PONAD 100-LETNIA TRADYCJA - POWIATOWY ZESPÓŁ NR 9 SZKÓŁ IM. M.DĄBROWSKIEJ JEST NAJSTARSZĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ NA ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

Aktualności

LEKCJA on-line wprost z Ministerstwa Sprawiedliwości
Klasa 2 Hp w roku szkolnym 2020/2021 realizuje zajęcia z edukacji prawnej. 21 października 2020 r., uczniowie tej klasy uczestniczyli w lekcji on-line...
więcej »

DYŻURY W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2020
Święto Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jednak nauczyciele pełnią w tym dniu dyżur wg następującego harmonogramu:
więcej »

Święto Sztuki w „Dąbrowskiej”
Drugiego października w naszej szkole odbyło się Święto Sztuki. Zaplanowano na ten dzień przegląd powiatowego konkursu „Kreatywni 2020”, Klasowy Konkurs Kostiumowy oraz konkurs „Wyjdź z ramy”, a także wystawę fotografii „Żywy obraz” oraz wystawę prac plastycznych uczniów klas pierwszych „Młodzi zdolni”.
więcej »

JAKUB NOGALA NOWYM PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
25 września 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego SU, w których kandydowali: Kamila Dyrcz (3HF), Jakub Nogala (2Hg), Piotr Pszczółka (3J) oraz Sajmon Zawarus (2Mg). Komisja wyborcza po zliczeniu głosów ogłosiła oficjalne wyniki. Nowym Przewodniczącym SU został Jakub Nogala. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w sprawowaniu tej odpowiedzialnej funkcji.
więcej »

Przychodzimy, odchodzimy…
Teatr to sztuka ulotna, chwilowa, zostaje w nas tak długo, jak żyją wspomnienia. Nie chcemy dać im umrzeć… W związku ze zbliżającym się piętnastoleciem działalności Grupy Teatralnej „Minus Jeden”...
więcej »

ZAJĘCIA Z TEATREM "WIERSZALIN"
Dzisiaj (08.09.) klasa 1 humanistyczno-artystyczna miała okazję uczestniczyć w pierwszym spotkaniu w nowej edycji "Objazdu Mickiewiczowskiego - wzorem „Reduty”- Teatr Wierszalin w sieci" - projektu Teatru "Wierszalin" z Supraśla. Lekcja odbyła się na platformie...
więcej »

ZAPROSZENIE DO GRUPY TEATRALNEJ
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dołączyć do Grupy Teatralnej "Minus Jeden"...
więcej »

UZUPEŁNIENIE KSIĘGOZBIORU
Księgozbiór naszej biblioteki został wzbogacony o nowe książki Serdecznie dziękujemy Darczyńcom: Paniom Annie Słońskiej i Izabeli Sieranc. Zapraszamy do ich lektury.
więcej »

MOŻEMY BYĆ Z SIEBIE DUMNI, MAMY CERTYFIKAT!!!!
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 1 Hp, wspomagani przez jedną uczennicę z klasy 2 F, uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Demokracji”, kierowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Akademię Ekonomiczno – Humanistyczną w Warszawie.
więcej »

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
1 września 2020r. odbędzie się 114. inauguracja roku szkolnego "Dąbrowskiej" . Na uroczyste rozpoczęcie zapraszamy uczniów...
więcej »

Podręczniki dla klas pierwszych

ODESZŁA PANI MAGDALENA JAREMI-DŹWIGOŃ
ODESZŁA PANI MAGDALENA JAREMI-DŹWIGOŃ
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że wczoraj po dzielnej i pełnej determinacji walce z chorobą, zmarła pani Magdalena Jaremi-Dźwigoń.
więcej »

Prośba o opróżnienie szafek
Prosimy o opróżnienie szafek do 10.07.
więcej »

Podręczniki dla klas II i III
Podręczniki dla klas II i klas III po szkole podstawowej i gimnazjum - wykaz do pobrania
więcej »

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
Uczniowie nagrodzeni stypendium za wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020 Baruś Łukasz 1HG Batko Justyna 2J... czytaj więcej
więcej »

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER PO "DĄBROWSKIEJ"

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Rok niezwykły, który chyba zapadnie nam wszystkim w pamięć. Dziękujemy za te dziesięć miesięcy owocnej współpracy. Dziękujemy za Waszą obecność dzisiaj, drodzy Uczniowie i Rodzice - stacjonarnie i on-line - w czasie naszej relacji na kanale TV "Dąbrowska". Życzymy wszystkim pięknych wakacji i przede wszystkim zdrowia. Odpocznijcie!
więcej »

POŻEGNANIE KLAS III
26 czerwca pożegnaliśmy również Absolwentów "Dąbrowskiej". Kochani, dziękujemy Wam za te trzy lata Waszej wytężonej pracy na rzecz szkoły. Współtworzyliście wspaniałą atmosferę "Dąbrowskiej" i będzie nam Was bardzo brakowało. Zawsze mogliśmy na Was liczyć! Pamiętajcie
więcej »

KSIĄŻKI NA WAKACJE
Książki na lato - Bibliotekarki "Dąbrowskiej" dziękują młodzieży za wspólny czas
więcej »

SPOTKANIE on-line Z TEATREM "WIERSZALIN"
17 czerwca 2020r. uczniowie „Dąbrowskiej” mieli okazję wziąć udział w wirtualnym projekcie „Objazd Mickiewiczowski - wzorem „Reduty”- Teatr Wierszalin w sieci” przygotowanym przez zespół Teatru „Wierszalin” z Supraśla. W klimat Mickiewiczowskiego dzieła: „Dziadów cz. III”, wprowadził wszystkich Piotr Tomaszuk, reżyser spektaklu „Dziady. Noc II” i animator spotkania. W formie multimedialnej prezentacji, za pomocą zagranych „na żywo” scen ze spektaklu przez Monikę Kwiatkowską i Mateusza Stasiulewicza oraz
więcej »

Warsztaty on-line w j. niemieckim
W poniedziałek 15 czerwca 2020 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w warsztatach online pt. „SommerDACHLiche Inspirationen”. Elżbieta Drabczyk z klasy 1jg oraz Aleksandra Kołek z klasy 1hp współpracowały aktywnie z rówieśnikami z innych szkół województwa śląskiego na platformie ZOOM, poznając i utrwalając słownictwo niemieckie związane z tematem "Wakacyjne inspiracje. Symbole, ciekawostki i zagadki z krajów niemieckojęzycznych".
więcej »

WARSZTATY W J. NIEMIECKIM
W czwartek, 4 czerwca 2020r., dwie uczennice klasy 1hg: Aniela Budzińska i Dominika Tracz i pani Aleksandra Babicz wzięły udział w spotkaniu online z panią Zofią Posmysz, byłą więźniarką obozu koncentracyjnego KL Auschwitz
więcej »

KONSULTACJE 12.06.
W dniu 12.06. (piątek) odbywają się konsultacje on-line. Chęć udziału w nich należy zgłosić nauczycielowi przez mobiDziennik do środy 10.06.
więcej »

ZACZYNAMY MARATON MATURALNY
Powodzenia Maturzyści!
więcej »

AKTUALNE GODZINY PRACY SEKRETARIATU
Od 25 maja 2020r. sekretariat szkoły czynny od 7.00 - 15.00
więcej »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO pt. "Moje zdjęcie z książką"
Od 8 do 15 maja 2020 r. trwał konkurs biblioteczny pt. „Moje zdjęcie z książką”. Przystąpiło do niego 7 uczennic: Joanna Rokowska I hg, Sonia Przybytek I hp, Natalia Ryłko I hp, Adriana Frysztacka I jg, Karolina Luranc I jg, Julia Dybczyńska I jp, Zosia Figwer I jp. Dziękujemy za udział w zabawie!
więcej »

PROMOCJA OCZAMI UCZNIÓW
Nasza kreatywna Ola Kołek z kl. 1 hp, za pomocą przygotowanej przez siebie prezentacji, zachęca swoich młodszych kolegów z klas ósmych do wybrania "Dąbrowskiej"
więcej »

PREZENTACJA SZKOŁY I PROFILI KLAS 2020/2021

Projekt: Wiosna! Zakochaj się w... poezji! "Dąbrowska" czyta poezję.
Zapraszamy do obejrzenia efektów projektu, którego pomysłodawcą jest pani Izabela Sieranc, a wykonawcami uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Montaż wykonała pani Katarzyna Sadlik.
więcej »

NOWE GODZINY PRACY SEKRETARIATU
Od poniedziałku, 4 maja 2020r., zapraszamy do sekretariatu szkoły w godz. 8.00 - 14.00.
więcej »

UWAGA! REKRUTACJA!
Drodzy Uczniowie i Rodzice szkół podstawowych, jeśli poszukujecie informacji nt. profili planowanych w przyszłym roku w naszej szkole, zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą zamieszczoną w dziale "Rekrutacja" (lewe menu) oraz z poniższą ulotką. Na bieżąco działalność szkoły możecie śledzić...
więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS MATURALNYCH
Drodzy Abiturienci, zakończyliśmy rok szkolny w niezwykły sposób - za pomocą łączenia on line. Pamiętajcie jednak, że cały czas jesteśmy z Wami.
więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI 2020
Dzisiaj (23.04) wspominamy 80. rocznicę wywiezienia do obozów zagłady Nauczycieli z Kęt i okolic, również Absolwentów naszego Seminarium Nauczycielskiego. 23 kwietnia 1940r. Niemcy w murach naszej szkoły podstępnie - pod pozorem zorganizowania nauki w warunkach okupacyjnych - zgromadzili kierowników szkół i nauczycieli, a następnie ich aresztowali.
więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT

UWAGA! ZMIANY GODZIN PRACY SEKRETARIATU!
Informujemy, że od 6 kwietnia 2020 do odwołania sekretariat szkoły czynny w godz. 9.00-13.00. Wszelkie sprawy, które nie wymagają kontaktu osobistego można załatwić elektronicznie, pisząc na adres: sekretariat.pz9@powiat.oswiecim.pl
więcej »

INFORMACJA O ZAWIESZENIU ZAJĘĆ
Dyrekcja szkoły informuje, że zgodnie z decyzją MEN z dnia 11.03.2020, w dniach 12-25.03. 2020r. zajęcia szkolne zostają zawieszone.
więcej »

VIII Konkurs o Mieście i Gminie Kęty za nami...
4 marca 2020 r. w murach naszej szkoły odbył się VIII Konkurs o Mieście i Gminie Kęty - "Miejsce, w którym żyję..." , pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział osiem szkół podstawowych, które zmierzyły się w dwóch kategoriach.
więcej »

Ortograficzny i Interpunkcyjny As
Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, wybraliśmy Ortograficznego i Interpunkcyjnego Asa. Została nim Justyna Para z klasy Ijg. W teście ortograficzno-interpunkcyjnym straciła tylko (!) dwa punkty.
więcej »

PRAKTYCZNA LEKCJA WOS-U W ZAKŁADZIE PENITENCJARNYM W BIELSKU-BIAŁEJ
TO NIE BYŁA ŁATWA WIZYTA... KOLEJNA PRAKTYCZNA LEKCJA WOS-u UCZNIÓW „DĄBROWSKIEJ” w ramach zajęć praktycznych, klasa 2 F z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach, 19.02.2020 r. odwiedziła Odział Zewnętrzny w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie.
więcej »

KONSULTACJE DLA RODZICÓW
W dniu 19.02.2020 r. (środa) zapraszamy rodziców na comiesięczne konsultacje.
więcej »

Idź do strony:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 15 | 16 | 17