej”, zmagających się ze swoją chorobą!
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU TRZECIOKLASISTÓW
27 kwietnia 2018 roku do grona Absolwentów „Dąbrowskiej” dopisaliśmy kolejne nazwiska – uczniów klasy 3H oraz 3JM. Podczas pożegnalnej akademii, jaką zorganizowali dla nich koledzy z klas drugich nie obyło się bez tradycyjnych już w tym dniu wspomnień i wzruszeń. Na początku najzdolniejszym uczniom rozdano, ostatnie licealne świadectwa z wyróżnieniem
więcej »

RUSZYŁY WARSZTATY FILMOWE
RUSZYŁY WARSZTATY FILMOWE
30 kwietnia 2018 r. odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu warsztatów w ramach programu „Wędrujący Językoznawcy Filmoteki Szkolnej”.
więcej »

DZIEŃ OTWARTY
25 kwietnia 2018 r. gościliśmy uczniów klas III gimnazjów. W ramach Dnia Otwartego obejrzeli oni w Domu Kultury w Kętach najnowszy spektakl Grupy Teatralnej „Minus Jeden” pod tytułem „Kipiel”. Cieszymy się, że widowisko spotkało się z uznaniem młodych widzów. Ponadto gimnazjaliści uzyskali informację na temat oferty edukacyjnej Powiatowego Zespołu Nr 9 w Kętach i uczestniczyli w zajęciach otwartych z różnych przedmiotów w szkole. Przede wszystkim mieli okazję porozmawiać z naszymi uczniami, aby móc uzyskać pełną wiedzę na temat szkoły.
więcej »

WIDEORELACJA Z WYMIANY POLSKO-HISZPAŃSKIEJ

DZIEŃ PAMIĘCI 2018
23 kwietnia 2018 roku był dniem szczególnym dla naszej społeczności szkolnej. Czciliśmy bowiem pamięć tych, którzy 78 lat temu byli zmuszeni oddać hitlerowcom swój nauczycielski potencjał, zdolności, energię, a w końcu i życie. W holu naszego Liceum można dziś zobaczyć pamiątkową tablicę, na której wypisano nazwiska nauczycieli wywiezionych do obozu w Mauthausen- Gusen. Tablicę ufundowało w 1997 r., współpracujące z naszą szkołą, Towarzystwo Miłośników Kęt.
więcej »

UCZNIOWIE ,,DĄBROWSKIEJ'' PODCZAS GALI KREATYWNI 2018
Nasi Artyści właśnie tak zaśpiewali piosenkę z filmu Noce i Dnie podczas gali Kreatywni 2018, która odbyła się 27 kwietnia 2018 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury.
więcej »

RUSZYŁA REKRUTACJA! ZAPRASZAMY DO ,,DĄBROWSKIEJ'' - TWOJEJ SZKOŁA PIERWSZEGO WYBORU!
RUSZYŁA REKRUTACJA! ZAPRASZAMY DO ,,DĄBROWSKIEJ'' - TWOJEJ SZKOŁA PIERWSZEGO WYBORU!
Jak zostać uczniem naszej szkoły?
więcej »

PREZENTACJA SZKOŁY I PROFILE KLAS 2018 / 2019

WIOSENNY KONCERT GRUPY "TRZY CZWARTE"
13.04.2018 r. odbył się w naszej szkole koncert grupy muzycznej "Trzy Czwarte" prowadzonej przez p. prof. Sławomira Dwornika. Wkrótce relacja, a już teraz można obejrzeć relację video na naszym kanale TV Dąbrowska dzięki p. prof. Piotrowi Matyjaszkowi.
więcej »

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY W "DĄBROWSKIEJ"
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY W "DĄBROWSKIEJ"
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych na Dzień Otwarty, który odbędzie się 25 kwietnia 2018r.
więcej »

Paulina Zacny
W piątek 13 kwietnia 2018r w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej o godz. 17:30 rozpoczął się Koncert Galowy Zespołu Tańca i Piosenki “Jarzębinki”. W uroczystym wieczorze mogliśmy uczestniczyć na zaproszenie naszej uczennicy, Pauliny Zacny z klasy 1h, tańczącej w grupie reprezentacyjnej tego utytułowanego zespołu artystycznego.
więcej »

COROCZNY KONCERT "TRZY CZWARTE" ZA NAMI
Koncert Wiosenny „Trzy Czwarte” w Dąbrowskiej W piątek 13 kwietnia Grupa Muzyczna „Trzy Czwarte”, działająca w naszej szkole nieprzerwanie od 14 lat, zaprosiła po raz kolejny nauczycieli, rodziców, uczniów oraz absolwentów na Koncert Wiosenny, na który złożyło się 18 utworów napisanych i skomponowanych przez takich wykonawców jak: Dawid Podsiadło, Ed Sheeran...
więcej »

RECENZJA SPEKTAKLU "KIPIEL"
6 kwietnia 2018 r. w kęckim Domu Kultury w Kętach odbyła się premiera nowego spektaklu naszej Grupy Teatralnej „Minus Jeden”, pt. „Kipiel”. Scenariusz przedstawienia, autorstwa reżyserek: Donaty Wójcik-Bąbskiej, Izabeli Paszko i Anny Kapci, zainspirowany został jednym z odcinków popularnego wśród młodzieży serialu internetowego pt. „Nieprzygotowani”.
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
Życzymy Wesołych Świąt
więcej »

HISZPAŃSKA PODRÓŻ UCZNIÓW "DĄBROWSKIEJ"
HISZPAŃSKA PODRÓŻ UCZNIÓW "DĄBROWSKIEJ"
W zimowe dni, kiedy za oknem zimno i szaro, wielu z nas marzy o ucieczce do ciepłego miejsca. Nam, nauczycielom i uczniom z „Dąbrowskiej” to się udało. W dniach 14-21 marca 2018, w ramach międzyszkolnej wymiany pomiędzy Powiatowym Zespołem Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach i szkołą IES Isidro de Arcenegui y Carmona w Marchenie w Hiszpanii, odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży.
więcej »

SINOLOG W "DĄBROWSKIEJ"
SINOLOG W "DĄBROWSKIEJ"
W piątek 23. marca 2018 r. gościliśmy u siebie w szkole wyjątkową osobę.
więcej »

TRWA WYMIANA MIĘDZYNARODOWA DO HISZPANII
Nasi Uczniowie, wraz z p. prof. Katarzyną Niemiec i p. prof. Sebastianem Gabrysiem, przebywają na wymianie w Marchenie, w Hiszpanii w dniach: 14-21 marca 2018r..
więcej »

TARGI EDUKACJI I PRACY Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW
15 marca 2018 r. w PZ Nr 2 w Oświęcimiu odbyły się Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przez Zarząd Powiatu Oświęcimskiego, na których zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe. Ponadto młodzież szkół średnich mogła się zapoznać z ofertami pracy ponad 30 pracodawców z różnych branż, skorzystać z doradztwa zawodowego i wysłuchać wykładów tematycznych. Imprezę poprowadzili uczniowie naszej szkoły: Kamila Gawęda i Paweł Fahradyan.
więcej »

POWIATOWY PRZEGLĄD TALENTÓW "KREATYWNI 2018"
12 marca odbył się w naszej szkole powiatowy przegląd pn. "Kreatywni 2018". Swoim talentem zechciało się podzielić aż 38 uczniów. Koordynatorem konkursu była pani pedagog Donata Wójcik-Bąbska, która czuwała nad całością z ramienia szkoły i włożyła niemało trudu w przygotowanie wystawy, dekoracji i konferansjerki. Na widowni zasiedli: wicestarosta Jarosław Jurzak, nauczyciele i uczniowie.
więcej »

IV KONKURS WIEDZY O KĘTACH ZAKOŃCZONY
W piątek, 9 marca, odbył się międzyszkolny etap VI Konkursu o Mieście i Gminie Kęty. Po raz kolejny uczniowie gimnazjów zmagali się w konkursie wiedzowym oraz prezentacji.
więcej »

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z P. ANDRZEJEM SOWĄ
2 marca 2018, po raz kolejny, odwiedził nas pan Andrzej Sowa, terapeuta, zajmujący się głównie uzależnieniami od różnych środków psychoaktywnych.
więcej »

OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Domu Kultury w Kętach odbyła się prelekcja pracownika IPN-u, skierowana do młodzieży kęckich szkół średnich, zorganizowana przez Powiat Oświęcimski. Głos zabrał wicestarosta powiatu, pan Jarosław Jurzak, a spotkanie piosenką patriotyczną uświetniły...
więcej »

VIII Europejski Dzień Języków
VIII Europejski Dzień Języków
W tym roku zaprosiliśmy naszych uczniów na ósmą już edycję międzyklasowego turnieju językowego organizowanego przez nauczycieli uczących języków obcych. Turniej ten organizujemy w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.
więcej »

FERIE NA SPORTOWO
W naszej szkole w czasie ferii zimowych odbywać się będą nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów wszystkich klas. Harmonogram zajęć poniżej... Zapraszamy!
więcej »

ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Dyżury nauczycieli w okresie ferii zimowych:
więcej »

WYJAZD KLAS PIERWSZYCH DO PLANETARIUM
W środę, 7 lutego 2018r., uczniowie klasy I J i I H wyruszyli do Chorzowa na praktyczne zajęcia z fizyki i geografii: - "Fascynujący kosmos", - "Badanie klimatu i jego zmian", - "Niespokojna planeta".
więcej »

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE W SEM. I
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy otrzymali stypendia za wyniki w nauce w sem. I roku szkol. 2017/2018. Stypendia można odbierać od dzisiaj (29.01) w sekretariacie szkoły.
więcej »

SPOTKANIE Z PANIĄ PREMIER BEATĄ SZYDŁO
W poniedziałek, 22 stycznia, uczniowie naszej szkoły: Emilia Łanoszka, Monika Krajniewska oraz Krzysztof Koczur, uświetnili swoim występem spotkanie p. Premier Beaty Szydło z mieszkańcami ziemi oświęcimskiej, które odbyło się w Graboszycach. Artystom towarzyszył na pianinie Marcin Majcherek, nasz zeszłoroczny absolwent. Gratulujemy udanego występu!
więcej »

GRUPA BIZNESOWA W AKCJI
Od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018r. nasza młodzież z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskim konkursie zarządzania firmą "Ja, Titan". Rozgrywki polegają na prowadzeniu wirtualnej firmy i podejmowaniu decyzji gospodarczych (produkcja, cena, marketnig, inwestycje, itd.), które mają doprowadzić do osiągnięcia jak największego zysku. Życzymy powodzenia!
więcej »

OLIMPIADA HISTORYCZNA
W dniach od 13 stycznia do 26 stycznia w Krakowie odbywa się etap wojewódzki Olimpiady Historycznej. Olimpiada organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN. W tym roku na etapie wojewódzkim uczestniczą uczennice naszej Szkoły: Paulina Jaszczurowska, Ola Madyda i Dominika Żmudka. Część pisemna odbyła się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego. Nasze uczennice wybrały tematy z epoki nowożytnej i XX wieku. Trzymając kciuki, oczekujemy na wyniki...
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17