PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH
29 kwietnia pożegnaliśmy się z klasami trzecimi. Młodsi koledzy przygotowali dla nich specjalny program artystyczny i upominki, które mają przypominać abiturientom o latach spędzonych w murach "Dąbrowskiej"...
więcej »

ZAJĘCIA 2 MAJA 2016
2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jednak zapraszamy Uczniów na zajęcia wychowawcze wg poniższego harmonogramu:
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI
Po raz 19. w naszej szkole 28 kwietnia 2016r. odbył się "Dzień Pamięci" - uroczystość co roku przygotowywana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kęt. Poświęcona jest ona wspomnieniu nauczyciel, którzy 23 kwietnia 1940 roku z sali gimnastycznej naszej szkoły zostali wywiezieni do obozu w Mathausen-Gusen.
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS III
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH odbędzie się w piątek - 29. 04. 2016r. o godz. 10.00.
więcej »

ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY 27 KWIETNIA
ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY 27 KWIETNIA 2016R. O G. 10.00. W ramach Dnia Otwartego o g. 10.00 zapraszamy do Domu Kultury w Kętach na spektakl Grupy Teatralnej "Minus Jeden", a następnie do odwiedzenia budynku szkoły i udział w zajęciach otwartych z różnych przedmiotów oraz do rozmów z uczniami i nauczycielami szkoły (9.00-15.00).
więcej »

KOLEJNY SUKCES KAROLINY JĘDRZEJKO
Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu Karolinie Jędrzejko, która zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w V Festiwalu Młodego Aktora, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach. Karolinę i innych uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Jadwiga Grygierczyk (znana naszym uczniom z doskonałej roli Rzeckiego w spektaklu pt. "Lalka", który mieliśmy okazję oglądać w ramach tegorocznej realizacji projektu teatralnego w Teatrze bielskim), pan Wojciech Czarnota – aktor Teatru Groteska w Krakowie, oraz pan Tomasz Sylwestrzak - aktor Teatru Banialuka.
więcej »

SUKCES TANECZNY KAROLINY JĘDRZEJKO
Gratulujemy serdecznie Karolinie Jędrzejko wywalczenia awansu do przeglądu wojewódzkiego konkursu Talenty Małopolski w kategorii taniec. Karolina pojedzie do Dobczyc, by tam razem z Emilią Łanoszką, Marcinem Majcherkiem i panem Sławomirem Dwornikiem reprezentować naszą szkołę. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
więcej »

ZAPROSZENIE NA TARGI EDUKACYJNE
Zaproszenie na Powiatowe Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów...
więcej »

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Życzenia wielkanocne...
więcej »

WARSZTATY DLA CZŁONKÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
23 marca br. reprezentanci naszego Samorządu Uczniowskiego - Klaudia Blacha, Wojciech Kublin, Magdalena Surówka oraz Dominika Jonkisz wraz z opiekunem p. prof. Piotrem Matyjaszkiem wzięli udział w warsztatach pn. "Samorząd uczniowski pracuje zespołowo'" organizowanych przez MCDN w Oświęcimiu. Warsztaty opierały się głównie na zaznajomieniu się uczniów z zasadami budowania efektywnego zespołu, tworzeniu pozytywnych relacji opartych na współpracy, planowaniu pracy zespołu oraz ocenie jego efektów.
więcej »

AWANS NASZYCH MUZYKÓW DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO "TALENTÓW MAŁOPOLSKI"
Serdecznie gratulujemy Emilii Łanoszce oraz Marcinowi Majcherkowi i panu prof. Sławomirowi Dwornikowi awansu do etapu wojewódzkiego konkursu "TALENTY MAŁOPOLSKI" z piosenką "Tuńczyk" Doroty Miśkiewicz.
więcej »

WYJAZD NA TARGI TURYSTYCZNE DO KATOWIC
W dniu 18.03.2016 uczniowie klas drugich biorący udział w zajęciach z „ekonomii w praktyce” wyjechali na Międzynarodowe Targi Turystyczne „Globalnie” do Katowic (nowe Międzynarodowe Centrum Kongresowe). W targach wzięło udział kilkuset wystawców z kraju i zagranicy reprezentujących m.in.:
więcej »

GRANT NA WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA NASZEJ SZKOŁY
GRANT NA WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA NASZEJ SZKOŁY
W czerwcu tego roku uczniowie klas II z rozszerzonym programem geografii wyjadą na 7-dniowe warsztaty naukowe do Słowińskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu jest realizacja zajęć terenowych z geografii. Część zajęć będzie prowadzona przez pracowników naukowych SPN. Realizacja tego projektu będzie możliwa dzięki dużemu wsparciu finansowemu Wydziału Ochrony Środowiska Powiatu Oświęcimskiego w ramach profilaktyki zdrowotnej młodzieży z powiatu oświęcimskiego, poprzez edukację ekologiczną.
więcej »

SPEKTAKL PREMIEROWY "MINUS JEDEN"
17 marca w Domu Kultury w Kętach odbyła się premiera spektaklu pt. "Jeszcze jedno życie, Młody" w wykonaniu uczniów Grupy Teatralnej "Minus Jeden" z naszej szkoły...
więcej »

ZAPROSZENIE NA NOWY SPEKTAKL GRUPY TEATRALNEJ "MINUS JEDEN"
Nie jest zbyt trudno być młodym, prawda? Budzik, toaleta, śniadanie, szkoła, obiad, nauka, kolacja, toaleta, sen… Kolejna noc… kolejny dzień… I tak aż do weekendu, kiedy nareszcie można się spokojnie wyspać. Wszystko na pozór łatwe, spokojne, poukładane. I wreszcie w człowieku coś zaczyna pękać. Nie radzi sobie z otaczającą go, przytłaczającą coraz mocniej rzeczywistością. Szuka różnych dróg ucieczki od rutyny codziennego dnia … A w co najlepiej uciec Młodemu – głównemu bohaterowi najnowszego spektaklu Grupy Teatralnej „Minus Jeden” z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach? Oczywiście! W lenistwo – to jego najlepsza broń! Zwyczajnie nie chce mu się wstać, załatwiać kolejnych spraw...
więcej »

WYRÓŻNIENIE NA 61. OKR
4 marca 2016r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Oświęcimiu. Paweł Fahradyan (1h) "wyrecytował" wyróżnienie w kat. "recytacja", natomiast Adam Płonka (nasz absolwent) w kat. "wywiedzione ze słowa" zakwalifikował się do etapu rejonowego. Obu Panom serdecznie gratulujemy.
więcej »

SUKCES RECYTATORSKI PAWŁA FAHRADIANA
4 marca 2016r. w OCK- u odbyły się eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Oświęcimiu. Paweł Fahradyan (1h) "wyrecytował" wyróżnienie w kat. "recytacja", natomiast Adam Płonka (nasz absolwent) w kat. "wywiedzione ze słowa" zakwalifikował się do etapu rejonowego. Obu Panom serdecznie gratulujemy.
więcej »

IV KONKURS O MIEŚCIE I GMINIE KĘTY ZA NAMI...
Już po raz czwarty w Powiatowym Zespole Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach 3 marca 2016 r. odbył się finał Konkurs o Mieście i Gminie Kęty. Impreza ta, której patronuje Burmistrz Gminy Kęty, jest szansą dla młodzieży gimnazjalnej na zaprezentowanie swojej znajomości naszej małej ojczyzny. Konkurs wiedzy miał charakter dwuetapowy. Część pierwszą stanowiły eliminacje szkolne, które wyłoniły trzyosobowe zespoły. Następnie uczniowie wzięli udział w części drugiej konkursu, czyli w zmaganiach finałowych w PZ Nr 9. Gimnazjaliści walczyli również w drugiej kategorii – prezentacjach multimedialnych, plastycznych lub teatralnych dot. kultury, historii, atrakcji turystycznych, itp. miasta i gminy Kęty...
więcej »

KREATYWNA DĄBROWSKA 2016
Ruszył powiatowy przegląd talentów artystycznych młodzieży „Kreatywni 2016”. 22 lutego w naszej szkole odbyły się pierwsze przesłuchania, w których wzięło udział w trzech kategoriach wizualnej, scenicznej i literackiej łącznie 24 artystów (w sumie 48 prac i występów scenicznych). Przegląd miał formę otwartego koncertu, na który zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele „Dąbrowskiej” oraz bliscy występujących. Piosenkom, monologom i wierszom przysłuchiwało się jury w składzie...
więcej »

VII DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
W ubiegły piątek (19.02.2016r.) w naszej szkole odbył się już VII Europejski Dzień Języków Obcych. Na uczniów klas I i II czekało wiele ciekawych konkursów i zagadek językowych oraz konkurencji sprawdzających wiedzę o kulturze i historii krajów europejskich. Uczniowie rywalizowali m.in. w konkursie na najlepszy anglojęzyczny dubbing filmowy, tłumaczenie polskich zwrotów w różnych językach, rozszyfrowanie miejsc na podstawie ilustracji, karaoke w języku czeskim, hiszpańskich, portugalskim i włoskim.
więcej »

NABÓR NA STANOWISKO KONSERWATORA
Dyrektor PZ Nr 9, pani Grażyna Mojżesz-Wlazły, ogłasza nabór na stanowisko konserwatora. Oferty proszę składać w sekretariacie szkoły (codziennie w godz. 7.00-15.00).
więcej »

TYDZIEŃ PRELEKCJI PROFILAKTYCZNYCH
W mijającym tygodniu odbył się cykl prelekcji profilaktycznych dla młodzieży naszej szkoły. Uczniowie klas I spotkali się z p. Zbigniewem Kanikiem, komendantem Straży Miejskiej w Kętach, klasy drugie odwiedziła p. Anna Bibrzycka z Komisariatu Policji w Kętach...
więcej »

II NOC FILMOWA ZA NAMI
Z 5 na 6 lutego 2016r. odbyła się już II Noc Filmowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski...
więcej »

WYRÓŻNIENIE DLA GRUPY MUZYCZNEJ "TRZY CZWARTE"
15 stycznia 2016r. w OCK odbył się XI Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek, w którym wzięła udział nasza Grupa Muzyczna "Trzy Czwarte" prowadzona przez pana prof. Sławomira Dwornika. Uczniowie wywalczyli w swojej kategorii wyróżnienie (jedyna nagrodzona grupa w kat. zespoły). Serdecznie gratulujemy p. Profesorowi (wokal, gitara akustyczna) oraz Emilii Łanoszce (skrzypce), Klaudii Blasze (wokal), Karolinie Haczek (wokal), Żaneta Gawęda (wokal i instrumenty perkusyjne), Marcinowi Majcherkowi (gitara basowa) oraz Krzysztofowi Koczurowi (wokal).
więcej »

NABÓR NA STANOWISKO KONSERWATORA
Dyrektor PZ Nr 9, pani Grażyna Mojżesz-Wlazły, ogłasza nabór na stanowisko konserwatora. Oferty proszę składać w sekretariacie szkoły (codziennie w godz. 7.00-15.00) do końca stycznia 2016r.
więcej »

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE ZA SEM. I 2015/2016
Miło nam poinformować, że komisja stypendialna przyznała stypendium za wyniki w nauce w sem. I. 2015/2016 roku. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i po odbiór pieniędzy zapraszamy od wtorku (19 stycznia) do sekretariatu szkoły (7.00-15.00).
więcej »

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2016
Harmonogram:
więcej »

ZBIÓRKA DLA ZWIERZAKÓW
Młodzieżowa Rada Miejska organizuje międzyszkolną zbiórkę dla naszego powiatowego schroniska dla zwierząt, które jest w trudnej sytuacji, w związku z dużą ilością zwierzaków, zwłaszcza chorych i pokaleczonych oraz mrozami. Nasza szkoła również postanowiła dołączyć do innych szkół w naszej gminie i przeprowadzić zbiórkę.
więcej »

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU 3/4
Dziękujemy Grupie Muzycznej Trzy Czwarte za zaproszenie do wspólnego kolędowania. W koncercie wystąpili:
więcej »

ZAPROSZENIE NA KONCERT KOLĘD GRUPY TRZY CZWARTE
ZAPROSZENIE NA KONCERT KOLĘD GRUPY TRZY CZWARTE
ZAPROSZENIE NA KONCERT KOLĘD GRUPY TRZY CZWARTE
więcej »

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Wesołych Świąt!
więcej »

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU TEATRALNEGO
W piątek, 11 grudnia 2015r., kończymy pięcioczęściowy projekt teatralny realizowany przez naszą szkołę z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej w listopadzie i w grudniu 2015r. Uczniowie oglądali już w spektaklu pt. "Lalka" ...
więcej »

WINIKI KONKURSU "KĘTY MAJĄ TALENT"
3 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się przegląd talentów w ramach konkursu "Kęty mają talent". Laureatami, decyzją komisji konkursowej, zostali: Klaudia Sordyl, Michał Karpiński, Miron Dunikowski. Gratulujemy!
więcej »

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE
Zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Rodzinna pasja”, którego celem jest promocja integracji międzypokoleniowej i zachowanie tradycji rodzinnych...
więcej »

WYRÓŻNIENIE DLA PAULINY CIĘŻKIEJ Z KL. 1H
Gratulacje dla Pauliny Ciężkiej tym razem za wyróżnienie w konkursie literackim kęckiej Biblioteki Miejskiej "Gitarą i piórem"...
więcej »

NAGRODY W KONKURSIE LITERACKIM DLA NASZYCH UCZENNIC
Miło nam poinformować, że w Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Literackiej "Ćwiczenia z wyobraźni" Paulina Ciężka zdobyła II miejsce za opowiadanie pt. "Marzenie", a Klaudia Sordyl i Izabela Kaczkowska zdobyły wyróżnienie za cykl wierszy. Gratulujemy!
więcej »

PROJEKT TEATRALNY REALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z TEATREM POLSKIM W BIELSKU-BIAŁEJ
Minęły dopiero trzy miesiące obecnego roku szkolnego, a w naszej szkole miało już wiele wydarzeń o charakterze artystycznym, zwłaszcza teatralnym. Uczniowie profilu humanistyczno-teatralnego biorą udział w projekcie realizowanym we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Przygoda z teatrami rozpoczęła się 13 listopada obejrzeniem „Lalki”w reż. Anety Groszczyńskiej. Spektakl zdobył
więcej »

Konkurs na kartkę świąteczną
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie na wykonanie kartki Świątecznej z motywem naszej szkoły.
więcej »

"KWESTIA TECHNIKI" W TEATRZE STARYM W KRAKOWIE
20 listopada 2015r. Grupa Teatralna „Minus Jeden” wraz z uczniami z PZ Nr 1 wzięła udział w wyjeździe do Teatru Starego w Krakowie. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Kwesta techniki” w reż Michała Buszewicza. Przestawienie zaskoczyło obsadą: na scenie stanęli...
więcej »

ZAJĘCIA WDŻ
UWAGA! Zajęcia z WYCHOWANIA DO ŻYCIA W RODZINIE odbywać się będą od dnia 23 listopada 2015r. wg następującego harmonogramu: Klasa 2 HM – poniedziałek 8.00 – 9.35 (od godz. 8.50 tylko uczniowie, którzy nie mają j. niemieckiego); Klasa 2 J - czwartek 8.00 – 9.35 (od godz. 8.50 tylko uczniowie, którzy nie mają w-f); Klasa I HM oraz I J – piątek 13.20- 14.05.
więcej »

Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... 15 | 16 | 17