PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE
30 września 2019 r. z okazji ,,Dnia Chłopaka'' Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego obdarowały Chłopaków słodyczami i życzeniami pomyślności.
więcej »

WARSZTATY W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM
27 września 2019r., w pięknym, jesiennym dniu, klasy 2J i 2F pod opieką p. prof. B. Mizery oraz p. prof. A. Czernek realizowały zajęcia terenowe z biologii i geografii w Ojcowskim Parku Narodowym. Praca z mapą, rozpoznawanie roślin, ocena elementów krajobrazu - to nasze główne zajęcia podczas warsztatów. Oczywiście, zachwycaliśmy się wyjątkowymi formami krasowymi: Bramą Krakowską, Igłą Deotymy, czy wywierzyskiem - Źródło Miłości. Do tego Panie przewodniczki całość okraszały ciekawostkami i legendami.
więcej »

3/4 na Gali Urzędu Gminy w Kętach
W miniony czwartek odbyła się gala UG w Kętach pn. „najlepszy naukowiec”, „najlepszy sportowiec” i „najlepszy społecznik”, na której zaprezentowała się nasza Grupa Muzyczna 3/4 w składzie...
więcej »

RUSZAJĄ ZAPISY DO GRUPY MUZYCZNEJ 3/4
UWAGA!!! W piątek o 10.25 w sali nr 18 spotkanie wszystkich chcących należeć do Grupy Muzycznej 3/4. Zaprasza p. prof. S. Dwornik.
więcej »

PORANKI W BIBLIOTECE
PORANKI W BIBLIOTECE Zacznij dzień od intelektualnej rozgrzewki i dobrej zabawy! Codziennie od 7 rano w bibliotece można zagrać w planszówki i karcianki, wypić smaczną herbatę, porozmawiać lub posiedzieć w ciszy... Co kto lubi :) Zapraszamy, Biblioteka
więcej »

DAJ SIĘ PORWAĆ STOICKIEJ MYŚLI!
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do zabawy, którą jest Korytarzowy Kurs Stoicyzmu.
więcej »

NARODOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
6 września 2019 r. w ramach Narodowego Czytania w bibliotece szkolnej uczniowie klasy II hf czytali nowelę polską „Katarynka” Bolesława Prusa.
więcej »

WYJAZD DO ZAKOPANEGO NA SPEKTAKL "NA PRZEŁĘCZY"
6 września 2019r. Grupa Teatralna "Minus Jeden" odwiedziła Zakopane i Teatra im. St. Witkiewicza. Obejrzeliśmy spektakl "Na przełęczy" w reż. A. Dziuka.
więcej »

NARODOWE CZYTANIE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
5 września 2019r. wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej. Czytaliśmy "Dym" M. Konopnickiej i słuchaliśmy fragmentów innych nowel naszych nowelistów.
więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
więcej »

EGZAMINY POPRAWKOWE

UWAGA!! DODATKOWY NABÓR!!!
UWAGA!!! W związku z dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów trwa nabór do dodatkowej klasy o profilu językowym dla absolwentów szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły, tel. 338453072.
więcej »

WYNAJEM KAWIARENKI I SALI GIMNASTYCZNEJ
Dyrektor PZ Nr 9 ogłasza nabór na wynajem kawiarenki i sali gimnastycznej od września 2019. Szczegóły oferty w sekretariacie szkoły od 7:00 do 15:00 lub telefonicznie: 33 845 30 72.
więcej »

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLAS I
Wykaz podręczników dla uczniów klas pierwszych - absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.
więcej »

Stypendia za rok szkolny 2018/19
Zapraszamy po odbiór stypendiów za wyniki w nauce za rok szkolny 2018/2019. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy :)
więcej »

ZAKOŃCZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Zapraszamy na zakończenie roku klas 1 i 2, które odbędzie się 19 czerwca 2019, o godz. 9:30.
więcej »

Wymiana hiszpańsko-polska powraca!
Po rocznej przerwie powraca wymiana hiszpańsko-polska! Miło nam poinformować, że już rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej wymiany hiszpańsko-polskiej w naszej szkole.
więcej »

Jak nie czytam, jak czytam!
7 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej PZ Nr 9 o godz. 10.00 uczniowie „Dąbrowskiej” wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam jak czytam”. Reprezentantki klas (Zuzanna Łygan, Erica Crescente, Aleksandra Sikora, Zuzanna Matlak, Kamila Gawęda, Marlena Słowiak, Wiktoria Kozak i Marlena Słowiak) zebrały się w bibliotece szkolnej. Przyniosły ze sobą...
więcej »

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE PLASTYCZNYM
W czwartek, 30 maja 2019r., w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się Powiatowa Gala Kultury i Sportu, w ramach której rozstrzygnięto konkurs pn. "Nasza Europa". Wśród zwycięzców części plastycznej zmagań znalazła się nasza uczennica Dorota Klimczak, która zajęła I miejsce. W nagrodę Dorota pojedzie w dwutygodniową podróż po Europie. GRATULUJEMY! Galę poprowadziły nasze uczennice: Julia Tokarczyk i Agata Leśniak.
więcej »

SPOTKANIE Z RODZICAMI
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z rodzicami.
więcej »

RUSZA SESJA MATURALNA
Ostatnie wskazówki dla maturzystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają egzaminy maturalne.
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI 2019
30 maja 2019r. odbyła się uroczystość, którą obchodzimy od 1997r. To "Dzień Pamięci" o nauczycielach, pracownikach szkoły, którzy 23 kwietnia 1940r. zostali podstępnie zgromadzeni w murach szkoły i wywiezieni do obozów w Mauthasen-Gusen oraz Dachau. Współorganizatorem uroczystych obchodów jest - jak co roku, od ponad 20 lat - Towarzystwo Miłośników Kęt.
więcej »

2 maja dyżury nauczycieli
2 maja 2019r. dyżur pełnią nauczyciele: godz. 10.00 do 12.00 - p. Dyrektor Grażyna Mojżesz-Wlazły oraz Anna Kapcia.
więcej »

DNI OTWARTE 2019
W dniach 24 i 26 kwietnia 2019r. odbywały się w naszej szkole dni otwarte dla uczniów kończących gimnazja i szkoły podstawowe. Podczas obu dni młodzież pod opieką starszych kolegów zwiedzała szkołę, brała udział w lekcjach otwartych, wysłuchała informacji o profilach, zobaczyła film z życia szkoły z komentarzem przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz zobaczyła spektakl pt. "Świętoszek" w wykonaniu "Minus Jeden".
więcej »

PREMIERA "ŚWIĘTOSZKA"
Zapraszamy na premierę spektaklu Grupy Teatralnej "Minus Jeden" z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej. Tym razem młodzież sięgnęła po klasykę: sztukę Moliera! Zobaczcie jak poradzili sobie z tekstem - nie współczesnym oraz problemami - jak najbardziej współczesnymi. Widzimy się po świętach - 24 kwietnia 2019r. o godz. 18:00 w Domu Kultury w Kętach.
więcej »

ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE!
Drodzy Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych, szanowni Rodzice, zapraszamy na Dni Otwarte 24 i 26 kwietnia 2019r. w godz. 8:30 - 14.00. Uczniowie w grupach zorganizowanych przyjeżdżają / przychodzą wg harmonogramu dostarczonego do ich szkół. Uczniów i Rodziców, chcących odwiedzić nas indywidualnie zapraszamy na godz. 9:30 do Domu Kultury w Kętach (ul. Żwirki i Wigury 2a), a następnie do szkoły przy ul. Kościuszki 29. Do zobaczenia!
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT
Życzenia świąteczne
więcej »

KONSULTACJĘ DLA RODZICÓW
17 kwietnia 2019R. w godz. 17:00-18:00 zapraszamy na konsultacje.
więcej »

ZMARŁA PANI DYREKTOR OLGA CHYLOWA
ZMARŁA PANI DYREKTOR OLGA CHYLOWA
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, która dotarła do nas dzisiaj późnym popołudniem. W wieku 100 lat zmarła pani Olga Chylowa, wieloletni Dyrektor naszej szkoły, ceniona Pedagog i szanowany Człowiek. Rodzinie Pani Dyrektor składamy serdeczne wyrazy współczucia. Pani Dyrektor dziękujemy za lata pracy na rzecz „Dąbrowskiej”, wychowanie rzeszy mądrych i wartościowych absolwentów oraz ogromną życzliwość, jaką darzyła Pani zawsze naszą szkołę. Żegnamy Panią ze smutkiem, ale i z wdzięcznością!
więcej »

ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE
Drodzy Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych, szanowni Rodzice, zapraszamy na Dni Otwarte 24 i 26 kwietnia 2019r. w godz. 8:30 - 14.00. Uczniowie w grupach zorganizowanych przyjeżdżają / przychodzą wg harmonogramu dostarczonego do ich szkół. Uczniów i Rodziców, chcących odwiedzić nas indywidualnie zapraszamy na godz. 9:30 do Domu Kultury w Kętach (ul. Żwirki i Wigury 2a), a następnie do szkoły przy ul. Kościuszki 29. Do zobaczenia!
więcej »

KAMPANIA PROFILAKTYCZNE NT. CZERNIAKA
Rusza kampania nt. profilaktyki CZERNIAKA, do której i my się przyłączamy. Od dzisiaj przez najbliższy tydzień na naszej facebook'owej stronie będziemy publikować materiały profilaktyczne przygotowane przez organizatorów akcji: Studenckie Koło Naukowe
więcej »

Konkurs języka angielskiego FOX 2019 za nami
Konkurs języka angielskiego FOX 2019 za nami
5.03.2019 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX.
więcej »

VII EDYCJA KONKURSU O KĘTACH W "DĄBROWSKIEJ"
VII EDYCJA KONKURSU O KĘTACH W "DĄBROWSKIEJ"
Za nami kolejny, już siódmy, Konkurs o Mieście i Gminie Kęty. Drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Kęty rywalizowały w konkursie "wiedzowym" oraz w konkursie prezentacji. Największą wiedzą, po wyrównanej walce, wykazali się uczniowie ze SP w Nowej Wsi, których przygotował pan Wiesław Wawak, a najpiękniejszą prezentację przygotowali uczniowie ze SP w Witkowicach pod opieką p. dyrektor Bożeny Kubisiak.
więcej »

WARSZTATY W WYŻSZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ Z INSTYTUTEM GOETHEGO
W piątek, 22 lutego 2019r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego prowadzonych przez lektorów Instytutu Goethego. Zajęcia miały charakter zabaw i gier językowych i zostały przeprowadzone w bardzo sympatycznej atmosferze w Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Uczniowie z klas 2f, 3j i 3hm bawili się wspólnie, po niemiecku ze studentami WSZ, wśród których spotkaliśmy również naszych absolwentów. Grupą opiekowała się germanistka, p. prof. A. Babicz.
więcej »

V NOC FILMOWA I III WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH
V NOC FILMOWA I III WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH
Duży ekran, ciemna sala, muzyka filmowa, ciekawe i różnorodne filmy… Wszystko niczym seans w prawdziwym kinie. Tak właśnie było w nocy z 15 na 16 lutego 2019 r., kiedy to już po raz piąty odbyła się Noc Filmowa w Powiatowym Zespole Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach. Filmowe wydarzenie poprzedził III wieczór gier planszowych.
więcej »

IX edycja Europejskiego Dnia Języków w "Dąbrowskiej"
IX edycja Europejskiego Dnia Języków w "Dąbrowskiej"
Kolejna, dziewiąta już edycja Europejskiego Dnia Języków za nami. W przeprowadzonym 15 lutego 2019 r. konkursie, ponownie pan prof. Dwornik wciągnął do wspólnej zabawy uczniów klas pierwszych i drugich.
więcej »

Wyprawa do Chin
Wyprawa do Chin
Co prawda po mapie, za to z wybornym komentarzem i przepięknymi zdjęciami autorstwa Jakuba Nizioła, sinologa, absolwenta naszej Szkoły, odbyliśmy podróż do odległej Azji.
więcej »

KOLEJNY SUKCES OLI TATOŃ W ZWODACH SPORTOWYCH
31.01.2019r w Kluszkowcach odbyła się druga runda powiatowej ligi otwartych mistrzostw Gminy Oświęcim w narciarstwie alpejskim. Nasza uczennica, Aleksandra Tatoń, zajęła drugie miejsce i tym samym zapewniła naszej szkole w klasyfikacji szkól powiatowych miejsce trzecie. Olu, gratulujemy!
więcej »

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE ZA I SEM.
Miło nam poinformować, że komisja stypendialna PZ Nr 9 przyznała stypendia finansowe za wysokie wyniki w nauce. Lista nagrodzonych poniżej. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy równie wysokich osiągnięć na koniec roku szkolnego.
więcej »

NOWE KSIĄŻKI
Rada Szkoły wsparła finansowo naszą bibliotekę. Za otrzymane pieniądze zakupiono nowe książki.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17