PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

44. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
44. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny 44. Olimpiady Języka Angielskiego. Do udziału w eliminacjach szkolnych zgłosiło się 11 uczniów: 1Hg; Francesca Crumb; 1Jg; Piotr Grabowski; 1Hp; Daria Klęczar; 1Jp; Maksymilian Janik; 2J; Erica Crescente, Klaudia Kolasa, Karolina Przystał; 2HF; Natalia Pałka, Aleksandra Tatoń; 3J; Wiktoria Kozak; 3F; Gaia Garbacz.
więcej »

SZKOŁA: DO HYMNU!
Kolejny raz (wzorem ub. roku) przystępujemy do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akacji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży "#SzkoładoHymnu". W piątek 8 listopada na uroczystej akademii zaśpiewamy "Mazurka Dąbrowskiego".
więcej »

SŁODKIE WYPOŻYCZANIE 2019
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu 28 października 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się "Słodkie wypożyczanie". Każdy Czytelnik, który w tym dniu wypożyczył książkę z działu literatury pięknej, został poczęstowany pysznym kawałkiem ciasta „Dobosz”. "Słodkie wypożyczanie" odbędzie się za rok, a już dzisiaj zapraszamy 30 października 2019 r., by świętować „Dzień Spódniczki”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!!!
więcej »

POWIATOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM 2019
Dzisiaj (24.10) odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Leśniak, Aleksandra Sikora, Barbara Dudek, Sandra Rozner, Franek Marek, Nikodem Merta, Piotr Rolak, Piotr Lubaś. Najwyższe noty zdobył Franek, który uplasował się na 3. miejscu. Gratulujemy nie tylko Frankowi, ale wszystkim uczestnikom!
więcej »

ZAJĘCIA Z WYKŁADOWCAMI ATH W RAMACH TYGODNIA KARIERY
Dzisiaj (22.10) u nas zajęcia w ramach Tygodnia Kariery!
więcej »

FESTYN INTEGRACYJNY 2019
W sobotę, 19 października, uroczyście przyjęliśmy w poczet "Dąbrowszczaków" uczniów klas I. Klasy drugie przygotowały młodszym kolegom szereg konkurencji, w których sprawdziły ich...
więcej »

KONSULTACJE DLA RODZICÓW
W dniu 16. 10. 2019 r. (środa) zapraszamy rodziców na comiesięczne konsultacje.
więcej »

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019
DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019
Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany "Dniem Nauczyciela", ale przecież szkoła to nie tylko ci, którzy przekazują wiedzę. Zatem wszystkim, którzy tworzą społeczność "Dąbrowskiej": Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi, Uczniom i ich Rodzicom oraz Absolwentom życzymy wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim tego, żeby szkoła była miejscem rozwijania pasji dla Uczniów i spełnienia zawodowego dla Pracowników! Wszystkim optymizmu i uśmiechu na co dzień...
więcej »

POWIATOWY DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019
POWIATOWY DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019
11 października 2019r. odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Co roku uroczystość ta jest okazją do podziękowania pracownikom oświaty...
więcej »

DYŻURY NAUCZYCIELI
14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, ale nauczyciele zapraszają na konsultacje wg następującego harmonogramu:
więcej »

ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
"Pierwsze koty za płoty" . Po długiej nieobecności na zawodach przełajowych udało się nam zebrać drużynę dziewcząt i chłopców. Wszyscy bieg ukończyli, obeszło się bez kontuzji :)
więcej »

SPEKTAKL CHARYTATYWNY GRUPY TEATRALNEJ "MINUS JEDEN"
SPEKTAKL CHARYTATYWNY GRUPY TEATRALNEJ "MINUS JEDEN"
6 października 2019r., w niedzielne popołudnie, w Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbyła się impreza charytatywna na rzecz pani Barbary Warzechy, podopiecznej Fundacji „Słoneczko”. Szczytny cel oraz spore zainteresowanie tym wydarzeniem pozwoliło zebrać kwotę...
więcej »

ZUZANNA MATLAK PRZEWODNICZĄCĄ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
ZUZANNA MATLAK PRZEWODNICZĄCĄ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Miło nam ogłosić, że Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Matlak, uzyskując 215 głosów...
więcej »

44. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W naszej szkole zostanie zorganizowana 44. Olimpiada Języka Angielskiego. Osoby zainteresowane w niej udziałem proszone są o zgłaszanie się...
więcej »

SPOTKANIE KLUBU WOLONTARIATU
Zapraszam wszystkie osoby, które chciałby aktywnie brać udział w Klubie Wolontariatu na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 25.09.2019 r. (środa) o godz. 10:25 w sali nr 20. Opiekun KW Piotr Matyjaszek
więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019
W środę, 16 października 2019, obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej.
więcej »

TYGIEL TEATRALNY 2019
2 października 2019r Grupa Teatralna po raz kolejny wzięła udział w Tyglu Teatralnym - przeglądzie grup teatralnych organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Tym razem "Minus Jeden" wystawiła spektakl wg sztuki Moliera pt. "Świętoszek".
więcej »

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE
30 września 2019 r. z okazji ,,Dnia Chłopaka'' Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego obdarowały Chłopaków słodyczami i życzeniami pomyślności.
więcej »

WARSZTATY W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM
27 września 2019r., w pięknym, jesiennym dniu, klasy 2J i 2F pod opieką p. prof. B. Mizery oraz p. prof. A. Czernek realizowały zajęcia terenowe z biologii i geografii w Ojcowskim Parku Narodowym. Praca z mapą, rozpoznawanie roślin, ocena elementów krajobrazu - to nasze główne zajęcia podczas warsztatów. Oczywiście, zachwycaliśmy się wyjątkowymi formami krasowymi: Bramą Krakowską, Igłą Deotymy, czy wywierzyskiem - Źródło Miłości. Do tego Panie przewodniczki całość okraszały ciekawostkami i legendami.
więcej »

3/4 na Gali Urzędu Gminy w Kętach
W miniony czwartek odbyła się gala UG w Kętach pn. „najlepszy naukowiec”, „najlepszy sportowiec” i „najlepszy społecznik”, na której zaprezentowała się nasza Grupa Muzyczna 3/4 w składzie...
więcej »

RUSZAJĄ ZAPISY DO GRUPY MUZYCZNEJ 3/4
UWAGA!!! W piątek o 10.25 w sali nr 18 spotkanie wszystkich chcących należeć do Grupy Muzycznej 3/4. Zaprasza p. prof. S. Dwornik.
więcej »

PORANKI W BIBLIOTECE
PORANKI W BIBLIOTECE Zacznij dzień od intelektualnej rozgrzewki i dobrej zabawy! Codziennie od 7 rano w bibliotece można zagrać w planszówki i karcianki, wypić smaczną herbatę, porozmawiać lub posiedzieć w ciszy... Co kto lubi :) Zapraszamy, Biblioteka
więcej »

DAJ SIĘ PORWAĆ STOICKIEJ MYŚLI!
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do zabawy, którą jest Korytarzowy Kurs Stoicyzmu.
więcej »

NARODOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
6 września 2019 r. w ramach Narodowego Czytania w bibliotece szkolnej uczniowie klasy II hf czytali nowelę polską „Katarynka” Bolesława Prusa.
więcej »

WYJAZD DO ZAKOPANEGO NA SPEKTAKL "NA PRZEŁĘCZY"
6 września 2019r. Grupa Teatralna "Minus Jeden" odwiedziła Zakopane i Teatra im. St. Witkiewicza. Obejrzeliśmy spektakl "Na przełęczy" w reż. A. Dziuka.
więcej »

NARODOWE CZYTANIE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
5 września 2019r. wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej. Czytaliśmy "Dym" M. Konopnickiej i słuchaliśmy fragmentów innych nowel naszych nowelistów.
więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
więcej »

EGZAMINY POPRAWKOWE

UWAGA!! DODATKOWY NABÓR!!!
UWAGA!!! W związku z dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów trwa nabór do dodatkowej klasy o profilu językowym dla absolwentów szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły, tel. 338453072.
więcej »

WYNAJEM KAWIARENKI I SALI GIMNASTYCZNEJ
Dyrektor PZ Nr 9 ogłasza nabór na wynajem kawiarenki i sali gimnastycznej od września 2019. Szczegóły oferty w sekretariacie szkoły od 7:00 do 15:00 lub telefonicznie: 33 845 30 72.
więcej »

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLAS I
Wykaz podręczników dla uczniów klas pierwszych - absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.
więcej »

Stypendia za rok szkolny 2018/19
Zapraszamy po odbiór stypendiów za wyniki w nauce za rok szkolny 2018/2019. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy :)
więcej »

ZAKOŃCZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Zapraszamy na zakończenie roku klas 1 i 2, które odbędzie się 19 czerwca 2019, o godz. 9:30.
więcej »

Wymiana hiszpańsko-polska powraca!
Po rocznej przerwie powraca wymiana hiszpańsko-polska! Miło nam poinformować, że już rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej wymiany hiszpańsko-polskiej w naszej szkole.
więcej »

Jak nie czytam, jak czytam!
7 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej PZ Nr 9 o godz. 10.00 uczniowie „Dąbrowskiej” wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam jak czytam”. Reprezentantki klas (Zuzanna Łygan, Erica Crescente, Aleksandra Sikora, Zuzanna Matlak, Kamila Gawęda, Marlena Słowiak, Wiktoria Kozak i Marlena Słowiak) zebrały się w bibliotece szkolnej. Przyniosły ze sobą...
więcej »

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE PLASTYCZNYM
W czwartek, 30 maja 2019r., w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się Powiatowa Gala Kultury i Sportu, w ramach której rozstrzygnięto konkurs pn. "Nasza Europa". Wśród zwycięzców części plastycznej zmagań znalazła się nasza uczennica Dorota Klimczak, która zajęła I miejsce. W nagrodę Dorota pojedzie w dwutygodniową podróż po Europie. GRATULUJEMY! Galę poprowadziły nasze uczennice: Julia Tokarczyk i Agata Leśniak.
więcej »

SPOTKANIE Z RODZICAMI
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z rodzicami.
więcej »

RUSZA SESJA MATURALNA
Ostatnie wskazówki dla maturzystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają egzaminy maturalne.
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI 2019
30 maja 2019r. odbyła się uroczystość, którą obchodzimy od 1997r. To "Dzień Pamięci" o nauczycielach, pracownikach szkoły, którzy 23 kwietnia 1940r. zostali podstępnie zgromadzeni w murach szkoły i wywiezieni do obozów w Mauthasen-Gusen oraz Dachau. Współorganizatorem uroczystych obchodów jest - jak co roku, od ponad 20 lat - Towarzystwo Miłośników Kęt.
więcej »

2 maja dyżury nauczycieli
2 maja 2019r. dyżur pełnią nauczyciele: godz. 10.00 do 12.00 - p. Dyrektor Grażyna Mojżesz-Wlazły oraz Anna Kapcia.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17