PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

DNI OTWARTE 2019
W dniach 24 i 26 kwietnia 2019r. odbywały się w naszej szkole dni otwarte dla uczniów kończących gimnazja i szkoły podstawowe. Podczas obu dni młodzież pod opieką starszych kolegów zwiedzała szkołę, brała udział w lekcjach otwartych, wysłuchała informacji o profilach, zobaczyła film z życia szkoły z komentarzem przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz zobaczyła spektakl pt. "Świętoszek" w wykonaniu "Minus Jeden".
więcej »

PREMIERA "ŚWIĘTOSZKA"
Zapraszamy na premierę spektaklu Grupy Teatralnej "Minus Jeden" z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej. Tym razem młodzież sięgnęła po klasykę: sztukę Moliera! Zobaczcie jak poradzili sobie z tekstem - nie współczesnym oraz problemami - jak najbardziej współczesnymi. Widzimy się po świętach - 24 kwietnia 2019r. o godz. 18:00 w Domu Kultury w Kętach.
więcej »

ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE!
Drodzy Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych, szanowni Rodzice, zapraszamy na Dni Otwarte 24 i 26 kwietnia 2019r. w godz. 8:30 - 14.00. Uczniowie w grupach zorganizowanych przyjeżdżają / przychodzą wg harmonogramu dostarczonego do ich szkół. Uczniów i Rodziców, chcących odwiedzić nas indywidualnie zapraszamy na godz. 9:30 do Domu Kultury w Kętach (ul. Żwirki i Wigury 2a), a następnie do szkoły przy ul. Kościuszki 29. Do zobaczenia!
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT
Życzenia świąteczne
więcej »

KONSULTACJĘ DLA RODZICÓW
17 kwietnia 2019R. w godz. 17:00-18:00 zapraszamy na konsultacje.
więcej »

ZMARŁA PANI DYREKTOR OLGA CHYLOWA
ZMARŁA PANI DYREKTOR OLGA CHYLOWA
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, która dotarła do nas dzisiaj późnym popołudniem. W wieku 100 lat zmarła pani Olga Chylowa, wieloletni Dyrektor naszej szkoły, ceniona Pedagog i szanowany Człowiek. Rodzinie Pani Dyrektor składamy serdeczne wyrazy współczucia. Pani Dyrektor dziękujemy za lata pracy na rzecz „Dąbrowskiej”, wychowanie rzeszy mądrych i wartościowych absolwentów oraz ogromną życzliwość, jaką darzyła Pani zawsze naszą szkołę. Żegnamy Panią ze smutkiem, ale i z wdzięcznością!
więcej »

ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE
Drodzy Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych, szanowni Rodzice, zapraszamy na Dni Otwarte 24 i 26 kwietnia 2019r. w godz. 8:30 - 14.00. Uczniowie w grupach zorganizowanych przyjeżdżają / przychodzą wg harmonogramu dostarczonego do ich szkół. Uczniów i Rodziców, chcących odwiedzić nas indywidualnie zapraszamy na godz. 9:30 do Domu Kultury w Kętach (ul. Żwirki i Wigury 2a), a następnie do szkoły przy ul. Kościuszki 29. Do zobaczenia!
więcej »

KAMPANIA PROFILAKTYCZNE NT. CZERNIAKA
Rusza kampania nt. profilaktyki CZERNIAKA, do której i my się przyłączamy. Od dzisiaj przez najbliższy tydzień na naszej facebook'owej stronie będziemy publikować materiały profilaktyczne przygotowane przez organizatorów akcji: Studenckie Koło Naukowe
więcej »

Konkurs języka angielskiego FOX 2019 za nami
Konkurs języka angielskiego FOX 2019 za nami
5.03.2019 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX.
więcej »

VII EDYCJA KONKURSU O KĘTACH W "DĄBROWSKIEJ"
VII EDYCJA KONKURSU O KĘTACH W "DĄBROWSKIEJ"
Za nami kolejny, już siódmy, Konkurs o Mieście i Gminie Kęty. Drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Kęty rywalizowały w konkursie "wiedzowym" oraz w konkursie prezentacji. Największą wiedzą, po wyrównanej walce, wykazali się uczniowie ze SP w Nowej Wsi, których przygotował pan Wiesław Wawak, a najpiękniejszą prezentację przygotowali uczniowie ze SP w Witkowicach pod opieką p. dyrektor Bożeny Kubisiak.
więcej »

WARSZTATY W WYŻSZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ Z INSTYTUTEM GOETHEGO
W piątek, 22 lutego 2019r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego prowadzonych przez lektorów Instytutu Goethego. Zajęcia miały charakter zabaw i gier językowych i zostały przeprowadzone w bardzo sympatycznej atmosferze w Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Uczniowie z klas 2f, 3j i 3hm bawili się wspólnie, po niemiecku ze studentami WSZ, wśród których spotkaliśmy również naszych absolwentów. Grupą opiekowała się germanistka, p. prof. A. Babicz.
więcej »

V NOC FILMOWA I III WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH
V NOC FILMOWA I III WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH
Duży ekran, ciemna sala, muzyka filmowa, ciekawe i różnorodne filmy… Wszystko niczym seans w prawdziwym kinie. Tak właśnie było w nocy z 15 na 16 lutego 2019 r., kiedy to już po raz piąty odbyła się Noc Filmowa w Powiatowym Zespole Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach. Filmowe wydarzenie poprzedził III wieczór gier planszowych.
więcej »

IX edycja Europejskiego Dnia Języków w "Dąbrowskiej"
IX edycja Europejskiego Dnia Języków w "Dąbrowskiej"
Kolejna, dziewiąta już edycja Europejskiego Dnia Języków za nami. W przeprowadzonym 15 lutego 2019 r. konkursie, ponownie pan prof. Dwornik wciągnął do wspólnej zabawy uczniów klas pierwszych i drugich.
więcej »

Wyprawa do Chin
Wyprawa do Chin
Co prawda po mapie, za to z wybornym komentarzem i przepięknymi zdjęciami autorstwa Jakuba Nizioła, sinologa, absolwenta naszej Szkoły, odbyliśmy podróż do odległej Azji.
więcej »

KOLEJNY SUKCES OLI TATOŃ W ZWODACH SPORTOWYCH
31.01.2019r w Kluszkowcach odbyła się druga runda powiatowej ligi otwartych mistrzostw Gminy Oświęcim w narciarstwie alpejskim. Nasza uczennica, Aleksandra Tatoń, zajęła drugie miejsce i tym samym zapewniła naszej szkole w klasyfikacji szkól powiatowych miejsce trzecie. Olu, gratulujemy!
więcej »

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE ZA I SEM.
Miło nam poinformować, że komisja stypendialna PZ Nr 9 przyznała stypendia finansowe za wysokie wyniki w nauce. Lista nagrodzonych poniżej. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy równie wysokich osiągnięć na koniec roku szkolnego.
więcej »

NOWE KSIĄŻKI
Rada Szkoły wsparła finansowo naszą bibliotekę. Za otrzymane pieniądze zakupiono nowe książki.
więcej »

ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Zapraszamy na zajęcia w czasie ferii zimowych.
więcej »

VII KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY
Z przyjemnością informujemy, że już po raz VII ruszają zapisy oraz eliminacje do Konkursu o Mieście i Gminie Kęty, organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach, pod patronatem Krzysztofa Klęczara – Burmistrza Gminy Kęty.
więcej »

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2018
Życzenia...
więcej »

SPOTKANIA OPŁATKOWE 2018
W miniony piątek, 21. 12. 2018r. odbyły się opłatkowe spotkania klasowe oraz wigilia obecnych, emerytowanych i byłych pracowników szkoły, w którym uczestniczyli również ks. Proboszcz Zbigniew Jurasz oraz Przyjaciele Szkoły. Część artystyczną przygotowała klasa II h pod kier. p. prof. Aleksandrze Babicz oraz p. prof. S. Dwornika. Uczniowie tej klasy pomogli również organizacyjnie w przygotowaniu posiłku.
więcej »

ŚWIĄTECZNA PACZKA
W dniach 14-17 grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował świąteczną zbiórkę produktów spożywczych, kosmetyków i środków czystości dla rodzin uczniów naszej szkoły. Uczniowie wszystkich klas przez ponad tydzień zbierali artykuły do ogromnych pudeł, które ostatecznie zostały wypełnione po brzegi, zapakowane i dostarczone do domów potrzebujących uczniów. Dziękujemy wszystkim klasom za sprawną organizację i ogromne wparcie naszej szkolnej akcji przedświątecznej, jednocześnie życzymy wszystkim Wesołych Świąt! Samorząd Uczniowski
więcej »

PODSUMOWANIE KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2018
Właśnie podsumowaliśmy tradycyjny kiermasz świąteczny, który odbył się w dniu 12.12.2018 r. i został zorganizowany przez Radę Szkoły. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się uzyskać ponad 1000 złotych. Pieniądze pomogą dofinansować wiele inicjatyw uczniowskich, które przez cały rok realizujemy w naszej szkole. Serdecznie dziękuję Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, którzy upiekli ciasta i przygotowali ozdoby świąteczne. W imieniu członków Rady Szkoły ogromne podziękowania kieruję w stronę:
więcej »

SUKCES OLI TATOŃ W WIŚLE
17.12.2018r w Wiśle w ośrodku narciarskim "Siglany" odbyła się I runda ligi w narciarstwie alpejskim w ramach powiatowej licealiady. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Tatoń z kl I hf. Ola zajęła 3. miejsce - Gratulujemy!
więcej »

MIKOŁAJKI 2018
W związku z tym, że uczniowie "Dąbrowskiej" należą do jednych z najgrzeczniejszych w okolicy, odwiedził ich Mikołaj z górą mandarynek i cukierków. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc Mikołajowi i jego ekipie za rozniesienie prezentów.
więcej »

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU NR 7
Wczoraj nasi uczniowie z p. A. Matyszkowicz wybrali się do dzieci z Przedszkola Nr 7. Było wspólne czytanie bajek, rozdawanie cukierków i zabawy. Spotkania stają się powoli tradycją, która jest przyjmowana entuzjastycznie, zarówno przez dzieci, jak i naszych uczniów. A zatem... do zobaczenia za rok.
więcej »

ANDRZEJKI 2018
W piątek, 30. 11., odbyły się tradycyjne "andrzejki" przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za wróżby,oby te dobre się spełniły, choć najważniejsza i tak jest zabawa i uśmiech, który wywołała zwłaszcza Wróżka "Kondeusz".
więcej »

NIETYPOWA LEKCJA J. POLSKIEGO KLASY 2H
W czwartek, 29.11. na zaproszenie pani Ewy Madej klasa 2h miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Jackiem Kachelem, historykiem, dziennikarzem, fotografem i autorem licznych książek i publikacji o historii Bielska-Białej, Śląska i Galicji. Niezwykle ciekawa i nietypowa lekcja nt. historii teatru, filmu i szeroko rozumianej kultury lokalnej odbyła się w księgarni TuCzyTam.
więcej »

II MIEJSCE CHŁOPCÓW W LICEALIADZIE
28.11. odbyły się powiatowe zawody drużynowe chłopców w badmintonie. Nasi uczniowie wywalczyli II miejsce. GRATULUJEMY!
więcej »

SUKCES JULII SZKUTY
Julia Szkuta (2h) zakwalifikowała się do II etapu (wojewódzkiego) olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Julia, gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!!
więcej »

WARSZTATY TEATRALNE W TEATRZE WITKACEGO W ZAKOPANEM
22-24 listopada młodzież z naszej szkoły tworząca Grupę Teatralną "Minus Jeden" przebywała na warsztatach teatralnych w teatrze im. St. Witkacego w Zakopanem. Pod okiem aktorów młodzi adepci teatru szlifowali technikę mówienia, wykonywała elementarne zadania aktorskie oraz
więcej »

JUVENES TRANSLATORES 2018
JUVENES TRANSLATORES 2018
22. listopada 2018 r. odbyła się kolejna edycja konkursu tłumaczeniowego JUVENES TRANSLATORES 2018.
więcej »

SPEKTAKL PT. "W ZIELONE GRAMY" W WYK. "MINUS JEDEN"
8 listopada 2018r. w Oświęcimskim Centrum Kultury miała miejsce premiera kolejnego spektaklu Grupy Teatralnej "Minus Jeden" pt. "W zielone gramy". Spektakl został przygotowany z okazji powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Współpracy muzycznej przy spektaklu podjęli się młodzi muzycy ze szkolnej grupy „Trzy Czwarte”.
więcej »

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2018
W tym roku w sposób nietypowy uczciliśmy święto odzyskania niepodległości. Zamiast tradycyjnej akademii była prelekcja historyczna Anieli Kos (1h) i Konrada Romańskiego (3h) połączona z koncertem wybitnych muzyków... czytaj dalej....
więcej »

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na wykonanie bożonarodzeniowej kartki świątecznej. Kartki należy wykonać w formie elektronicznej i przesłać na adres sekretariat@dabrowska.info do 3 grudnia 2018 r.
więcej »

KONKURS WIEDZY NT. HISTORII SZKOŁY I PATRONKI
W dniu 31 października 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy z historii szkoły oraz życia i twórczości Marii Dąbrowskiej- patronki szkoły. Do konkursu przystąpiło 4 uczniów i 7 uczennic z klas pierwszych.
więcej »

OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE
OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE
W dniu 14. listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Hasłem przewodnim trzeciej edycji jest Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu.
więcej »

ŚPIEWALIŚMY HYMN NARODOWY
9.11. wspólnie i uroczyscie zaśpiewaliśmy hymn narodowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podziękowania dla p. prof. S. Dwornika, p. prof. S. Gabrysia za techniczne przygotowanie uroczystości oraz dla p. prof. B. Mizery wraz z klasami 2h i 3hm za przygotowanie kotylionów dla całej szkoły!
więcej »

WYSTAWA NIEPODLEGŁOŚCIOWA
W bibliotece szkolnej znajduje się wystawa dokumentów archiwalnych pt. "U progu Niepodległości". Zapraszamy do jej obejrzenia.
więcej »

OLIMPIADA JEZYKA ANGIELSKIEGO
13 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny 43. Olimpiady Języka Angielskiego. Do udziału w eliminacjach szkolnych zgłosiło się 16 uczniów: 1J; Erica Crescente, Klaudia Kolasa, Paweł Nyderek, Karolina Przystał, Dagmara Rusek; 1HF; Zuzanna Blachura, Aniela Kos, Aleksandra Tatoń, Oliwia Wojtunik; 2J; Wiktoria Kozak; 2F; Gaia Garbacz; 3J; Igor Godlewski, Katarzyna Neczek, Klaudia Węgrzyn; 3HM; Kacper Cinal i Bartosz Mreńca.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17